05
Dec
2023
2023. december 5.  |  07:15

Egyetlen meglepetés született, méghozzá egy rendkívül érdekes, drámai végkifejletbe torkolló összecsapáson a férfi másodosztályban. A piros csoport alsóházból menekülni próbáló Óbuda a szünetben még 17 pontos hátrányban volt a dobogós pozícióra hajtó BKG-val szemben, mégis fordított. A piros és a zöld csoportban egyaránt rendeztek újonc derbit, előbbiben a Budafok biztosan verte a MEAFC-ot, utóbbiban pedig az egriek nyerni tudtak Százhalombattán

Piros csoport:

Vasas Akadémia - Jászberényi KSE 82-71

Olasz Á. (22 p., 12 lep., a sokoldalúan játszó Andrássy G. (16 p., 11 lep., 7 gp.), valamint Medve M. (13/6 p., 3 lep.) vezérletével a veretlen hazaiak apránként "nyitva az ollót" a 3. negyed végére 15 pontos előnyt szereztek. Ezen a záró szakaszban faragott valamint a nagyrészt Rátvay B. (15 p., 5 lep., 3 gp., 2 bl.), Meleg K. (13/3 p., 8 lep.), Kucsora Cs. (13/3 p. - 14 mk.), Mester M. (11/9 p.) és J. Santiago (10/3 p., 3-3 lep. és ea., 6 gp.) pontjaiban bízó Jászberény, de a Vasas sikerét nem tudta kétségessé tenni.

Pécsi VSK Veolia - Phoenix MT Fót 107-70

Szünetig még a leginkább J. Kinney (19 p., 5 lep.), Markovic L. (13/3 p., 3 lep.) és Tichov D. (10 p.) kosaraira alapozó Megyeri Tigrisek gárdája tartotta a lépést a hazaiakkal, de szünet után a PVSK, amelynek 5 játékosa - O. Micsovics (18/3 p., 4 lep., 8 gp.), Bíró O. (16/9 p., 8 éep., 3 ea.), Horti B. (15/3 p., 9 lep.), Mokánszki M. (14/9 p., 6 lep.) és Antoni Cs.(13 p., 6 lep.) - ért el legalább 13 pontot nagy fölénybe került és a lepattanó csatát "döntő fölénnyel"  53-32-re nyerve biztosan győzött.

Budafok - MEAFC-PEKA Bau 96-73

A két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá főként K. Swanson (27 p., 14 lep., 4 szl.), Dormán B. (25/6 p., 3 lep., 7 gp.), Tursics K. (13/12 p., 3 lep., 6 gp.) és Szántó L. (10-10 p. és lep., 4 bl.) eredményességének köszönhetően nyerte biztosan az "újonc derbit" a Budafok a Czirbus J. (21 p., 5 lep.)-Pintér D. (11/3 p. - 13 mk. - 9 lep., 3 szl.)-Tóth B. (10/6 p., 4 lep., 9 gp.) trió vezette MEAFC ellen.

Óbudai Kaszások - BKG Príma Akadémia 91-90

Az ellentétes félidőket hozó, s rendkívül izgalmasan alakuló találkozó szünetében 17 ponttal vezetett az esélyes, Nagy Bo. (28/15 p., 3 ea., 5 gp.), J. Newman (18/3 p., 11 lep.) és Nagy Be. (12/6 p., 5 lep., 7 gp.) kosaraira alapozó vendég BKG, ám fordulás után átvette a játék irányítását, a 39. percben pedig Boros M. (21 p., 6 lep., 4-4 ea. és gp.), Supola Z. (18/12 p., 4 lep.), Armaghani Á. (17/3 p., 11 lep., 3 szl.), Lakosa Á. (16/9 p.) és Pollák B. (13/9 p., 3 lep.) jóvoltából a vezetést is a hazai együttes. Bár a végjátékban egalizált a BKG, végül egy sikeres büntetőnek köszönhetően a hazaiak örülhettek bravúros győzelmüknek.

Ceglédi KE - Hübner Nyíregyháza BS 97-85

A 29-14-re megnyert 2. negyednek, valamint főleg Csaba Gy. (31/9 p., 8 lep., 3 gp.), Velkey J. (20/12 p., 4 lep., 5 ea.), Dragasevic V. (13/6 p., 4 ea.) és Csorvási M. (13 p., 5 lep., 7 gp.) eredményes játékának köszönhetően győzte le a Cegléd a Tarján I. (27/6 p., 13 lep., 6 ea., 5 gp.)-Bus I. (20/9 p., 6 gp.)-Szobi D. (12/6 p., 4 gp.) trió vezette Nyíregyházát.

Salgótarjáni KSE - Újbuda MAFC 74-106

Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban nagy fölényben játszva győzött Katona B. (19/15 p., 4 gp.), Komma L. (19/3 p., 4 lep.), Bordács S. (16 p., 4 lep.), Buzás B. (13/9 p., 7 lep.) és Polgárdy Á- (10/3 p. - 11 mk. -, 5 lep., 3 gp.) vezérletével biztosan a MAFC a leginkább Váits O. (15/3 p., 4 lep., 3 gp.), Kalassai M. (10/6 p.) ás Monye M. (10/3 p.) találataira támaszkodó Salgótarján otthonában.

DEAC U23 - TF BP 56-60

Küzdelmes, végig szoros mérkőzést tudott leginkább Kelenföldi D. (15 p., 3 lep., 5 ea.) és Szántó D. (14 p., 11 lep., 3 gp.) jóvoltából a TF-BP a főleg Várszegi Á. (14 p., 4 lep., 3 ea.) és Czermann P. (10 p., 7 lep.) pontjaiban bízó debreceni fiatalok otthonában. A mérkőzésen összesen 4 hárompontos kosár született, pedig nem kevesebb, mint 46 alkalommal próbálkoztak a két csapat játékosai.

