Női Amatőr NB I: Egy hosszabbítás, több  egyéni extra
20
2023
Női Amatőr NB I: Egy hosszabbítás, több egyéni extra
2023. november 20.  |  10:10

Több olyan mérkőzést is játszottak a héten a Női Amatőr NB I-ben, amelyen kiemelkedő egyéni teljesítményeket láthattak a nézők, regisztrálhattak a statisztikusok. A piros csoportban a diósgyőri fiataloknál volt, aki 30 pont fölé jutott, az NKA Universitas Pécs II egyik játékosa hibátlan dobóteljesítménnyel ért el 19/15 pontot. A zöld csoportban a Szolnok-Kecskemét alsóházi rangadó hosszabbításos vendégsikerrel zárult. A Nagykanizsán fölényes győzelmet arató Radobasket csapatában akadt aki tripla-duplát ért el, és volt, aki egyetlen rontott dobással szerzett 36 pontot, ám pontszámban a PINKK együtteséből ezt két kosaras hölgy is felülmúlta.

Piros csoport:

Dávid Kornél KA - Sportdarázs-SMAFC 70-54

A nagyrészt bJ. Jevtovics (19 p., 11 lep.), Toman R. (12/3 p., - 14 mk., 3-3 szl. és ea.) és Bakó P. (10/3 p.) kosaraira alapozó vendég soproniak a 4. negyed közepéig tartották a lépést a hazaiakkal, ám a hajrát egyértelműen a Frindt N. (17/12 p., 4-4 gp. és ea.)-Varga S. (15/3 p. - 20 mk. - 6-6 lep. és gp., 4 ea.)-Dávid M. (11/3 p., 4 lep., 3 szl.) trió vezette DKKA csapata bírta jobban, amely az utolsó bő 5 percet 15-2-re nyerve diadalmaskodott végül 16 ponttal,

DVTK U23 - BEAC Újbuda 96-62

Minden negyedet megnyerve győzte le Toman P. (32/15 p., 7 lep., 5 szl.), Vég-Dudás A. (18 p., 15 lep., 2-2 gp., bl. és ea.), Oláh F. (14/12 p., 4 lep.) és Aho T. 14/3 p., 5-5 lep. és szl., 13 gp.) vezérletével simán a tartalékos összetételében elsősorban Bálint P. (17/3 p., 6 lep., 3 ea.), Séllei L. (16 p., 3-3 lep., 4 ea.) és Nagy V. (13/3 p., 6 lep., 3 gp.) eredményességére építő BEAC-ot.

NKA Universitas Pécs II - MAFC 79-71

Bár a nitó és a záró etapot megnyerte a Szörényi L. (23/15 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp.) és Aradi Zs. (15 p., 6 lep., 3 ea., 5 gp.) ponterősségében bízó MAFC, a hazaiak a 28-13-ra megnyert 3. negyednek valamint főként a tökéletes dobóformát kifogó Varga N. 19/15 p. - 2/2 du., 5/5 tr.-, 3-3 lep. és ea., 5 szl.), Bojtár B. (15/12 p., 3 lep., 4-4 szl., ea. és gp.), Halmágyi Kitti. (14/6 p., 4 ea.)  és Halmágyi Kata (10 p., 6 lep., , 3 gp.) kosarainak köszönhetően nyerték a mérkőzést.

Mecsek PVSK - Törekvés SE 57-72

A 18-6-ra megnyert 2. negyedre, valamint elsősorban Mohos E. (14 p.), Tánczos T. (13 p., 7 lep.), Dobos K. (12/3 p. - 13 mk. - 3 szl.) és Darázsi D. (10/6 p., 6-6 lep. és ea.) eredményességére építve nyert a Törekvés a főként Mayer D. (16/9 p., 3 lep., 4 ea.), Kovácsfi B. (11/6 p. - 13 mk.) és Schmidt L. (10/6 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp.) találataira támaszkodó baranyai együttes otthonában.

