Kikapott Spanyolországban, ezzel kiesett a Falco a BL-ből
06
2023
2023. december 6.  |  22:28
Nehéz feladat várt a Falcóra a BL-ben, hiszen azzal, hogy a Le Mans nyert a Peristeri ellen Görögországban, csak akkor maradthatott esélye a továbbjutásra a magyar bajnoknak, ha nyer Malagában.

Stefan Pot kosarával indult a mékőzés, Kravish zsákolt, hosszú pontcsendet Jordano szakított meg. Carter ziccerezett, aztán szerzett még egy kettest, Taylor szólt hozzá a mérkőzéshez (8-4). Pongó eladott labdája után Díaz szórt egy triplát, Milos Konakov pedig azonnal kikérte első idejét. Benke dobott be két büntetőt, Díaz tört be nagyszerűen, Perl válaszolt azonnal. Benke csökkentette tovább a differenciát, Barac kosara után pedig a Malaga is időt kért (13-12). Thomas pofozott vissza egy rontott dobást, Dedovic szórt egy hármast, Barac kettőből egy büntetőt dobott be. Thomas használt ki egy rossz Falco-váltást, Krivacevic egy büntetőt dobott be. A negyedet Dedovic kettese zárta. 22-14

Öt hazai ponttal folytatódott a játék, Jordano talált be távolról, Perl egy pontot a vonalon hagyott. Dedovic csinált 2+1-et, Taylor ziccere után kért újra időt a Falco (32-18). Perl dobott egy tempót, Osetkowski szerezte meg első pontjait a mérkőzésen, majd ismét Perl jelentkezett. Ejim ziccerezett, Keller egy büntetőt dobott be, Osetkowski is, Perl tört be nagyszerűen, két pont lett a jutalma. Osetkowski a mezőnyből is beköszönt, Pot egy pontot hozott a vonalról, Osetkowski zsákolt, technikaija után Pongó dobta be a büntetőt, Dedovic tett fel egy ziccert. A félidőre 18 pontos előnnyel mehetett végül a Malaga. 45-27

Perl dobott be egy hármast, Kravish egy kettest, a magyar kulcsember aztán két büntetőt is a helyére küldött. Pongó szórt be egy triplát, Keller zsákolással 10 pontra hozta fel csapatát, a hazaiak pedig időt kértek (47-37). Kravish fejezett be egy bejátszást, majd egy büntetőt is bedobott, majd zsákolt is. Dedovic egy pontot a vonalon hagyott, Ejim és Carter növelte tovább a differenciát. Díaz hármasa után Milos Konakov megint időt kért, Barac szerzett két pontot a festékből, Sima húzott be egy alley-oopot, ezzel ért véget a harmadik negyed. 62-41

Sima mutatott be egy 2+1-et, Jordano dobott be két büntetőt, a Malaga magasembere megint faulttal együtt volt eredményes. Krivacevic két pontjára Taylor felelt, Tiby kintről célzott pontosan (70-48). Sima tett fel egy floatert, Milos Konakov pedig azonnal időt kért. A mérkőzésen a lényegi kérdések természetesen eldőltek, ezután már csak a különbség volt a kérdés, a Malaga nyert, a Falco pedig vereségével az utolsó fordulótól függetlenül negyedik helyen zát a csoportban. 88-65

Unicaja Malaga - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 88-65 (22-14, 23-13, 17-14, 26-24)

Bajnokok Ligája, 5. forduló
Spanyolország, Malaga, Palacio de Deportes José María Martí Carpena
Játékvezetők: Kerem Baki (török), Mehmet Karabilecen (török), lias Kounelles (ciprusi)

Malaga: Carter 6/6, Saint-Supery 3/3, Taylor 8, Osetkowski 10, Kravish 11. Csere: Ejim 6, Sima 16, Dedovic 14/6, Díaz 10/6, Kalinoski -, Thomas 4.

Szombathely: Pot 3, Jordano 7/3, Benke 7/3, Tiby 11/6, Keller 2. Csere: Perl 16/3, Pongó 10/9, Verasztó -, Barac 6, Krivacevic 3, Tanoh Dez -.