Női Egyetemi bajnokság: 100 pont fölött a Győr és az ELTE-BEAC
02
2023
2023. november 2.  |  23:50

Izgalommentes időszakon van túl a női Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság mezőnye: az egyetlen halasztott, valamint a héten rendezett öt találkozó közül a legszorosabb összecsapáson is 22 pont lett a különbség a felek között

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, nők, 3. forduló.

Keleti csoport:

Miskolci Egyetem - BME-MAFC 90-64 (21-17, 38-13, 15-11, 16-23)

Miskolc, Körcsarnok, 40 néző. V.: Marton, Takács.

Miskolci Egyetem: AHO T.  31/12, KECSKÉS 21/21, SZEGECZKI 7/3, Vég-Dudás, Hajdu 4. Csere: TÓTH B. 14/9, Kápolnai 3, KABABIK 5, Balla 3/3, Lenkovics 2, Nagy. Edző: Lippai Szabolcs.

BME-MAFC: BOZSÓ 13/9, Géczi 13/3, SINKA 25/15, KORONDÁN 6, Kohán 2. Csere: Turcsics 2, Szalkai 3, Jánosi. Edző: Gorácz Árpád.

A mérkőzés első etapjában kiegyenlített játék folyt, a fővárosiak felvették a harcot a miskolciakkal. Aztán a második tíz percben Kecskés Karina jóvoltából kezdtek behullani a hazai triplák -16-ot értékesítettek a hazaiak mérkőzés alatt -, és Aho Tyrát sem tudták tartani a fővárosiak, így a félidőre már közel 30 pontosra hízott a különbség. Fordulás után sem adta fel a vendégcsapat, ami egy szoros 20 percet hozott, sőt, a negyedik negyedet meg is nyerte az elsősorban Sinka Noémi pontjaiban bízó BME-MAFC. Ez azonban már nem befolyásolta a végeredményt, magabiztos hazai győzelem született.

Lippai Szabolcs: - Mindkét csapat hiányzókkal állt ki a mai mérkőzésre, így nem indult abban a ritmusban a meccs, mint szerettük volna. A második negyedben sikerült jó dobóhelyzeteket kialakítani a zóna ellen, amiket sorra értékesítettünk, valamint szerzett labdákból gyors kosarakat szereztünk, így eldőlt a mérkőzés. Gratulálok a lányoknak, további sok sikert a BME csapatának!

Gorácz Árpád: - Először is gratulálok a saját csapatomnak, hogy megtizedelve is remekül helyt álltak a nagyobb játékerőt képviselő miskolciak otthonában. Természetesen gratulálok a hazaiaknak is a győzelemhez és sok sikert nekik a folytatásban.

SZTE-RSC - Semmelweis Egyetem 41-84 (10-18, 9-20, 11-25, 11-21)

Szeged, Topolya sori sportcsarnok, 20 néző V.: Czékmán, Barabás.

SZTE-SZEGEDI RSC: Antal 8, Tasi 1, Pásztor 3, BENDE 9/3, FÖLDING 2. Csere: Patyi 2, Nyilas 2, CZINTOS 8/6, Molnár, Pálfi 2, Kendl 2, Ódry 2. Edző: Zsemberi Erika.

Semmelweis Egyetem: Nagy A. 4, OPITZ 15/6, FERENCZI 18, NAGY K. 13/9, SZABÓ P. 7. Csere: NAGY A. F. 9, BALOGH J. 15/3, Kuczik 2, Som. Edző: Hegyi Hanna.

A mérkőzés vendég kosarakkal indult, amire egy 0-8-os rohamnál érkezett az első hazai találat Földing Annától (2 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 kiharcolt fault, 9 VAL). Azonban a negyed hátralévő részében a különbséget tudta tartani a Szeged. A második negyedben a SOTE Opitz Kitti (16 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz, 14 VAL), Ferenczi Kata (18 pont, 9 lepattanó, 27 VAL), Nagy Krisztina (13 pont, 24 VAL) és Balogh Júlia (15 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 19 VAL) által 20 pontra tudta növelni előnyét, a játékukat nem találó hazaiakkal szemben. A második játékrészt a hazaiak egy 2-3-as zónával indították, ami nem igazán segítette a zárkózást. A 3. etap közepén 30 pont volt a különbség a SOTE-nak. A Szeged hátralévő időben Antal Anna-Czintos Boglárka-Bende Réka trió révén igyekezett a lépést tartani a záró negyedben, de az SOTE fölényes győzelmét nem tudta kétségessé tenni.

Zsemberi Erika: - Egyénileg és csapatban is sokat kell javulnunk, hogy eredményesebbek legyünk! Ezt csak több munkával, edzéssel tudjuk megvalósítani! Gratulálok a SOTE csapatának, megérdemelten győztek!

Hegyi Hanna: - Örülünk ez első győzelmünknek. Tudtunk tanulni az elmúlt két mérkőzés hibáiból és fejlődést mutatni. Gratulálok a lányoknak és további sok sikert a Szegednek.