MTK-TFSE - Vasas Akadémia II 76-51

A Városmajor-Pasarét "szomszédvári rangadón" a vendégek Villányi D. (10 p., 4-4 szl. és ea.), valamint Kádár O. (10 p.) révén a 3. negyed végéig tartották a lépést a hazaiakkal, de a záró szakaszra eléggé "elfogytak" a Vasas fiataljai, így a hazaiak Vladár R. (20/12 p., 7-7 lep. és szl., 3 ea., 5 gp.), Hruby L. (14/12 p., 4-4 lep. és gp.), Horváth D. (13 p., 14 lep., 3 szl., 5 gp.) és Csoma P. (10/6 p. - 12 mk. - 5 lep., 3 ea.) vezérletével végül 25 ponttal győztek.

Fehér csoport:

Ajka - BKG Príma Szigetszentmiklós II 64-76

Nem sokkal a 4. negyed dereka előtt csupán 2 ponttal vezettek a vendégek, majd ekkor egy 9-0-lal a Duka L. (19/3 p., 7 lep.)-Gróf J. (16/3 p., 7 lep., 3 gp.)-Bajzáth L. (14 p., 4 lep., 7 gp.)-Zsámár P. (11/9 p. - 13 mk. - 3 lep.) kvartett vezette BKG II eldöntötte a találkozót a maga javára a végére kissé "elfogyó" és elsősorban Tóth T. (17 p., 12 lep., 4 ea., 3 bl.), Farkas F. (12/3 p., 4-4 lep. és ea.) és Varga A. (10/6 p. - 12 ml., 4-4 lep. és gp., 3 ea.) pontjaiban bízó Ajka ellen.

Nyíregyházi Kosársuli - SzPA HSE 75-67

Végig kiélezett, szoros, színvonalas találkozót nyert meg a Dobó L. (19/3 p., 9 lep., 4-4 szl. és ea., 7 gp.)-Radócz F. (17/15 p., 4 lep.9-Farkasinszki O. (17 p., 6 lep.) trió vezette hazai együttes a nagyrészt Kiss-Balsay R. (21/6 p., 8 lep., 6 ea.) és Balsay A, (15 p., 12 lep., 3 szl., 5 gp.) ponterősségében bízó SzPA csapata ellen. Másfél perccel a befejezés előtt csupán 2 pont volt a Nyíregyháza előnye, a végjátékot 7-1-re nyerte a vendéglátó.

ZTE NKK - UNI Győr SzSE 92-83

A 28-17-re megnyert 3. negyedre, továbbá elsősorban Kovács G. (25/12 p., 3-3 ea. és gp.), Óházy J. (18/9 p., 5-5 lep. és ea., 4 gp.), Jurkó N. (16/6 p., 6 lep., 4 gp.), Horváth F. (13 p., 8 lep., 3 ea.) és Ács A. (12 p., 4 lep, 5 szl., 6 gp.) eredményességére építve győzte le a ZTE a szinte kizárólag Baffy F. (22/9 p., 9 lep., 3 szl.), Chroméj H. (22/6 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.), Bánszegi B. (19/3 p., 7 lep.) és Szűts B. (11 p., 4-4 lep. és szl., 5 ea.) pontjaiban bízó győri együttest.

Bajai NKK - Ajka 57-63

A két középső negyeden nyújtott hatékonyabb, eredményesebb játékának, valamint főként Shirian F. (12 p., 19 lep., 4 ea.), Tóth T. (12-12 p. és lep., 4-4 bl. és ea.), valamint Kulcsár B. (11/3 p. - 14 mk. - 8 lep.) kosarainak, no meg a "döntő fölénnyel" 58-24-re megnyert pattanózásnak köszönhetően győzött az Ajka a Hilcz A. (17/12 p., 6 lep.), Tamás G. (15/9 p. - 18 mk. -, 5 lep., 3 szl..) és Kucsora R. (14/3 p., 4 ea., 5 gp.) kosaraira alapozva nagy hajrával 4 pontra is felzárkózó Baja otthonában.

