2023
2023. december 6.  |  21:00

Tovább folytatja menetelését az Euroligában a DVTK – megvan a hetedik siker

A női Euroliga 8. fordulójában a DVTK HUN-Therm 70-64-re legyőzte az LDLC ASVEL Feminin gárdáját.

A két gárda október 4-én találkozott Lyonban és akkor 67-57-re nyert a DVTK, de azóta a francia bajnoki címvédő kerete több meghatározó emberrel kiegészült. A DVTK stábja Milica Jovanovic és Kányási Veronika játékára továbbra sem számíthatott. Érdekes mérkőzésre készülhettünk ezek ismeretében. A DVTK kezdett jobban, Darcee Garbin találatával gyorsan előnybe kerültek a mieink. Amikor pedig az első szakasz felénél Lelik Réka sorozatban öt pontot szerzett, már 12-2 állt az eredményjelzőn. Bár gyorsan érkezett a vendégek időkérése és rendezték a soraikat védekezésben, de az ekkor kiharcolt előnyét őrizte a DVTK. Az első szakasz végén 18-11-re vezetetett a magyar csapat. Lelik Réka 8, Darcee Garbin 7 pontnál járt. A második negyed elején Lelik Réka újabb triplát értékesített, amivel csapata pontjai számát 21-re, sajátját 11-re növelte. A folytatásban még Ana Tadic és Aho Nina is megvillant, így 28-18-ig stabilan tartotta 8-10 pontos vezetését a magyar csapat.
A félidő utolsó percei azonban a vendégeknek sikerült jobban. Gabby Williams és Marine Johannes egy-egy villanással ízelítőt adott klasszisából és abból is, hogy szerény eredményei ellenére miért nem lehet lebecsülni ezt a Lyon-t. 30-23 után ráadásul Alexia Chartereau is betalált távolról, amivel négy pontra faragta csapata hátrányát. Kulcspillanatban érkeztek Kaila Charles és Darcee Garbin találatai, így megőrizte vezetését a félidőre a DVTK. 20 perc után 34-29 állt az eredményjelzőn. A DVTK 30-ból 14-et, a Lyon 31-ből 8-at dobott be mezőnyből. A vendégek 23-15-re vezettek a lepattanókban és igazán a 10 támadólepattanójuk volt figyelmeztető. A harmadik negyed elején Julie Allemand és Alexia Chartereau hozta közelebb a Lyon-t. A DVTK három és fél percen át nem talált be. Ez idő alatt 34-34-nél egyenlített is a vendég együttes. Monika Grigalauskyte és Tenyér Zsófi törte meg a kosárcsendet, de egy Johannes-triplával 39-38-nál átvette a vezetést a lyon-i gárda.

A nehéz helyzetben ismét Monika Grigalauskyte villant meg, majd jött Darcee Garbin triplája és újra négy ponttal ment a DVTK. A Lyon 43-43-nál még egyenlített, de Lelik Réka négy pontja és Monika Grigalauskyte sokadik kulcsfontosságú találata megalapozta, hogy előnyből forduljanak a záró szakaszra a mieink. A harmadik negyedben mindössze 15-ből 5-t dobott be mezőnyből a DVTK, de az az öt mezőnykosár mindegyike komoly lelki erőről árulkodott. Ez volt a kulcs a 49-48-ról induló záró felvonásban is. Lelik Réka és Aho Nina triplája indította ugyanis ezt a negyedet. Gyorsan ötpontos vezetést épített fel a DVTK. Ami sokáig ki is tartott. Az utolsó öt percbe 59-54-ről fordultunk és volt labdája a DVTK-nak a nagyobb differenciához. Ezek kimaradtak és innen még 59-58-ra feljött a Lyon. Az utolsó három percbe érve Kaila Charles és Monika Grigalauskyte mozgatták ki ebből a kisebb megingásból a csapatukat. Grigalauskyte mind a 12 pontját a második félidőben szerezte. Másfél perccel a vége előtt 66-60-ra mentek a mieink. Innentől pedig nem engedte ki a kezéből a vezetést a DVTK és megérdemelt 70-64-es győzelmet aratott. Folytatódik a diósgyőri csoda!

DVTK HUN-THERM - LDLC ASVEL FEMININ 70-64 (18-11, 16-18, 15-19, 21-16)
Euroliga, 8. forduló
Miskolc, DVTK Aréna
DVTK HUN-Therm: Charles 11, Aho N. 9/9, Lelik 18/12, Garbin 10/6, Tadic 8. Csere: Aho T., Grigalauskyte 12, Toman P.

