Női Amatőr NB I: Izgalmas, színvonalas csaták a fehér csoportban
01
Nov
2023
2023. november 1.  |  13:00

Már csak a Sopronban is diadalmaskodó diósgyőri fiatalok veretlenek a női másodosztály piros csoportjában, amelyben a MAFC kikapott a BEAC Újbuda otthonában. A múlt héten a legtöbb izgalom a fehér csoportban volt, amelyben három mérkőzés is 8 ponton belüli különbséggel ért véget. Ki kell emelni a Győr-Baja találkozót, ezen a végül 7 pontos vendég sikerrel záruló meccsen mindkét együttes 90 pont fölé jutott.

Piros csoport:

Sportdarázs-SMAFC - DVTK U23 54-63

A 20-12-re megnyert 3. negyednek, valamint leginkább Oláh F. (18/12 p. - 19 mk. - 5 lep., 4-4 szl. és ea.), Toman P. (16/3 p. - 19 mk. -, 3-3 ea. és gp.9, valamint Vég-Dudás A. (13 p., 9 lep.) kosarainak köszönhetően győztek a diósgyőri fiatalok a szünetben még elsősorban Toman D. (12/6 p., 6-6 lep. és ea., 7 gp.) és J. Jevtovics (11 p., 9 lep., 4 ea.) jóvoltából 5 ponttal vezető Sportdarázs otthonában. Statisztika: https://netcasting4.webpont.com/?whun2a_28352

Dávid Kornél KA - NKA Universitas Pécs II 68-43

A páratlan negyedekben nyomasztó fölényben játszva győzte le Varga S. (16 p., 5-5 lep., szl. és ea., 3 gp.), Papp L. (14 p., 15 lep.) és Frindt N. (13/3 p., 8 lep., 5 ea., 3 gp.) vezérletével a DKKA a pécsiek második csapatát. A vendégektől egyedül Gréts D. (14/6 p. - 16 mk., 7-7 lep. és ea., 4 szl., 3 gp.) jutott 10 pont fölé.

Vasas Akadémia II - Törekvés SE 76-54

Bár a Vasas fiataljai Czirkos A. (19/3 p., 6 lep., 3 szl., 5 gp.), Vágó A. (14/6 p., 8 lep.), Gelei K. (13/3 p., 9 lep., 5 gp.) és Kádár O. (11 p., 6 lep.) kosaraira alapozva minden negyedet megnyerve diadalmaskodtak, az 53-53-as döntetlennel záruló lepattanócsatát hozó összecsapáson a vendégek a mezőny legeredményesebb játékosa, Darázsi D. (23/3 p., 6 lep., 3 szl., 4 ea.), valamint Dobos K. (11/3 p., 5-5 lep. és ea,), valamint Táczos T. (10 p., 8 lep., 4 ea.) jóvoltából három negyeden át jól tartották magukat, a hazaiak a záró etapban tették fölényessé a sikerüket.

Mecsek-PVSK U23 - MTK-TFSE 41-92

Végig nagy fölényben játszva győzött Vladár R. (21 p., 11 lep., 5-5 szl. és gp., 5 ea., 3 bl.), Horváth D. (17 p., 8 lep., 3 szl., 4 gp.), Csoma P. (11 p.) és Munkácsi A. (10 p., 3-3 lep. és ea.) vezérletével simán az MTK-TF. A hazai együttes két legeredményesebb játékosa Mayer D. (8 p., 6 szl., 3 ea.) és Kovácsfi B. (8 p.) volt.

BEAC-Újbuda - MAFC  86-70

A válogatott szünet azt jelentette, hogy a Zsámár L. (22/9 p., 5 lep.), Angyal B. (17/9 p., 9 lep., 5 szl., 7 gp.), Milkovics R. (13/9 p.) és Juhász A. (11/3 p., 11 lep., 2-2 szl., ea és bl., 4 gp.) eredményességére építő BEAC igen erős összetételben pályára lépve többször ízben is szerzett 10 pont fölötti előnyt, de az "egyetemi derbire" veretlenül érkező MAFC rendre felzárkózott. A 2. etap derekán egy 9-3-as rohammal 13-mal lépett el a vendéglátó, és 12 pontos előnnyel térhetett pihenőre. A 3. negyed derekára 20 pontra nőtt a különbség a felek között, ám a negyed hajrájában egy 12-2-vel 10-re csökkentette hátrányát a nagyrészt Szörényi L. (28/6 p., 4-4 lep. és ea.) és Aradi Zs. (17 p., 21 lep., 5-5 ea. és gp.) ponterős játékában bízó MAFC. A záró etap elején új erőre kapva 8-0-lal indítottak, és közel 20 pontosra "nyitotta az ollót" a BEAC, és innen már nem tudott "felállni" a MAFC, amely így elvesztette veretlenségét. Érdekesség, hogy a MAFC 54-42-re megnyerte a lepattanócsatát, de ezt a főként a kevesebb eladott (14 ill. 25) és a több szerzett (14 ill. 8) labdával kompenzálták a hazaiak.

