FIBA EC: Vereséget szenvedett Bulgáriában az Alba
15
2023
2023. november 15.  |  20:20
Chambers kosarával vette kezdetét a találkozó, Dimitrov zsákolásával került fel az eredményjelzőre a Botevgrad. Sotirov szórt be egy hármast, Phimore azonnal visszadobta ezt a túloldalon, Lips ziccerezett. Dimitrov kettesére Barnett 2+1-es akcióval felelt, Dickey ziccere után Toppin zsákolt. Roberts nagy labdáját Philmore értékesítette, Dimitrov süllyesztett el egy hármast. Ezt követően 5-0-át ment az Alba, a hazaiak pedig időt kértek (14-17). Dixon dobta be büntetőit, Roberts egy tempót, Lips lépett ki egy ziccert. 18-19

Dickey kosarával folytatódott a játék, Balogh ziccere után, Dixon értékesített egy nehéz dobást. Chambers dobott extra hármast, Dimitrov találatát Vojvoda annulálta, Sotirov egy pontot a vonalon hagyott (23-30). Dickey bravúrkosarával már 10 pontra nőtt a vendég előny, Dimitrov talált be távolról, Takács Milán azonnal válaszolt, Petar Zlatanovics megint időt kért. Sotirov folytatta a triplafesztivált, viszont Vojvodának volt erre válasza, Dickey zsákolt hatalmasat, Grozev hármasa hullott be (32-40). Dixon akrobatikus ziccert tett fel, Roberts fejezett be egy gyorsindítást, Dickey egy büntetőt elrontott, a félidőt Dixon kinti dobása zárta. 37-43

Toppin-zsákolással indult a második félidő, aztán egy tempót is bedobott a hazai 21-es, Lips triplájával pedig már a Botevgrad állt jobban, végül Dimitrov ziccere után kért időt Alejandro Zubillaga (46-43). Három perc után Chambers ziccere zárta le a fehérvári rossz sorozatot, Toppin zsákolt, Vojvoda használta ki, hogy Dimitrov maradt rajta. Dixon tört be nagyszerűen, Philmore egalizált, Roberts dobott két büntetőt. Egy hosszú támadás után Dimitrov szerzett két pontot, Philmore villant ismét, Roberts kettese után, Grozev három pontot hozott a hazaiaknak. Dickey fejezett be egy alley-oopot, de a negyed utolsó szava ismét a hazaiaké és Harrisé volt. 58-58

Chambers jelenkezett két ponttal, Lips fejezett be egy gyorsindítást, Takács Milán szórt be egy hármast. Dixon továbbra is remekelt, Roberts tett fel egy floatert. Dixon hármasa ért célt, Vojvoda nehéz dobást értékesített, de Dixonra továbbra sem volt válasz (68-68). Grozev labdaszerzése után is ő fejezett be, az Alba pedig időt ért. Vojvoda egy pontot a vonalon hagyott, hosszú kosárcsendet Grozev zárt le egy ziccerrel. Sotirov nagyon fájó hármast süllyesztett el, Philmore küldte a helyére büntetőit (75-71). Dixon is így tett, Vojvoda egyet elrontott, ezt a Balkan egy triplával büntette, ezzel gyakorlatilag eldöntve a találkozót. Az Alba így 1-3-as mérleggel végzett a FIBA Europe Cupban. 85-79

Balkan Botevgrad - Arconic-Alba Fehérvár 85-79 (18-19, 19-24, 21-15, 27-21)

FIBA Europe Cup, 5. forduló
Bulgária, Botevgrad, Arena Botevgrad.
Játékvezetők: Stylianos Simeonidis (görög), Nikolaos Tziopanos (görög), Petr Blahout (cseh)

Balkan: Harris 3/3, Soritov 12/9, Lips 12/6, Toppin 8, Dimitrov 16/6. Csere: Dixon 26/9, Grozev 8/6, Pishtikov -.

Alba Fehérvár: Chambers 11/3, Vojvoda 17/6, Barnett 3, Dickey 11, Philmore 15/9. Csere: Roberts 14, Balogh 2, Takács Mi. 6/6.