LDLC ASVEL Feminin: Williams 6/3, Chartereau 10/3, Ciak, Allemand 2, Johannes 17/3. Csere: Jocyte 5/3, Fauthoux 14, Dolson 6, Miyem 4.

Nem sikerült a visszavágó hazai pályán a Győrnek

Az Euroliga B csoportjának 8. fordulójában a SERCO UNI Győr hazai pályán 61-89-es vereséget szenvedett a Villeneuve d’Ascq LM ellen.

A csapatok már az első fordulóban október 4-én találkoztak egymással, ahol 93-92 arányban a Villeneuve nyert. A visszavágóra ennek tudatában készültek a játékosok, és a mérkőzésre kilátogatók is egy izgalmas találkozóra számíthattak. Vendég pontokkal indult a meccs, azonban Destiny Slocum hárompontosa hozta ritmusba a győrieket (3-4) és Goree ziccerével a vezetést is átvettek (5-4). Mind a két oldalon sok helyzet maradt ki, de Dubei tempója végre célt ért (7-6). A vendégek büntetőkkel szereztek előnyt (7-8). Bridget Carleton triplájával 12-10-re módosult az állás, de a Villeneuve gyorsan ki is egyenlített (12-12). A negyed végéig nem alakult ki nagy különbség a két gárda között (17-14), de az utolsó másodpercekben egy palánk alatti szituáció után a francia klub sérülés miatt elveszítette az egyik magas emberét.

A második negyed Slocum három pontjával indult (20-14), amire Gueye egy könnyű dobással válaszolt (20-16). Hegedűs dudaszós távoli dobást szerzett (23-16), de folyamatosan jött az ellentámadás, így nem nagyon tudott ellépni ellenfelétől a Győr (23-20). Egymás után estek a kosarak mind a két oldalon, majd ezt a rohanást Cziczás László időkérése törte meg (28-24). A két csapat játékosainak szép megoldásait láthatták a nézők, de vendég oldalon Diaby center játékával elfogyott a 6 pontos győri előny és 1 pontra zárkózott a Villeneuve (32-31). Kennedy Burke hárompontosával egyenlítettek a vendégek, 34-34 lett az állás. A félidőben 36-36 állt az eredményjelzőn. A mezőnyt végignézve egyedül Destiny Slocum állt 10 egység fölötti értékkel, 11 pontot dobott és mellé 4 gólpasszt is kiosztott.
Bridget Carleton szerezte a második félidő első kosarát, de Smalls 2+1-es megoldása a vendégeknek adott 1 pontos előnyt (38-39). Carleton és Bach révén 43-39-re gyorsan fordított a Győr, azonban Diaby és Burke megvillant a túloldalon, és 44-44-nél újra egál lett a mérkőzés. Hiába voltak pontatlanságok, Carleton vezérletével 48-47-nél újra hazai oldalon volt az irányítás. Hamar jött a fordulat, 48-55-ös vendég vezetésnél kellett Cziczás Lászlónak időt kérnie, mert a Villeneuve 8-0-ás futást produkált kevesebb, mint 2 perc alatt. Egy sportszerűtlen hiba következtében Heriaud dobhatott büntetőket, és a támadásban is az ő neve mellé került a 3 pont (48-62). A negyedet Ruff-Nagy Dóra pontja zárta, 62-49-re vezetett az ellenfél.

Goree tempójával indította az utolsó játékrészt a Győr (51-62). A Villeneuve a győri pontatlanságokat kihasználva 17 ponttal meglépett, ezért Cziczás összehívta a tanítványait egy eligazításra (54-71). Hazai oldalon egyre több volt a kihagyott helyzet, vagy az eladott labda, ennek következtében már 24 pontra nőtt a differencia (56-80). 2 perccel a lefújás előtt már nem volt kérdéses, hogy ki nyeri a mérkőzést, 84-58-ra vezetett a Villeneuve. Az ezt követő percekben Ruff-Nagy szerzett pontokat, illetve vendég oldalon születtek még kosarak. A találkozót végül 61-89-re veszítette el a Győr. Hiába Kristine Anigwe nélkül játszott a SERCO UNI Győr, a harmadik negyed közepéig kiváló játékkal tartották magukat, és az egyik klucsemberük nélkül is megnehezítették a Villeneuve d’Ascq LM dolgát. Hazai oldalról Bridget Carleton (14 pont) és Destiny Slocum (13 pont, 6 gólpassz), míg a vendégektől Kennedy Burke és Kariata Diaby 15-15 ponttal voltak a legeredményesebbek.

SERCO UNI GYŐR - VILLENEUVE D’ASCQ LM 61-89 (17-14, 19-22, 13-26, 12-27)