Férfi Egyetemi bajnokság: Nyíregyháza - TFSE 220 (pont) fölött - Szombathelyen nyert a Közgáz
16
2023
2023. november 16.  |  15:55

Ha szorosabb meccs túl sok nem is - egészen pontosan kettő - érdekesség viszont volt bővel a férfiaknál a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban. A keleti csoportban az 5 győztes együttes közül négy is 100 pont fölé jutott, és az ötödik diadalmaskodó gárda, a DEAC sem marad el ettől sokkal, a címvédő 97-ig jutva nyert Szegeden. A Nyíregyháza - TFSE mérkőzés valóságos kosáresőt hozott, összesen 222 ponttal és nem kevesebb, mint 32 hárompontos kosárral. A két szoros mérkőzést a nyugati csoportban játszották, a pécsiek 6 ponttal nyertek Sopronban, a fővárosi derbin pedig az ELTE-BEAC 4-gyel múlta felül az óbudai legénységet. A hét meglepetését a Közgáz szállította, amely tartalékos összetételben is biztosan győzött a SzoESE otthonában.

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfiak, 5. forduló.

Keleti csoport:

Debreceni Medikus Sportegyesület - Miskolci Egyetem 69-107 (13-25, 17-24, 20-27, 19-31)

Debrecen, OEC tornaterem, 20 néző V.: Fülöp, dr. Szűcs.

Debreceni Medikus Sportegyesület: Zoványi 13/3, Mugamba 8, Zaghlol 10/3, ALBUKAI 24/9, Szirbucz 2. Csere: Veres 5, Horai, Taghyjev 5/3, Lipécz 2. Edző: Kovács István.

Miskolci Egyetem: GADUS B. 11/3 , Velkey, Sándor 9/3, Kozák B. 7/3 GERŐCS 29/3. Csere: RAGÁLYI 11/3, SZŐKE 19/3, GADUS F. 16, Tóth J. 3/3, Debreczeni 2. Edző: Béres Dávid.

Mindkét csapat hiányzókkal érkezett a mérkőzésre, és ahogyan arra számítani lehet, a hazaiakat viselte meg inkább a meghatározó játékosok távolléte. A vendégek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, 10 pontos előre tettek szert, és bár a debreceniek próbálták felvenni a ritmust, a különbséget nem tudták csökkenteni. Rengeteg hiba jellemezte a Medikusokat, a 26 eladott labda önmagáért beszél, és ha ez még nem lett volna elég, 15-tel több lepattanót engedélyeztek a vendégeknek. A Miskolci Egyetem egyre több leindítással szerzett könnyű kosárral terhelte meg a hazai gyűrűt, így a második számú debreceni alakulat elszenvedte idénybéli harmadik vereségét. A DMSE csapatában Belal Albukai (24 pont 12 lepattanó) dupla-duplát ért el, míg a vendégeknél a Gerőcs Bálint  (29 pont, 11 lepattanó) mondhatta ezt el magáról, és jóval több volt a jó egyéni teljesítmény a vendégeknél.

Kovács István: - Ezt a meccset el kell felejteni, nem nagyon találtuk ma a labdát, borzasztó hibákat követtünk el. Nem sikerült jó teljesítményt kihozni a srácokból, ami sajnos személyes kudarc is. Sok sikert a vendégeknek a továbbiakban.

Béres Dávid: - Örülök, hogy ma mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni. Egy rövid ideig megnehezítette a dolgunkat a szimpatikus hazai csapat, de aztán - kihasználva ellenfelünk fáradságát - magabiztos győzelmet értünk el.

Nyíregyházi Egyetemi SE - TFSE 94-128 (19-29, 15-38, 32-32, 28-29)

Nyíregyháza, Nyíregyházi Egyetem Sportcsarnok, V.: Nyíri, Cservenyák-Pál.

Nyíregyházi Egyetemi SE: Demeter 23/21,  Nagy L. 17, BÍRÓ 17/3, KABONGO 18/6, VERBA 19/6. Csere: Vámos. Edző: Vida Zoltán.

TFSE: MESTER 31/21, NAGY D. 16/12,  CSOMÓS 17/9, DÓCS 19/3, RÁTVAY 25/3. Csere: Csányi 7/3, WODITSCH 11/9, Tombor 2. Edző: Boros Zoltán.

