Női Amatőr: Kétszer nyertek a fővárosban a diósgyőri fiatalok
05
2023
2023. december 5.  |  08:30

Két győzelmet - egy simábbat a Vasas II, majd egy nehezebben kivívottat a MAFC otthonában - arattak a diósgyőri fiatalok a fővárosban, így tovább őrzik veretlenségüket a Női Amatőr NB I piros csoportjának élén. A héten két igazán szoros összecsapást rendeztek, a fehér csoportban a BKG Baján, a zöldben pedig a Nagykanizsa Szekszárdon nyert 5 ponttal

Piros csoport:

Vasas Akadémia II - DVTK U23 45-57

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzték Oláh F. (19/3 p., 9 lep., 5 ea.) és a dupla-duplától egyetlen ponttal elmaradó Vég-Dudás A. (9 p. - 13 mk. - 13 lep., 3 bl.) vezérletével a negyedik negyedre kiengedő diósgyőri fiatalok a Vasast. A záró szakaszban a vereségük mértékén "kozmetikázó" hazaiak két legeredményesebb játékosa Gelei K. (8/6 p., 5 lep., 4 gp.) és M. Szubotics (8 p. - 14 mk. - 6 ea.) volt.

MAFC - DVTK U23 69-73

Az első negyedet még 6 ponttal a Szörényi L. (23/9 p., 9 lep., 3 gp.)-Aradi Zs. (14 p. - 15 mk. - 4-4 lep., szl. és ea., 5 gp..9-Hercze Sz. (11/3 p., 3-3 szl. és gp.) trió vezette hazai együttes nyerte. Ezt követően végig kiélezett, szoros volt a mérkőzés, amelynek végjátékában a nagyrészt Albert Sz. (16/6 p., 3 lep., 4 ea.), Poczkodi Zs. (15/6 p., 3 lep., 4 ea.), Vég-Dudás A. (14 p., 9 lep., 3 ea., 2 bl.) és Fárbás E. (13/3 p., 14 lep., 3-3 szl. és bl., 5 ea., 4 gp.) pontjaiban bízó diósgyőri fiatalok voltak nyugodtabbak és pontosabbak így ők örülhettek a győzelemnek.

Vasas Akadémia II - Dávid Kornél KA 44-68

A szünetig szerzett 20 pontos vezetésére, valamint leginkább Papp L. (17 p., 4 lep., 3 ea.), Varga S. (11/3 p., 4-4 szl., ea. és gp.) és Laufer G. (11 p., 7 lep.) kosaraira, no meg az 51-36.-ra megnyert lepattanózásra alapozva nyert biztosan a DKKA a Vasas fiataljainak otthonában. Hazai részről egyedül Szoboszlai M. (11 p., 5 ea., 3 gp.) jutott 10 pont fölé.

BEAC Újbuda - Mecsek PVSK U23 108-28

Végig nagy fölényben játszva aratott Szauter P. (23 p., 4-4 lep. és gp.), Orosz Zs. (20 p., 6-6 lep. és gp., 3 szl.), Zsámár L. (16/6 p. 10 lep., 7 gp.), Bálint P. (15 p., 3 lep., 4 gp.) és Katona B. (14/3 p., 6 lep., 3 gp.) ponterős játékával a BEAC a pécsiek ellen. A vendégektől egyedül a csapat pontjainak csaknem felét szerző Mayer D. 11 p. - 15 mk. - 8 ea., 3 gp.) jutott 10 point fölé.

Törekvés SE - NKA Universitas Pécs II. 51-79

A 24-5-re megnyert 3. negyedre, valamint az Orbán A. (18/12 p., 6 lep., 3 szl., 4 ea.).Bojtár B. (14 p., 3 ea.)-Halmágyi K. (12 p., 6 lep., 3 gp.)-Halmágyi K. (10 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.) kvartett kosaraira alapozva győzte le biztosan a Pécs II az elsősorban Dobos K. (20/6 p., 3 lep., 9 szl., 4 ea.) és Darázsi D. (12/3 p. - 22 mk. - 3-3 lep. és szl., 5 ea.) pontjaiban bízó Törekvés csapatát.

Fehér csoport:

SzPA HSE - DEAC 68-46

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, továbbá elsősorban Óvári F. (11/3 p. - 12 mk. - ) és Balsay A. (10 p., 12 lep., 4 szl) kosaraira, no meg a 60-34-re megnyert lepattanózásra alapozva győzte le biztosan a SzPA csapata a Baczuk V. (15/3 p., 4 szl.)-Gaál G. 10//3 p., 7 lep., 4 ea.) kettős vezette DEAC csapatát.

