Az 5. helyért játszhat női válogatottunk az Universiadén
03
Aug
2023
2023. augusztus 3.  |  16:25
A 2023-as Universiadén az 5. helyért játszhat a magyar válogatott. A mieink az 5-8. helyért párharc alkalmával nagy küzdelemben 66-61-re verték Brazíliát. Szombaton a helyosztón Lengyelország lesz a rivális.

Az 5-8. helyért kiírt csatározások minden világeseményen nagyon speciális versenyhelyzetet jelentenek. Az első percekben úgy tűnt, hogy a brazilok kapták el jobban a momentumot. Négy és fél perc alatt 9-2-re léptek el. A mieink két pontja Wentzel Nóra büntetőiből született. Magyar Bianka időkérése után az első mezőnykosarat is Wentzel Nóra szerezte, az egy tripla volt, amivel 9-5-re szépítettünk. Új lendületet kapott válogatottunk betalált Dúl Panka, majd Boros Berta öt pontjával 12-9-re fordítottunk. Maradt még egy fordulat eben a negyedben, hiszen egy triplával egyenlítettek a brazilok, majd a játékrész végére 16-12-re szakadtak el. A második etap elején 20-12-re módosította az állást dél-amerikai riválisunk, ami már 11-0-s futás volt a részükről. A legjobbkor érkezett Dúl Panka és Mérész Beatrix egy-egy duplája. Megállítottuk a brazilok nagy rohanását és a harmadik perc végére 20-20-nál sikerült is utolérni a riválist.

Küzdős meccs kerekedett, ahol mindkét oldalon több helyzet is kimaradt. Két és fél percen át nem találtak be a csapatok. 20-20 után a kosárcsendet a brazilok törték meg, de ezt követően Wentzel Nóra és Aradi Zsanett révén 24-22-re megfordítottuk a találkozót. Erre négy brazil pont érkezett válaszul, Dúl Panka öt pontja és Mányoky Réka duplája azonban a félidő hajrájában magyar vezetést eredményezett. A nagyszünetben 31-30-ra mentünk. A mieinknél Dúl Panka 9, Wentzel Nóra 7 pontnál járt. Csapatunk a 39 mezőnykísérletéből 12-t értékesített. A lepattanókban 25-13-as hátrányban voltunk, de sikerült minimalizálni az eladott labdák számát. Mindössze 4 ilyet jegyeztek fel nálunk, amire 9 szerzett labda jutott. Ez a védőmunkát dicséri, amiből erőt lehetett meríteni a folytatásra. Ezt megtette csapatunk. A harmadik negyed elején Bernáth Réka is megszerezte első pontjait a találkozón, sőt egészen extra játékkal rukkolt elő és Mérész Beatrix is feljebb lépett.

Ha a számokat nézzük, akkor a harmadik etapban Bernáth Réka egymaga 10 pontot szerzett, Mérész  Beatrix pedig 6-ot. A vezetésükkel gyorsan növeltük az előnyt. 41-38 után 8-2-es futással 49-40-re szakadtunk el. Az utolsó két percbe érve Bernáth Réka büntetőivel a 10 egységet is elérte, majd átlépte a differencia. A záró etapnak 53-42-ről futottunk neki. Többször felzárkózott 5-6 pontra Brazília, de az utolsó erőtartalékokat is mozgósítva ezen felzárkózásokra rendre sikerült válaszolni. Kulcspillanatban triplát értékesített Wentzel Nóra és Mányoky Réka is. Az utolsó három percbe 63-55-ről fordultunk. A hajrában 63-61-ig felkapaszkodtak a brazilok. Még másfél perc volt hátra és óriási izgalmak vártak ránk, de a magyar csapat tartását dicséri, hogy így is sikerült megszerezni a győzelmet. Fél perccel a vége előtt két büntetőt értékesített Dúl Panka, majd a végeredményt Bernáth Réka egy büntetője alakította ki. A mieink 66-61-es sikert ünnepelhetettek.

A magyar válogatott ellenfele az 5. helyért Lengyelország lesz. A helyosztó találkozót szombaton 5 órától rendezik.

BRAZÍLIA - MAGYARORSZÁG 61-66 (16-12, 14-19, 12-22, 19-13)