Jó iramú, hajtós, látványos, kosarakban gazdag mérkőzés volt, amelyet az elején sokkal jobban dobó vendég fővárosi csapat nyert meg. A hiányzók megnehezítették a Nyíregyháza helyzetét, küzdöttek, akartak a hazaiak, de ez most kevésnek bizonyult. Nyíregyházi részről ekkor sok volt az eladott labda és figyelmetlenség a második negyedben, és ezt a TF könyörtelenül megbüntetve szünetre 30 pont fölötti előnyre tett szert. A második félidő óriási dobópárbajt, látványos, "védekezés nélküli" kiegyenlített játékot hozott, a találkozón összesen 32 hárompontos kosár született. Hazai részről Verba Szabolcs (19 pont 11 lepattanó) és Bíró Benedek (17 pont, 10 lepattanó), a TF gárdájából pedig Rátvay Balázs (25 pont, 12 lepattanó) és Dócs Benedek (19 pont, 13 lepattanó) jutott el dupla-dupláig.

Vida Zoltán: - Elsősorban szeretnék gratulálni TFSE-nek, nagyon extra dobószázalékkal játszottak. Igazából, beestek nekünk is a dobások, de nekünk sokkal rövidebb volt a padunk. Sajnálom, hogy két játékosom is sérülten játszott, de örülök, hogy így is kihoztuk belőle a maximumot. Ugyanígy kell tovább dolgozni.

Boros Zoltán: - A mérkőzés eleje igazán szoros volt, majd a második negyedre összeszedte magát a csapat, sok jól sikerült távoli dobással. Bár hozzáteszem, elég nagy triplapárbaj alakult ki, amiből valójában mi jöttünk ki győztesen. Gratulálok és további sok sikert kívánok.

SZTE-RSC - DEAC 80-97 (19-21, 24-29, 19-23, 18-24)

Szeged, Topolya sori sportcsarnok, 20 néző. V.: Barabás, Márkus.

SZTE-RSC: Tráser M. L. 2, KASS 20, ÓNODI 20, Kamenik 7, BELLA 17. Csere: Klausz 2, Sajgó 2, Barcsik, Tráser N. 5, Ratkai 3, Vásárhelyi 2. Edző: Gaál Gergő.

DEAC: VARGA S. 17, Várbíró 12, VÁRSZEGI 15, Czermann 12, Varga B. 12. Csere: Sipos 2, OROSI 15, Besenyei 1, Hibján 11. Edző: Nagy Lajos Róbert.

A meccs gyors kosárváltás után szoros első negyeddel kezdődött, aminek a végén 19-21-es vendég előny állt az eredményjelzőn. A második 10 percben azonban aómindkét fél részéről látványos, színvonalas játék mellett Varga Sándor (17 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 23 VAL), Várszegi Ádám (15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 17 VAL), Orosi Bálint (15 pont, 8 lepattanó, 16 VAL), valamint a dupla-dupláig jutó Czermann Patrik (12 pont, 10 lepattanó, 20 VAL)  vezetésével sikerült  növelni előnyüket a vendégeknek. A negyed közepén a hazaiak ugyan kimentek egész pályára, de csak a különbség növekedését sikerült megakadályozni. A szünetet követően a szegediek ugyan több tiszta dobóhelyzetet alakítottak ki, de a dobásbiztonság a félidőben "elillant".  Sorra maradtak ki a hazai tripla kísérletek, és tovább nőtt a nyugodtabban, pontosabban játszó címvédő. előnye. A differenciát a záró szakaszban sem sikerült  a Kass Ferenc (20 pont, 2 lepattanó, 2 gólpassz, 18 VAL)-Ónodi Tamás (20 pont, 2 lepattanó, 5 gólpassz, 13 VAL)-Bella Ádám (17 pont, 8 lepattanó, 21 VAL) trió vezette Gaál-legénységnek csökkentenie, így az előnyét apránként, fokozatosan növelő DEAC végül közel 20 ponttal nyert.

Gaál Gergő: - Nagyon jó mérkőzést játszottunk az egységesebb vendégek ellen. Sajnos a második negyedben kialakult 7 pontos különbséget nem tudtuk lejjebb faragni, s a hajrában rossz döntések sorozata következett, amit a Debrecen meg is bosszult. Gratulálok az ellenfelünknek, mi pedig dolgozunk tovább!