Az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzés:

Miskolci Egyetem - SZTE Szegedi RSC 90-46 (19-13, 20-8, 24-12, 27-13)

Miskolc, Körcsarnok, 30 néző. V.: Vaszi, Takács.

Miskolci Egyetem: OLÁH 20/12, TÓTH B. 10/6, Kecskés 7/3, SZEGECZKI 14/3, VÉG DUDÁS 19.  Csere: Gondos, Kápolnai 6, KABABIK 10, Lukács, Balla 2, Nagy. Edző: Lippai Szabolcs.

SZTE Szegedi RSC: FÖLDING 16/6, Tasi 13/3, Antal 4, Czintos 6, Bende 7/3. Csere: Ódry, Molnár, Kendl, Patyi. Edző: Zsemberi Erika.

Az első fordulóból elhalasztott mérkőzésen az egy évet kihagyó Szegedet fogadta a MEAFC. Az első negyedben remekül tartották magukat a vendégek, azonban a két dupla-duplát elérő játékosa, Vég-Dudás Anna (19 pont, 10 lepattanó) és Kababik Bianka (10-10 pont és lepattanó) jóvoltából a lepattanóknál nagy fölényben lévő miskolci együttes előnye szünetre már közel 20 pontosra. Fordulás után nem változott a játék képe, folyamatosan nőtt a különbség, a hazai csapat játékosaitól szép megoldásokat láthatott a közönség. A Szeged is dicséretet érdemel, a nagy különbség ellenére sem adták fel és végig becsülettel küzdöttek.

Lippai Szabolcs: - Nagyon örülünk, hogy az első hazai mérkőzésünket is sikerült megnyerni. Jó volt látni, ahogy egyre jobban összeszokik a csapat, és több szép megoldást, extra passzt használva sikerült kosarakat szerezni. Gratulálok a csapatnak, további sok sikert a Szeged csapatának.

Zsemberi Erika: - Egy év kihagyás után tért vissza csapatunk az egyetemi bajnokságba. Rövid ideje dolgozunk együtt, még a csapatépítés, összeszokás idejét éljük. Szeretnénk mérkőzésről mérkőzésre javulni, fejlődni! Gratulálunk ellenfelünknek, akik jól kihasználták fizikai és magassági fölényüket.

Halasztott mérkőzés:

DEAC - TFSE 12.06.

Nyugati csoport:

Közgáz SC és DSK - PTE-PEAC 76-54 (16-15, 13-14, 24-13, 23-12)

Budapest, Kinizsi u., 30 néző, V.: Sentényi, Pohánka.

Közgáz SC és DSK: Szanthoffer, CSOMA 6, HORVÁTH P. 12/6, Németh V. 4, RYAN 20/6. Csere: Balla 4, Garami 2, KISS A. 16, IMRE 8, Földi 2, Konda. Edző: Németh Kata.

PTE-PEAC: ASZTALOS 12/6, Némedi 6, Szomor 3/3, BÁTAI 14, Borbás 7/3. Csere: CSER 6, Németh B. 3, Füzy 2, Tóth L., Fekete 1, Radák. Edző: Gyenge Gábor.

A 3. negyed derekáig mind színvonalát, mind pedig a csapatok játékát tekintve hullámzó és szoros volt a találkozó, amely nem nélkülözte a kemény összecsapásokat. A hazaiak jól játszó centere, Ryan Júlia két ütközésnél is a "rövidebbet húzta", a második után a szája is felrepedt kicsit. A pécsiek egyik legjobb játékosa, Asztalos Fruzsina egy "földharc" után a labdát megszerezve ülve szerzett 2 pontot csapatának. A 3. negyed közepén egészpályás letámadásra ment ki a Közgáz, és a 40-40-es "tenisz egál" után Csoma Petra révén labdákat, valamint elsősorban Kiss Anna jóvoltából könnyű kosarakat szerezve, felállt védelem ellen pedig a visszatérő, s végül 20 pontos, 10 lepattanós dupla-dupláig jutó Ryan triplájával egy 13-2-vel a negyed végére 10 pont fölötti előnyt szereztek. A pécsi csapatot ekkor a szintén dupla-duplát (14 pont, 10 lepattanó) elérő Bátai Eszter szinte egymaga próbálta versenyben tartani, de a végére elfogyott az erő a pécsieknél, így a Közgáz 20 pont fölötti győzelmet aratott, amely azért messze nem volt olyan könnyű a keményen harcoló és a 3. negyed derekáig jól is játszó PTE-PEAC ellen, mint ahogy arra az eredményből következtetni lehetne.

Németh Kata: - Nagyon hullámzó volt a teljesítményünk, emiatt három negyedig a Pécs volt meghatározóbb. Néha nem vagyunk elég kemények és későn ébredünk. Védekezésben fejlődünk, ami remélem lassan a támadásunkat is feljavítja. Gratulálok mindkét csapatnak, nagyon küzdöttünk!