Zöld csoport:

Veszprémi KK - Vásárhelyi Kosársuli  109-75

A páratlan negyedekben nyújtott sokkal lendületesebb, jobb játékára, valamint az igen jó dobóformát kifogó Madár A. (44/39 p. - 13/18 tr. -, 10 lep.), továbbá Szabó P. (28/3 p., 4 lep., 11 gp.) és N. Ratiani (11 p. - 12 mk . - 9 lep., 5 bl.) kosaraira alapozva győzte le biztosan a Veszprém a nagyrészt Bálint E. (23/12 p., 8 lep.), Balogh L. (16/3 p.), Kelemen B. (13/3 p. - 17 mk. - 9 lep.) és Borbáth Cs. (13 p., 3 lep.) találataira támaszkodó Hódmezővásárhely csapatát.

Atomerőmű SE U23 - Agrofeed UNI Győr 87-90

Végig szoros, kiélezett összecsapást nyert meg jobb hajrájának, továbbá nagyrészt Kámán K. (20/6 p., 12 lep.), Bakon Cs. (19/15 p., 3 ea.), Hágen T. (18/6 p., 8 lep., 3-3 szl., ea. és gp.), Bohunicky O. (12/6 p., 10 lep.) és Kámán B. (12 p. - 14 mk. - 3 szl., 4-4 ea. és gp.) kosarainak köszönhetően a vendég győri gárda a  főleg Géringer G. (31/9 p., 7 lep., 3 szl.), Kékesi K. (18/15 p., 5 lep., 3 ea., 4 gp.) és Heimann G. (13/6 p., 3 lep., 7 gp.) pontjaiban bízó paksi fiatalok otthonában.

Dávid Kornél KA - Nagykőrösi Sólymok KE 111-71

Minden negyedet megnyerve győzte le Molnár D. (20/15 p., 5 lep., 3 szl.), Szalczgruber Á. (19/15 p., 4 lep., 3 gp.), Kuttor G. (19 p., 6 lep., 3 szl.), Simon B. (14/6 p.) és Szabó Zs. (12/3 p., 7 lep.) vezérletével biztosan a DKKA a nagyrészt Tóth B. (15/9 p., 3 lep., 6-6 ea. és gp.), Mári G. (15/6 p., 6 lep.), Fehér P. (13/3 p. - 21 mk. - 9 lep., 3 ea.) és Filep Á. (10/6 p.) találataira támaszkodó nagykőrösi együttest.

Békéscsaba - Pénzügyőr SE 84-76

Az első negyedet 8 ponttal még a vendég Pénzügyőr nyerte, s még szünetben is "ment" 6 ponttal a messze a mezőny legeredményesebb játékosa, Tóth K. (29/6 p., 7 lep.,  2-2 szl., ea. és bl.), valamint Barócsi Á. (11 p. - 14 mk. - 4-4 lep. és ea.), Nemes M. (10 p., 6 lep., 3 gp.) és Kerkai Á. (10 p. - 11 mk. - 4 lep., 6 gp.) pontjaiban bízó fővárosi legénység. A második félidőben azonban már egyértelműen a Varga Z. (15/6 p., 3 szl., 4 gp.),-Varga Á.(15 p., 6 lep., 8 gp.)-Vodila B. (14 p., 3 lep.)-Cvijin P. (11 p.)-Hajdu M. (10 p., 7 lep.) "ötösfogat húzta" hazai gárda akarata érvényesült, amely a maga javára fordította a találkozót.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Dunaharaszti MTK 73-47

Minden negyedet megnyerve fektette két vállra elsősorban Lakatos M. (13/9 p., 5-5 lep. és gp.), valamint Csák B. (13/9 p.), no meg a 39-26-ra megnyert pattanózás jóvoltából Tiszaújváros a Dunaharaszti együttesét. A vendégektől egyedül Rozs M. (12/6 p., 3 lep.) jutott 10 pont fölé.

Százhalombattai KSE  - Eszterházy SC 79-83

Az újoncok csatájából a két középső negyedben nyújtott pontosabb, jobb játékának, valamint főként Pomázi P. (19/9 p.), Rékasi B. (17 p., 6 lep., 3 szl.), Botka B. (14/6 p., 3 ea.) és Szicsák B. (14 p., 8 lep.) kosarainak köszönhetően került ki győztesen az egri együttes a Tóth M. (21/3 p., 8 lep., 5 ea.)-Seregély B. (14/12 p.) duó vezette Százhalombatta otthonában.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - NKA Universitas Pécs II 86-77

Az első 3 negyedben Rátvay T. (19/6 p.), Csátaljay B. (17 p., 3 ea., 4 gp.), Schöll R. (15 p., 11 lep., 2-2 bl. és szl., 3 gp.), Flasár Z. (13 p., 8 lep., 3 gp.) és Tallós L. (12/6 p., 4 lep.) jóvoltából a SMAFC kézben tartva a játék irányítását a záró etap előtt küzel 20 pontos előnyhöz jutott. A hajrára a 4. negyedben a kiengedő hazaiak ellen 5 pontra feljött a nagyrészt Lukácsi G. (19/15 p., 5 gp.), Rátgéber T. (14/6 p., 4 ea.), Kazy B. (11/3 p., 5 lep.) és Hockerup-Fischer D. (11 p., 4 lep.) találataira támaszkodó pécsi együttes, de fordítani nem tudott.