Nagy Lajos Róbert: - A mérkőzés elején meglátszott a hosszú utazás, de szerencsére hamar felvettük a ritmust. Próbáltuk a magasságfölényünket kihasználni és gyorsan játszani, ami összességében sikerült. A Szegednek gratulálok, kintről jól dobtak és végig tapadtak ránk, sok sikert nekik a folytatásban.

AKE-Milton Friedman Egyetem - Eszterházy SC 53-115 (9-20, 7-33, 14-33, 23-29)

Budapest, Bethlen Gábor Technikum, 10 néző. V.: Gombos, Káré.

AKE-Milton Friedman Egyetem: HUTVÁGNER15, Laszák 13/3, KOLOZSVÁRI 15, Pesti, Priszler. Csere: Szabados 8/3, Tarsoly 2, Gergely. Edző: Pálfi Jenő.

Eszterházy SC: GILSZKI 19/3, BOTKA 23/9, Ficsor 4, Kerekes, RÉKASI 6. Csere: BAJUSZ 22/3, Kocsis 7/3, Lengyel 3, ALBACH 9/9, Kovács 6, Rüff, POMÁZI 16/12. Edző: Klepej Roland

A mérkőzés első percétől kezdve az Eszterházy SC csapata diktálta a tempót. Az első negyedben vendégoldalról leginkább Gilszki Erik tudott érvényesülni támadásban, Botka Botond keze pedig a triplavonal mögül "sült el" több ízben.  Hazai oldalon Hutvágner Dániel volt a legeredményesebb. A második negyedben sem változott a játék képe, a vendégcsapat agresszív védekezésének és labdaszerzéseiknek köszönhetően könnyű kosarakkal tetemes előnyre tett szert, a  félidőre kialakult 37 pontos különbség reálisnak tűnt. A második félidő elején a hazai csapat már összeszedettebben játszott, de igazán csak a 4. negyedben találtak magukra. Az Eszterházy csapatából Albach Kevin, Botka, Bajusz Ábel és Pomázi Patrik hármasainak örülhettek a vendég kispadon, az egri csapat megérdemelte a nagy különbségű győzelmet.

Pálfi Jenő: - Támadásban és védekezésben egyaránt sok hibát vétettünk, igy nem volt kérdés a győztes kiléte. Ez az év nekünk az építkezésről szól, saját magunkhoz viszonyítva kell lépésről lépésre fejlődni és nem foglalkozni a többi csapattal. A legutóbbi mérkőzéshez viszonyítva azt gondolom, hogy hozzáállásban, felfogásban léptünk előre és csak biztatni tudom a fiúkat, hogy erről az útról semmiképp ne térjünk le. Csak így tovább! Az ellenfélnek gratulálok! Sok sikert nekik a továbbiakban!

Klepej Roland: - Köszönjük a játékot az AKE-Milton csapatának, és további sok sikert kívánunk nekik.

BME-MAFC - Semmelweis Egyetem 119-71 (35-25, 25-17, 24-12, 35-17)

Budapest, Camugo, 40 néző. V.: Gaál, Szőts.

BME-MAFC: Koflanovics 2, Pollák 13/6, LÁNG-MITICZKY 17/3, HORVÁTH 8, Pásztor 7. Csere: Vargovics 9/3, VANTAL 11/3, Kósa 6, BARTHA 16, VAS 10, GÉCZI 17/9, Weidinger 3/3. Edző: Weisz-Tiba Klára.

Semmelweis Egyetem: Kovács 1, Kóródi 6, SZŐKE 16/6, TABAJDI 28/9, PAULOVITS 12/6. Csere: Csipán 6, Jankó 2, Székely, Hajdú. Edző: Weisz Miklós.

