FIBA EC: Izgalmas mérkőzésen verte az Egis Körmend az Anorthosist
03
2023
2023. október 3.  |  21:19
A tavaly Debrecenben játszó Taylor kosarával indult a mérkőzés, Cook ziccerével szerezte meg első pontjait az Egis Körmend. Talton középtávolijára Carter triplával felelt, Horton süllyesztett el egy tempót, Taylor pedig két büntetőt (5-8). Takács egalizált hármasával, Mousa azonban azonnal válaszolt, Cook és Skinner váltott kosarat, Tolbert faulttal együtt tett fel egy alley-oopot és a plusz egyet is mellé tette. A Körmend légiósa egy rossz dobást is vissza pöcizett, Skinner hármasára Morgan 2+1-es akcióval felelt. Horton kísérlete szédült be, Tolbert maradt egy rossz vendég váltás után teljesen üresen, könnyű ziccer lett a vége. Skinner egy pontot a vonalon hagyott, Kiss Mátyás dobott egy triplát, Djogo faultja után Skinner dobhatott három büntetőt és mindet értékesítette is, a negyedben pedig több pont már nem esett. 24-22

Tolbert zsákolásával folytatódott a játék, Skinner dobott be két büntetőt, 2+1-ével pedig átvették a vendégek a vezetést. Cook is összehozta ezt a túloldalon, Morgan triplája után Antonisz Konsztantinidesz időt kért (32-27). Cook értékesített egy nehéz középtávolit, Kiss dobott be egy büntetőt, Skinner zárta le a 9-0-ás futást egy duplával. Taylor zsákolt hatalmasat, Kocsis Tamás időkérése után Cook törte fel a vendég védelmet és Talton hármasát is ő dobta vissza azonnal (40-34). Talton faulttal együtt talált be, a plusz egy kimaradt, Herczeg kettőből egy büntetőt küldött a helyére, Muosa váltotta két pontra Skinner átadását. Az amerikai egyenlítési kísérlete szerencsére kimaradt, cserébe Carter nem rontott közelről, mindkét csapat bedobott 2-2 büntetőt. Varsos hozta kettővel közelebb övéit, Takács tett vissza egy támadólepattanót, Talton szórt be egy hármast. Carter 2+1-e után időt kért az Anorthosis, Tretiakov finom kézzel fejezett be a gyűrű közelében, a félidőre így 3 pontos előnnyel mehetett az Egis Körmend. 50-47

Cook hármasával vette kezdetét a második félidő, Taylor közelről volt eredményes, Djogo kintről. Skinner 2+1-et csinált, majd ziccerével két pontra zárkózott a Famagusta. Cook dobott újabb triplát, Morgan növelte 8-ra a differenciát, Taylor fejezett be egy 2-2-t. Horton egy büntetőt elrontott, aztán egy ziccerrel javított, Carter passzából Cook dobott triplát (65-59). Taylor dobta be mindkét büntetőjét, Morgan törte fel a vendég védelmet két pontért. Horton és Taylor szerzett gyorsan öt pontot, így egyre olvadt az Egis Körmend előnye, Kocsis Tamás időt is kért (67-66). Skinner szerzett két pontot, így 26-27 óta először állt jobban az Anorthosis, a harmadik negyedet Morgan kosara zárta. 69-68

Skinner dobta a záróetap első kosarát, Tretiakov ziccerével először vezetett 3 ponttal a Famagusta. Cook egyenlített, Taylor egy pontot a vonalon hagyott, Morgan 2+1-et mutatott be, Antonisz Konsztantinidesz időt kért (75-73). Varsos süllyesztett el egy hármast, Horton zsákolt, ahogy Djogo is a túloldalon. Tretiakov értékesített két büntetőt, Tolbert csak egyet, Horton második esélyből szerzett egy duplát (78-82). Tolbert pöcizett vissza egy rossz dobást, Morgan dobott az egyenlítésért, de egy büntetőt elrontott, Horton viszont mindkettőt bedobta. Djogo egalizált egy hármassal, 1:40-nel a vége előtt Morgan egypontosával vette át a vezetést a Körmend, Carter második esélyből szerzett kettesével három pontos előnnyel várta az utolsó percet a hazai csapat. Morgan kettesére Horton triplával válaszolt, Kocsis Tamás két pontos előnynél, 6.7 másodperccel a befejezés előtt kért időt. Cook büntetői lezárták a mérkőzést, így a Körmend megnyerte első meccsét a csoportban és egy lépéssel közelebb került a főtáblához. 91-87

Egis Körmend - Anorthosis Famagusta 91-87 (24-22, 26-25, 19-21, 22-19)

FIBA Europe Cup, selejtező
Körmend, Városi Sportcsarnok

Körmend: Cook 30/15, Morgan 21/3, Takács 5/3, Tolbert 12, Carter 10/3. Csere: Kiss M. 4/3, Djogo 8/6, Ferencz -, Herczeg 1.

Anorthosis: Talton 12/6, Muosa 5/3, Horton 22/9, Skinner 22, Taylor 15. Csere: Tretiakov 6, Varsos 5/3, Maragkos -.