Zöld csoport:

Szolnoki MÁV SE - Kecskeméti KC 68-74

Az alsóházi rangadón három negyed után 5 ponttal vezetett a Márki L. (14/6 p. - 17 mk. - 7 lep., 6 ea.), Nemeskéri-Kutlán N. (12/3 p. - 16 mk. - 10 lep., 4 gp.), Munkácsi K. (12 p., 10 lep., 4 bl.) és Gyuricza B. (10 p. - 11 mk. - 5-5 lep. és ea.) kosaraira alapozó hazai csapat, ám a hajrában a vendégek D. Smith (17 p. - 18 mk. - 10 lep., 5 szl.), Nagy Zs. (17 p., 3 szl., 5 ea.), Hévízi D. (15/6 p. - 16 mk. - 8 lep., 3 ea.), Romhányi E. (11/3 p., 11 lep., 4 szl.)  és Burján B. (10 p. - 11 mk. - 5 lep., 4 ea., 6 gp.) jóvoltából fordítottak, s végül 2 büntetővel a Szolnok mentette hosszabbításra a mérkőzést. A vendéglátók azonban nem tudták kihasználni a lélektani előnyt, így végül a ráadást 6-2-re nyerő kecskeméti lányok örülhettek.

Kiss Lenke KA - TFSE-MTK U23 95-53

A vendégek Takács E. (14/3 p. - 21 mk. -, 5-5 lep. és ea.), valamint Barbarics T. (10 p. - 12 mk. -, 3 lep.) vezérletével a második negyed közepéig tartották a lépést a KLKA csapatával, attól kezdve Ozsvárt K. (21/15 p., 4-4 lep. és ea., 7 gp.), Keszte S. (20 p., 11 lep., 3 ea., 6 bvl.), Szabó E,. (10/6 p., 6-6 lep. és szl., 7 gp.) és Básti G. (10 p.) eredményességére építve egyértelmű fölényben játszva fokozatosan növelte előnyét és végül simán győzött a hazai együttes.

Kanizsai Vadmacskák - Radobasket Törökbálint 40-99

Az első 3 negyedben nagy, sőt a mondhatjuk, nyomasztó fölényben játszva aratott Szeitl V. (36/9 p. - 12/13 du., 3/3 tr. és bü. - , 4 lep., 3 szl., 6 gp.), Budai D. (29 p., 13 lep., 3 szl., 4 bl.) és a tripla-duplát elérő Göbölös R. (16/6 p., 13 lep., 4-4 szl. és ea., 10 gp.) ponterős játékára alapozó Radobasket Nagykanizsán. A hazaiaktól egyedül Kiss S. (16 p. - 19 mk. - 6 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

Kecskeméti KC - ELTE-Fortis 45-71

A hazaiak - akik közül végül Bagi E. (9/3 p. - 14 mk. - 5 lep., 4 szl.) bizonyult a legeredményesebbnek - szünetig még tartották a lépést a fővárosiakkal. A második félidőben talán érződött a kecskemétieken, hogy hétközben hosszabbításos meccset játszottak, az ELTE Fortis pedig elsősorban Horváth A. (20/6 p., 4 lep., 3 ea.), Nagyi T. (18 p., 14 lep., 8 szl., 5 ea., 4 gp.) és Pettner H. (12 p., 7 lep.) jóvoltából nagy fölénybe került és biztosan győzött.

Szegedi KE - Tarr KSC Szekszárd II 48-52

Küzdelmes mérkőzést nyertek meg a szünetig szerzett 8 pontos előnyének, valamint elsősorban Árvai N. (13 p., 17 lep., 5 szl., 10 ea.) és Csákvári V. (9/3 p.  12 mk. - 5 lep., 3 ea.) eredményességének köszönhetően a szekszárdi fiatalok a Földing A. (12/6 p. - 19 mk. - 5 lep., 4-4 ea. és gp.)-Váradi N. (12 p., 8 lep., 3-3 szl. és ea., 4 gp.) kettős vezette szegediek otthonában.

PINKK Pécs - Szolnoki MÁV 96-92

Látványos, kosarakban gazdag összecsapáson a hétközben hosszabbításos meccset játszó szolnokiak Márki L. (34/12 p., 4 lep., 7 szl., 5 ea., 3 gp.), Gyuricza B. (13/3 p., 5 lep., 3 gp.), Dékány E. (11/9 p.) és Kerekes I. (10 p., 3-3 lep., szl. és gp.) vezetésével végig üldözték a szinte kizárólag Zsilinszki L. (40 p., 10 lep., 4 ea., 3 gp.) és Borbás P. (37/9 p., 10 lep., 4 gp.)  ponterősségére építő PINKK csapatát, de a végén csak megközelíteni tudták, de utolérni nem sikerült őket.