A mérkőzést látványos figurával kezdték a hazaiak. Koflanovics Kristóf passzából Láng-Miticzky Dániel (17/3 pont, 3 gólpassz) dobta a meccs első kosarát. Óriási iramban estek egymásnak a csapatok. Védekezés jóformán nem volt, viszont mindenki őrületes tempóban ostromolta a gyűrűt. Az első negyed sokkal inkább emlékeztetett egy dobóedzésre, mint valódi meccsre. A két csapat együtt 60 pontot szerzett. Az 5.perc körül Pollák Árpád (13/9 pont, 2-2 lepattanó-gólpassz) begyújtotta a rakétákat az addig sem lassú meccsen, és vezetésével gyorsan 10 pontos előnyre tett szert a hazai gárda. SOTE-oldalon Szőke Péter (16/6 pont, 4 kiharcolt fault, 8 gólpassz) támadójátékára nem akadt ellenszer, illetve Paulovits Barnabás (12/9 pont, 9 lepattanó) dobott több hárompontost is védőről. A BME-MAFC-nál jól szállt be a padról Vantal András (11 pont, 3 szerzett labda, 2-2 gólpassz-kiharcolt fault), és Bartha Zsombor (16 pont 8 lepattanó, 2-2 szerzett-kiharcolt fault) is, akik új lendületet adva a BME-MAFC-nak kézben tartották a mérkőzést. Majd érkezett a fiatal tehetség, Géczi Zalán (17/9 pont 2-2 szerzett labda – gólpassz), aki lenyűgöző lelkesedéssel vetette magát védekezéstől a támadásig a játék minden részletébe. Horváth Marcell (8 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda) hatalmas mezőny- és szervező munkával, és 17! gólpasszal szolgálta ki társait. A vendégeknél Tabajdi Tege (28/9 pont, 8 lepattanó, 2 kiharcolt fault) vette hátára csapatát, és szorgalmasan gyártotta a pontokat meccsben tartva a Semmelweis-es alakulatot. Fordulás után nyílni kezdett az olló a két csapat között. A műszakisok vezére, Láng-Miticzky gyorsan szerzett 5 ponttal helyezte fókuszba övéit, míg az orvosisok részéről Paulovits dobott újabb triplát.  A hazaiaknál a Vas Botond (10 pont, 4 lepattanó) – Horváth - Bartha trió bármilyen kombinációban eredményes volt a palánk alól. A SOTE részéről Tabajdi próbálta tartani a lépést. Ám az utolsó másodpercben a BME-nél debütáló Weidinger Áron szerzett gyönyörű triplát. Az utolsó negyed játéka sem volt lassúnak mondható. a Vargovics Balázs-Vantal-Kósa Gergely trió bizonyította, hogy még a negyedik negyedben is lehet fordulatszámot emelni. A BME-MAFC kispadja ezen az estén nagyon hosszú volt. Mindenki óriási lendülettel, önmagát nem kímélve szállt játékba mindkét oldalon.

Weisz-Tiba Klára: - Szeretném, ha jobban koncentrálnánk a védekezésünkre. Örülünk a győzelemnek, játékunk támadás része meggyőzőre sikerült. Dolgozunk tovább.

Weisz Miklós: - Minden szempontból tanulságos volt a mai este.

Nyugati csoport:

SMAFC - PTE-PEAC 62-68 (15-19, 18-19, 12-12, 17-18)

Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok, 50 néző. V.: Hernicz, Rokob.

SMAFC: Kalincsák 10/3, HEISZENBERGER 14/12, VINICZAY 9/3, HENCZ 23, Szívós 2. Csere: Fekete, Veöreös, Török 4. Edző: Márkus Tamás.
PTE-PEAC: FÜLÜP 12/3, Halkovics, Nagy 12/12, NÉMETH Z. 6 , MEZEI 24. Csere: Jolsvai 7/3, Németh Zs. 4, Csirke 3/3, Habling, Darázs. Edző: Kmezic Zoran.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés. Az első negyed végén a vendégcsapat jött ki jobban az adok-kapokból. Nagy különbség azonban nem alakult ki, a félidőre 5 pontos pécsi vezetéssel fordultak a csapatok. A hazaiak gárdája olykor nagyon szép játékot mutatva többször is egyenlített, és át is vette a vezetést, de a pécsi csapatban mindig volt egy extra dobás, amivel visszaszerezték a vezetést, majd megtartották  előnyüket a mérkőzés végéig. Mezei Máté 24 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával vette ki részét a vendégek sikeréből.

Márkus Tamás: - Kicsit csalódott vagyok, hiszen a második szoros mérkőzésünket veszítettük el hazai pályán. Sajnos a végjátékban mindkét alkalommal hiányzott egy pici extra. Ennek ellenére gratulálok a fiúknak és továbbra is bízom a csapatomban. Nem csüggedünk, és jövő héten győzni megyünk Pestre. Hajrá SMAFC!

Kmezic Zoran: - Egy nagyon szoros mérkőzést játszottunk, örülök, hogy nyertünk és annak is, hogy mindenki pályára tudott lépni. Bárki nyerhette volna ezt a mai mérkőzést, nekünk egy kicsit több szerencsénk volt.