Ajka - ZTE NKK 81-41

Minden negyedet megnyerve győzte le Shirian F. (17/3 p., 17 lep., 3 ea.), Varga A. (15/9 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea., 11 gp.), Kovács O. (13/3 p.), Tóth T. (13 p., 12 lep., 3-3 ea. és gp.) és Farkas F. (10 p. - 12 mk. - 3 lep.) vezérletével nagyon simán az Ajka a ZTE együttesét. A távolról nagyon gyengén (1/21 tripla) dobó ZTE csapatából egyedül Horváth F. (11 p., 6 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

Bajai NKK - BKG Príma Akadémia II 54 - 59

Küzdelmes, végig szoros fordulatos mérkőzést nyert meg jobb hajrájának, valamint nagyrészt Takács D. (21/9 p., 8 lep.), Gróf J. (14 p., 12 lep., 4 ea.) és Rozmán L. (10/6 p., 7 lep., 3 gp.) kosarainak, no meg az 52-37-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően a BKG II a Tamás G. (19/15 p. - 23 mk. - 3 lep., 5 szl.)-Hilcz A. (11/9 p. - 15 mk. )-Kucsora R. (11/3 p. - 12 mk. - 4-4 lep., ea. és gp.) trió vezette Baja otthonában.

UNI Győr SzESE - Zsíros Akadémia Kőbánya 71-81

A páratlan negyedekben nyújtott jobb és pontosabb játékára, valamint Tatár H. (20/6 p., 4 lep., 3-3 szl., ea. és gp. ), Tálas L. (12 p., 13 lep.) és Josepovits K. (12 p., 9 lep., 3 ea., 2 bl.) eredményességére, no meg AZ 57-44-re megnyert lepattanózásra építve győzött a Zsíros Akadémia a főként a mezőny legeredményesebb játékosa Chroméj H. (28 p., 8 lep., 3-3 szl. és gp., 5 ea.) szl. és ea.), valamint Baffy F. (13/9 p. - 16 mk. - 10 lep., 4-4 szl. és ea.) pontjaiban bízó győriek otthonában.

Zöld csoport:

PINKK Pécs - Radobasket Törökbálint 55-84

Az első három negyedben nagy fölényben játszva győzött nagyrészt Kovács L. (18/3 p., 6 szl.), Budai D. (18 p., 10 lep., 4 ea.), Göbölös R. (13/6 p., 10 lep., 4 ea.), Szeitl V. (12/6 p., 10 lep.) és Kurucz R. (11/9 p., 3 szl.) kosaraira alapozva biztosan a Radobasket a Borbás P. (20/6 p., 8 lep., 3-3 szl. és ea.), Zsilinszki L. (13/3 p. - 25 mk. - 3-3 lep. és gp., 5 szl.) és Horváth Zs. (11 p., 5-5 lep. és ea., 4 gp.) pontjaiban bízó PINKK otthonában.

TFSE-MTK U23 - Kecskeméti KC 65-43

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint Kelemen B. (28 p-. 10 lep., 3-3 szl. és ea.) és Takács E. (17/9 p., 3 gp.) ponterős játékának köszönhetően győzték le a TF-MTK fiataljai a kecskemétieket. A vendégek legeredményesebb játékosa Bagi E. (9/3 p.) volt.

Tarr KSC Szekszárd - Kanizsai Vadmacskák 62-67

Végig szoros, kiélezett találkozót nyert meg jobb hajrájára, valamint főként Kiss S. (24/3 p., 12 lep., 3-3 szl. és ea.), Rezsek R. (16 p., 8 lep.) és Szilágyi L. (10 p. - 16 mk. - 10 lep., 3 ea.) eredményességére építve a Nagykanizsa a Haag P. (14/3 p., 9 lep., 3-3 ea. és gp.)-Csákvári V. (11/3 p., 7 lep.)-Horog B. (10 p., 12 lep., 3-3 szl. és ea.) trió vezette szekszárdi fiatalok otthonában.

ELTE Fortis - PINKK Pécs 63-37

Minden negyedet megnyerve verte Bogdán R. (22/12 p., 3 gp.), Nagyi T. (13 p., 12 lep., 5 szl.) és Kiss A. (11 p. - 16 mk. - 9 lep., 5-5 szl., ea. és gp.) vezérletével biztosan az ELTE Fortis a PINKK csapatát. A vendégektől egyedül Borbás P. (11/3 p. - 14 mk. - 6 lep., 3-3 ea. és gp.) ért el kétszámjegyű pontot.