Fehér csoport:

Ajka - SzPA HSE 57-55

Kemény, küzdelmes, végig szoros találkozót nyert meg nagyrészt Varga A. (21/9 p., 4 lep., 3 ea.), Tóth T. (11 p., 15 lep., 5-5 gp. és ea., 3 szl., 4 bl.) és Kalocsai D. (10 p. - 12 mk. -, 5 lep., 3 ea.) kosarainak, no meg a 65-42-vel "behúzott" lepattanózásnak köszönhetően az Ajka az Opitz K. (15/6 p.)-Kiss-Balsay R. (14-14 p. és lep., 4 szl.)-Ecker V. (13 p., 3 ea.) trió vezette SzPA ellen.

Nyíregyházi Kosársuli - Zsíros Akadémia 67-63

A nyitó negyed után 11 pont volt a Tálas L. (13 p. - 16 mk. -, 13 lep., 3-3 szl., ea. és gp.), Tatár H. (13 p. - 21 mk. - 3 lep., 4 szl.), Josepovits K. (11 p., 8 lep.) és Gallyas A. (10 p., 4 szl., 7 ea.) pontjaiban bízó vendég együttes előnye, ám a folytatásban előbb az irányítást, majd a 3. negyed végén már a vezetést is átvette a nagyrészt Dobó L. (35/3 p., 10 lep., 6 ea., 5 gp.), M. Vukicsevics (15 p., 4 lep., 5 ea.) és Karakó D. (11 p., 6 lep., 4 szl., 3 ea.) eredményességére építő Nyíregyháza. A záró szakaszban sokáig fej-fej mellett haladtak, majd az utolsó percre 2 pontos hazai vezetéssel fordultak a felek. Dobó kihagyott 2 büntetőt, Tatár révén egyenlítettek a kőbányaiak, ám a végén Dobó 4-ből 4 büntetőjével a nyíregyháziak örülhettek a győzelemnek egy izgalmas, fordulatos mérkőzésen.

UNI Győr - Bajai NKK 91-98

A remek dobóformát kifogó vendégek szünetig közel 60%-os (11/19) triplamutatóval 60 pontot és 15 egységnyi előnyt szereztek a győriekkel szemben. Szünet után próbált szigorítani védekezésén a Molnárová A. (38/3 p., 14 lep., 4 ea.), Chroméj H. (21/6 p., 3 szl., 5 ea., 4 gp.), Bánszegi B. (10/3 p., 5 lep.) és Baffy F. (10/3 p., 4 lep., 5 szl., 6 gp.) találataira támaszkodó Győr, amely egy 19-9-es 6 perccel kezdve a 3. negyedet 5 pontra felzárkózott. Ez azonban sokat kivett a vendéglátókból, a záró etap előtt ismét "tízen túli" volt a bajai előny. A záró etapban újra "nekifutott" a fordításnak a Győr, amely bő 2 perccel a befejezés előtt egyetlen pontra csökkentette hátrányát. Ellépett 4-gyel a Tamás G. (23/12 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.)-Kucsora R. (19/3 p., 5-5 lep. és szl., 3 ea., 7 gp.)-Szakony K. (15/9 p., - 16 mk. - 8 lep., 5 ea.)-Hilcz A. (15/9 p., 6 ea., 3 gp.)-Orsós D. (11/9 p. - 3/3 tr., 2/2 bü.)-Scherer D. (11 p., 15 lep.) "hatosfogat húzta" Baja, de a padja technikait kapott, így az utolsó perc egyetlen pontos vendég vezetéssel indult, de a hazaiak nem tudtak fordítani, a végén a vendégek egy duplával és 4-ből 4 büntetőt értékesítve végül 7 ponttal nyerték meg ezt a remek, színvonalas összecsapást.