Veszprémi ESC-Mosonmagyaróvár UNI-Győr 72-111 (12-34, 26-17, 21-33, 13-27)

Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok, 30 néző. V.: Propszt, Fülöp.

Veszprémi ESC: BIRKÁS 8/3, STEWART 21/15, VÉGH 17, PRODANOVICS 20/3, Szabó B. 4. Csere: Nádasdi, Fekete, Németh M., Csernák 2, Halász. Edző: Kerekes Gábor.

Mosonmagyaróvár UNI-Győr: Dani, GARANCZ 16/6, BAKON 23/18, KÁMÁN K. 7, HÁGEN 21. Csere: Gosztola 11, Varga 2, Mester 2, Tóth-Erdei 8, PIUKOVITS 11/3, Éder, SÓLYOM 10. Edző: Laky Tibor.

A mérkőzés kezdetén a hazaiak nem fordítottak kellő figyelmet a hárompontos dobások védésére, amit a vendégek nagyon gyorsan ki is használtak a maguk hat 3 pontot érő kosarával. Ezután pedig a folyamatos betörésekkel, leosztásokkal alakított ki könnyű helyzeteket a Mosonmagyaróvár csapata, amivel a negyed végére 22 pontos előnyt sikerült kiharcolnia. A második negyed merőben mást mutatott, a hazaiak felébredtek, gyors akciókkal eredményesek voltak mind kívülről, mind a közeli dobásoknál, amivel 26-17-re megnyerték a második etapot. Fordulás után a VESC gyengébb rotációs lehetőségei miatt a fáradtság megmutatkozott hazai oldalon, innentől pedig a "hosszabb" kispaddal rendelkező Mosonmagyaróvár csapata - amelyben több, a padról beszálló játékos is jó teljesítményt nyújtott - könnyed, fölényes győzelmet aratott.

Kerekes Gábor: - Az első negyeddel nem voltam elégedett, sajnos sokat hibáztunk védekezésben. Könnyed hármasokat engedtünk az ellenfél csapatának, miközben a könnyű pontszerzési lehetőségeinket pedig sorra kihagytuk. Ezt a negyedet leszámítva, elégedett vagyok mind a rutinosabb mind az új, még kevésbé tapasztalt játékosok munkájával is. Mindenki igyekezett a tőle telhető legtöbbet nyújtani a pályán. Sok sikert kívánok mindkét csapatnak.

Laky Tibor: - Gratulálok mind a két társaságnak a mutatott játékhoz és a balesetmentes mérkőzéshez. Nekünk ez volt az utolsó, úgynevezett könnyebb feladatunk, amelyet meg kellett oldani, mostantól érkeznek a nehezebbek. Jó hangulatos mérkőzés volt ez a mai és reméljük kitart hétfőig a jó dobóforma.

ELTE BEAC - Óbudai Egyetem Kandó SC 71-67 (13-20, 20-14, 22-11, 16-22

Budapest, BEAC csarnok, 30 néző. V.: Hervay, Molnár.

ELTE BEAC: JÓNÁS 9, Keresztúri 2, Nagy 8/6, ANTAL 4, SIPOS 12/3. Csere: BODNÁR 10/6, Molnár M. 7, Orczi 6/3, IPACS 9, Kiss-Leizer 4, Papp. Szabó I. Edző: Csányi Zoltán.

Óbudai Egyetem Kandó SC: BAATARSUKH 6, VERES 14/9, Puskás 2, Leveleki, KARAKÓ 16/3. Csere: Polster 10, LŐRINCZE 14/6, Katatics 5, Bogdán, Pálvölgyi. Edző: Őri Gergely.

Remek iramban kezdődött a mérkőzés, az óbudai fiatalok pontos, precíz játékkal kezdtek aminek köszönhetően az óbudai egyetemisták kerültek fölénybe. Ekkor az ELTE fiataljai bár a helyzeteket megteremtették, de a befejezések nem sikerültek, pontatlanok voltak, és a védekezésük sem állt még össze. Aztán ahogy telt az idő, fordult a kocka és az óbudaiak helyett az újbudaiak, azaz a 11. kerületiek kerültek fölénybe. Sikerült a védekezésüket rendezni, aminek következtében a támadásaik is egyre pontosabbak lettek, miközben a vendégek játéka kissé szétesett. A mérkőzés végéhez közeledve még egy nagy rohanásba kezdtek az óbudaiak, felzárkóztak, de fordítani már nem sikerült nekik, ugyanis az ELTE játékosai közül mindig volt valaki, aki átlendítette a csapatot ezen az időszakon. Élvezetes nagy csata alakult ki a két csapat között, aminek a végén az ELTE kosarasai örülhettek.

