Női Amatőr: Szoros csaták, nagy különbségek
03
2023
2023. október 3.  |  13:30

Elkezdődött a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, amely az előző évadban megrendezetthez képest új rendszerben zajlik. Rögtön a nyitányon volt is néhány szoros, kiélezett összecsapás, igaz  sima, egyoldalú találkozók is akadtak. Volt olyan mérkőzés, amelyen csak 5, de olyan is, amelyen 45 pont lett a különbség a felek között

Piros csoport:

MAFC - Sportdarázs-SMAFC 75-56

A vendég soproniak elsősorban Bakó P. (21/6 p., 8 lep.), Sinka-Pálinkás Sz. (11/3 p., 3 szl). és Rokob Z.(11 p.) jóvoltából  csak a második negyedben játszottak igazán hatékonyan, így az Aradi Zs. (22 p., 17 lep., 3-3 szl. és ea., 5 gp., 2 bl.), Szörényi L. (16/3 p.) és dr. Varga B. (16 p., 7 lep., 4 ea., 5 gp.) ponterős játékára, valamint a "döntő fölénnyel”, 49-26-ra nyert lepattanózására építő MAFC a mérkőzés nagy részében kézben tartva a játék irányítását magabiztos győzelmet aratott.

BEAC Újbuda - Dávid Kornél KA 67-72

A hihetetlen hullámzások tarkította találkozón a nyitó és a 3. negyed után a páratlan szakaszokban Juhász A. (15 p., 12 lep., 4 gp.), Gábor L. (13 p. 9 lep., 3 ea.)és Milkovics R. (11/3 p., 5 lep., 3 ea.) révén jobban játszó hazaiak vezettek, de a páros negyedekben - különösen a 26-7-re megnyert másodikban - egyértelműen a Frindt N. (18/9 p., 5 lep.), Varga S. (15 p., 3-3 lep., szl. és ea., 4 gp.) Papp L. (13 p., 15 lep., 3 ea.) és Szűcs L. (12 p., 4 lep.) eredményességére építő vendég együttes akarata érvényesült, amely izgalmas végjátékban nyerte meg a fordulatos összecsapást.

DVTK U23 - NKA Universitas PEAC II 82-51

Minden negyedet megnyerve, a két középső szakaszban nagy fölényben játszva győzték le Oláh F. (21/9 p., 3-3 lep. és szl., 4 ea.), Toman P. (21/3 p., 9 lep., 8 szl, 6 gp.), Vég-Dudás A. 12 p., 4 lep., 3 szl., 2-2 gp., ea és bl.) és Aho T. 11 p., 9 lep., 5 szl., 7 gp.) vezérletével a diósgyőri fiatalok a pécsieket. A vendégektől csak Hőgye P. (10/6 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.) és Halmágyi K. (10 p., 5 ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

Törekvés SE - MTK-TFSE 73-80

A 28-14-re megnyert 2. negyednek, valamint elsősorban Vladár R. (23/9 p., 8 lep., 3 ea.) és Munkács A. (21/3 p., 3-3 lep. és ea., 6 szl.) kosarainak köszönhetően győzte le az MTK-TFSE a szinte kizárólag Dobos K. (22/3 p., 6 lep., 4 szl., 3 ea.), Mohos E. (22 p., 3-3 lep. és ea.) és Darázsi D. (21/3 p., 4-4 lep. és ea.) ponterős játékában bízó Törekvés otthonában. Bár a vendégeknél a két legeredményesebb játékos mellett más nem jutott 10 pont fölé, de ketten 9-9, másik két vendég kosaras hölgy pedig 8-8 pontot dobott.

Fehér csoport:

Nyíregyházi Kosársuli - Ajka 54-69

A 25-11-re megnyert első negyednek, valamint leginkább Shirian F. (21/3 p., 17 lep., 3 ea.), Farkas F. (17/9 p., 9 leo.) és Bozsó K. (12/3 p., 8 lep., 4 gp.) kosarainak köszönhetően győzött az Ajka a Dobó l. (21/6 p., 11 lep., 3 szl., 4 gp.) és Radócz F. (18/6 p., 8 lep., 3 ea.) ponterősségében bízó Nyíregyháza otthonában.