ZTE NKK - DEAC 93-59

Minden negyedet megnyerve győzte le két dupla-duplát elérő játékosa Kovács G. (31/15 p., 4 ea., 10 gp.) és Jurkó N. (12 p., 10 lep., 4 szl) vezérletével simán a ZTE a játékot nagyrészt a csapat pontjainak csaknem felét szerző, s egyedüliként 10 pont fölé jutó Kenyeres A. (26/6 p., 7 lep., 3 szl.) révén csupán a 3. negyedben kiegyenlítetté tevő DEAC csapatát.

Zöld csoport:

ELTE Fortis - TFSE-MTK U23 41-67

Minden negyedet megnyerve arattak Takács E. (16/6 p., 3 lep.), Kelemen B. (14 p, 12 lep., 4-4 gp. és ea., 3 szl.), Galli-Hirling B. (14 p., 11 lep., 3 bl.) és Barbarics T. (12/3 p., 5 ea.) eredményességére, valamint az 56-33-ra megnyert lepattanózásra építve sima, magabiztos győzelmet a TF-MTK fiataljai a nagyrészt Nagyi T. (17 p., 9 lep.) és Kiss A. (15/9 p - 18 mk. - 4 lep., 3 gp.) ponterősségében bízó Fortis otthonában.

Szegedi KE - Kiss Lenke KA 77-72

A 28. percben 44-44-re állt az addig kiélezett, szoros összecsapás. Ekkor egy 8-0-lal elléptek a Rostás S. (18/9 p., 3-3 lep., ea és gp.), Földing A. (18/6 p., 9 lep., 6 szl., 3 ea., 4 gp.), Váradi N. (13 p., 16 lep.) és Novák S. (10 p., 9 lep., 3-3 ea. ás gp.) kosaraira alapozó hazaiak, ám nem tört meg a Keszte S. (16 p., 13 lep., 6 ea.)-Ozsvárt K. (14/6 p., 3-3 ea. és gp.)-Básti G. (12/3 p., 8 lep., 3 ea.)-Herjeczki P. (10/6 p., 5-5 lep és ea.) kvartett vezette, s a nagy mezőnymunkát végző Szabó E. (7/3 p - 8 mk. - 5 lep., 3 szl., 4 ea., 10 gp.) által jól "mozgatott" KLKA, amely a záró szakasz közepére 1 pontra felzárkózott, de fordítani nem tudott. A hajrában a hazaiak egy 5 pont körüli vezetést állandósítva végül a fővárosiak fölé kerekedtek.

TARR KSC Szekszárd II - Kecskeméti KC 73-61

A 22-13-ra megnyert 3. negyednek valamint nagyrészt Haag P. (21/6 p., 9 lep., 3-3 ea. és gp.), Berekali P. (18/3 p., 7 lep., 3 gp.) és Nyári D. (12/6 p., 5-5 lep. és gp., 4 szl.) eredményességének köszönhetően győzték le a szekszárdiak a leginkább a Burján B. (19/3 p., 8 lep., 4 ea., 3 gp.) és D. Smith (14 p., 12 lep.) pontjaiban bízó kecskemétieket.

Radobasket - Szolnoki MÁV SE 104-29

Végig nagy fölényben játszva verte Budai D. (24 p., 22 lep., 2 bl.), Szeitl V. (18 p., 4-4 szl. és gp.), a tripla-duplát elérő Göbölös R. (14 p. - 15 mk. -, 12 lep., 6 szl., 4 ea., 10 gp.), valamint Siklós D. (11 p. - 12 mk. - 5 lep.) vezérletével a lepattanózást 80-40-re nyerő Radobasket nagy különbséggel azt a Szolnokot, amelyből egyedül Nemeskéri-Kutlán N. (12/3 p., 5 lep., 3-3 ea- és gp.) jutott 10 pont fölé.

PINKK Pécs - Kanizsai Vadmacskák 71-67

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Borbás P. (31/9 p., 7 lep., 3 szl.)-Zsilinszki L. (13 p. - 17 mk. - 11 lep., 5 ea.)-Asztalos F. (12/3 p., 4-4 lep. és gp., 3 ea.) trió vezette PINKK, ám a 24-15-tel "behúzott" 3. etap elegendőnek bizonyult a sikerhez a nagyrészt Szilágyi L. (20/3 p., 15 lep., 3 gp.), Kiss S. (17/3 p - 19 mk. - 7 lep., 4 ea.) és Németh L. (16 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea., 5 gp.) ponterős játékára alapozó nagykanizsai együttes ellen.