Csányi Zoltán: - Nagyon büszke vagyok a csapatomra, mert a kezdeti nehézségeinket követően olyan szívvel vetették bele magukat a mérkőzésbe, aminek átélése remek érzés. Még egy megjegyzésem lenne. Büszkeségem oka elsősorban az, hogy a mi csapatunk teljesítménye nem abban mérhető, hogy éppen kit engednek el az aktuális magasabb osztályban játszó csapatából, hanem az egység, az egymásért küzdés jellemzett és a későbbiekben is jellemezni fog minket. Nyilván vannak határaink, de ameddig csak lehet megyünk előre. Gratulálok az Óbudai Egyetem csapatának is, hiszen nagyon jó képességű játékosai vannak!

Őri Gergely: - Jó iramban, jól kezdtük a mérkőzést aztán ellenfelünk ahogy szigorított a védekezésén úgy egy kicsit megleptek minket. Igazából a harmadik negyedben megvertük saját magunkat, nagyon sok eladott labdánk volt, amihez ez a játékvezetői felfogás is közrejátszott. Természetesen gratulálok az ELTE csapatának.

SZOESE – Közgáz SC és DSK 64-81 (12-27, 19-16, 13-18, 20-20)

Szombathely, 30 néző. V.: Bognár, Kovács.

SZOESE: Kiss 3, Nárai 12/3, HORVÁTH CS. 15, Gyánó 2, VÁRKONY 12/3.

Csere: Várkony K., TAKÁCS 18, Matucza 2, Németh. Edző: Kéri Péter.

Közgáz SC: CSÍK 11/3, NAGY G. 24/12, JENEI 8, Papp 14/6, ÚR 12.

Csere: CSIKÓS 12. Edző: Vladár Csaba.

Szokatlan szerkezetben kezdett mindkét csapat, a vendégek állva hagyták a hazaiakat. Kéri Péternek már a 4. percben időt kellett kérnie, de ez sem változtatta meg a játék képét. A SZOESE támadásai lassúak voltak a és a szokott stabil védekezésből sem sokat mutattak.

A második negyed első percei hasonlóak voltak és ekkor védekezést váltott a hazai gárda. Ez meghozta a változást és ha lassan is de fogyott a Közgáz előnye. A második félidőt a hazaiak kezdték jobban és be is nézek 10 ponton belülre. Azonban a negyed kiegyenlített játékot hozott. A SZOESE felzárkózási kísérleteit sorra verték vissza a vendégek.

Nagy változás a záró etapban sem történt és megérdemelten győzött a tartalékos Közgáz.

A hazaiaknál Takács Zsolt most is közel járt a dupla-duplához 18 ponttal és 9 lepattanóval (18 VAL) míg a vendégeknél Úr Mátyás el is érte azt 12 pontja mellé ugyanennyi begyűjtött labdával (23 VAL). Csík Richárd szintén 23 VAL-t hozott össze sokoldalú játékával. A SzoESE vereségében közrejátszott a kifogott igen gyenge dobóforma, döntő tényező volt a mérkőzésen a vendég együttes sokkal jobb (2/32 ill. 7/19) triplamutatója.

Kéri Péter: - Nagyon rosszul, gyenge védekezéssel kezdtük a meccset és végig futottunk az eredmény után. Emellett a kintről nem tudtunk betalálni, ami meg is pecsételte a sorsunkat. A Közgáz-nak gratulálok a megérdemelt győzelemhez.

Vladár Csaba: - Nagyon jól kezdtük a meccset és sikerült az első negyedben egy jelentősebb előnyt kialakítani, amit végig jól menedzseltünk. Bár a SZOESE védekezés váltására először rosszul reagáltunk és közelebb kerültek, de rendeztük a sorainkat és fontos győzelmet tudtunk aratni riválisunk otthonában. Mindkét csapatnak sok sikert a folytatásban.

Fotó: Práczki Péter