Bajai NKK - DEAC 85-59

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, valamint Tamás G. (18/6 p., 3 lep., 4 ea.), Kucsora R. (13 p., 7 lep., 3 szl., 5 ea., 6 gp.), Scherer D. (12 p., 17 lep.), Kovács B. (10/6 p.) és Szakony K. )10 p., 12 lep., 3-3 szl. és gp.) eredményességére, valamint az 58-33-ra megnyert lepattanózásra építve győzte le a Baja a jelentős részben Kenyeres A. 15 p., 8 lep.), Gaál G. (12/3 p., 6 lep.) és Kovács V. (10/3 p., 4 lep., 3 szl.) pontjaiban bízó debrecenieket.

SzPA-HSE - Zsíros Akadémia Kőbánya 66-77

Ha szorosan is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodott elsősorban Tatár H. (26/12 p. - 4/4 tr. - 5-5 lep. és szl., 3 ea.), Fodor L. (13/3 p., 4 lep.), Josepovits K. (11 p., 6 lep., 4 gp., 2 bl.) és Gallyas A. (10 p - 11 mk. - 3 gp.) találataira támaszkodva a Zsíros Akadémia együttese a Kiss-Balsay R. (14/3 p., 7 lep., 4 ea., 3 gp.)-Balsay A. (13-13 p. és lep., 4-4 szl. és ea., 5 gp.)-Óvári F. (12/12 p.) és Opitz K. (12 p., 3 ea.) kvartett vezette SzPA otthonában.

Zöld csoport:

Kecskeméti KC - Kiss Lenke KA 57-80

A nyitó negyedet még megnyerte a Burján B. (05/3 p., 5 lep., 3 ea.)-Bagi E. (12/9 p., 4 ea.)-Romhányi K. (10/6 p., 3 lep., 4 ea.) trió vezette hazai együttes, ám a folytatásban átvette az irányítást és a páros negyedekben fölényben játszva Szarvas P. (18/6 p., 6 szl., 8 ea.), Ozsvárt K. (16 p. - 18 mk. -, 9 szl., 5 ea., 4 gp.), Keszte S. (13 p., 9 lep.) és Herjeczki P. (10-10 p. és lep.) vezérletével biztosan nyert a KLKA csapata.

Szegedi KE - ELTE-Fortis 47-57

A nagyrészt Földing A. (14/6 p., 8 lep.), Felföldi L. (13/4 p. - 15 mk. - 3 lep.) és Váradi N. (12-12 p és lep., 3 szl., 4 ea.) kosaraira alapozó hazaiak három negyeden át tartották a lépést az ELTE-Fortis csapatával. A záró etapot 8-2-vel indító fővárosiak 10 ponttal elléptek, és elsősorban Pettner H. (17/3 p., 10 lep.), Nagyi T. (17-17 p., és lep.) és Kiss A. (11/3 p. - 13 mk. -, 3-3 lep., szl. és ea., 4 gp.) eredményességére építve ezt a 10 pontos előnyt megőrizve nyertek.

Szolnoki MÁV SE - Kanizsai Vadmacskák SE 69-63

A páratlan negyedekben sokkal jobban, pontosabban játszva győzte le elsősorban két dupla-duplát elérő játékosa, Nemeskéri-Kutlán N. (15/3 p., 7 lep., 4 ea., 10 gp.) és Cseh M. (14 p., 11 lep., 4 szl., 3 ea.) jóvoltából a Szolnok a Rezsek R. (22/3 p. - 24 mk. - 6 lep., 7 ea., 5 gp.), Németh L. (15 p., 7-7 lep., szl. és ea.), valamint Szilágyi L. (10 p - 17 mk. -, 19 lep., 6-6 szl. és ea, 2-2 bl. és gp.) találataira támaszkodva hatalmasat hajrázó, és a záró etap közepén 3 pontra felzárkózó, a bajnokságba visszatérő nagykanizsai együttest.

TFSE-MTK U23 - Tarr KSC Szekszárd II 94-49

Minden negyedet megnyerve győzték le Kelemen B. (14/6 p., 9 lep., 7 gp.), Galli-Hirling B. (14 p., 12 lep.) és Takács E. (12/6 p. - 13 mk. - 3 szl. ) vezérletével úgy a TF-MTK fiataljai a leginkább Berekali P. (15/15 p. - 17 mk., 3 lep., 4 ea.) és Csákvári V. (10/6 p. - 13 mk -, 7 lep.) pontjaiban bízó szekszárdiakat, hogy a lepattanó csatát 54-26-ra nyerték, és mind a 12 pályára lépő játékosuk szerzett pontot.