Gyenge Gábor: - Gratulálok a Közgáznak a győzelemhez, de saját csapatomnak is jár az elismerés, mert amíg erővel bírtuk, addig tudtuk tartani velük a lépést. A harmadik negyed közepe táján elfogyott az erő, ekkor előjöttek fizikai és technikai hiányosságaink, amelyeknek a javításán fogunk dolgozni.

UNI Győr SZESE - SZOESE 106-63 (18-17, 30-18, 30-14, 28-14)

Győr, Egyetemi Edzőcsarnok, 30 néző. V.: Földesi, Erős.

UNI Győr SZESE: ROZMÁN 21/6, BAFFY 15/3, MOLNÁROVÁ  11/3, Kovács L. 8, Bánszegi 11. Csere: CHROMÉJ 22, Horváth D. 4, SÁNDOR 6, Sághi K. 6, Mihály 2. Edző: dr.Barthalos István

SZOESE: HORVÁTH FR. 19, Balogh 10, Mezősi 7/3, Horváth Fa. 13/3, PLÓZER 10. Csere: Sághi B. 3, Mák, Horváth K. 1. Edző: Szabó László.

Izgalmas mérkőzés elé néztünk, hiszen tabellán egymást követő csapatok csatája következett.

Mindkét együttes jól kezdett, felváltva estek a kosarak. A második negyedben a dupla-dupláig jutó Horváth Fruzsina (19 pont, 10 lepattanó) vezette vasi csapat beállt zónázni, amivel sikerült kezdetben meglepni a vendéglátó alakulatot, a lepattanókat is jobban szedték ekkor, sok eladott labdára kényszerítették a hazaiakat. A félidő hajrájára viszont a Győr megtalálta a szombathelyi védekezés ellenszerét és a ritka dupla-duplát elérő Chroméj Hajnalka (22 pont, 11 lepattanó) vezérletével 10 pont fölötti előnyre tett szert szünetre  (48-35).. A szünetről visszatérve a hazaiak letámadással kezdtek, gyorsan csináltak egy 8-0-ás rohamot. Ettől kezdve egyértelműen a győri hölgyek akarata érvényesült, lerohanások, szép emberfölényes megoldások születtek ebben a játékrészben hazai részről, így végül nagy különbségű győri győzelem született.

dr. Barthalos István: - Szoros küzdelemre számítottam a mérkőzés előtt, mert a Szombathely erősödött az elmúlt évekhez képest. Az első félidőben ez látszott is, de a másodikban kellő elszántsággal és akarattal csapategységként sikerült győznünk.

Szabó László: - Gratulálok a Győr csapatának, megérdemelten győztek. Az első félidőben meg tudtuk nehezíteni a dolgukat, a másodikban viszont abszolút az ő akaratuk érvényesült. Azon fogunk dolgozni, hogy 20 percnél tovább bírjuk egy ilyen szintű csapat ellen.

SMAFC - ELTE BEAC 21-108 (3-15, 8-33, 4-30, 6-30)

Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok, 20 néző. V.: Hernicz, Rokob.

SMAFC, Karácsony 1, VASI 15/3, Gönczy 2, Tóth J. 3/3, Szabó R. Csere: Szabó G, Skrapits, Dorner, Vincze, Róla, Komáromi. Edző: Zachár Barbara.
ELTE BEAC: Bogdán 2, TAKÁCS E. 21/9, PETTNER 10 Orosz 2, NAGYI 18. Csere: Horváth 10, PERÉNYI 11/3, Solymosi 6, Mohos 8, LEVENTE 20. Edző: Földi Alexandra.

Az mérkőzést mindkét csapat jó ritmusban kezdte, de hamar megmutatkozott a címvédő ELTE BEAC nagyobb tudása, amely 10 pont fölötti előnyt tudott kialakítani magának. A második negyedben tovább nőtt a fővárosi előny, az erőléti különbségeknek köszönhetően, így az budapestiek megnyugtató előnnyel zárták az első félidőt. A második félidőben még inkább megmutatkozott a két csapat közötti különbség. A hazai oldalon is akadt néhány szép egyéni megmozdulás, ennek ellenére egyértelmű volt a címvédő fölénye a mérkőzésen.

Zachár Barbara: - A mérkőzést jó ritmusban tudtuk megkezdeni, de hamar kiütköztek a két csapat közötti különbségek. Sajnos az edzés hiánya ma meglátszott az erőnlétünkön és az összeszokottságunkon egyaránt. Ennek ellenére a lányok végig küzdöttek a pályán és megtettek mindent. Gratulálok az ellenfél csapatának a győzelemhez.

Földi Alexandra: - A nagy sebességnek és az agresszív védekezésnek köszönhetően más a félidőre sikerült nagyobb fölényt kialakítanunk. Periódusokra úgy néz ki kezdünk összeszokni, egy nagyon jó kis csapat épül idén is. Gratulálok a lányoknak, ellenfelünknek pedig további sok sikert kívánunk!

Fotó: Práczki Péter