Győzelemmel kezdte az Universiadét a magyar válogatott
28
2023
2023. július 28.  |  08:28
A 2023-as FISU Egyetemi Világjátékok női kosárlabda tornájának nyitányán a magyar válogatott 63-49-re legyőzte Argentínát. - számolt be a wbasket.hu.

Mérész Beatrix sikeres büntetői jelentették az első magyar pontokat a 2023-as Universiadén. A mieink négy perc alatt 7-2-es előnyre tettek szert a találkozó elején. Argentína ezt követően még 8-7-re fordított, de innen Szerencsés Tamara triplájával visszavettük a vezetést. Az első szakasz végére 20-12-re szakadt el válogatottunk. A második negyedben többször felzárkóztak 5-6 pontra az argentinok, de sokáig tartotta előnyét a magyar csapat.

A félidő hajrája viszont az argentinoknak sikerült jobban. 27-18 után 15-2-vel zárta az első szakaszt a dél-amerikai rivális és ezzel 33-29-re fordítottak. Ezt a szakaszt összességében 21-9-re nyerték. Óriási kérdés volt, hogy innen a harmadik negyed elején milyen irányt vesz az összecsapás. Egy triplával indítottak az argentinok, amivel 36-29-re szakadtak el. Itt hosszú percekre befagyott az eredményjelző. Bernáth Réka büntetői törték meg a magyar kosárcsendet, majd Mányoky Réka 2+1-es megoldása következett. Végül pedig Wentzel Nóra hárompontosával vettük vissza a kezdeményezést 37-36-nál.

A harmadik negyed hajrájában Mérész Beatrix és Bernáth Réka vezetésével új lendületet kaptak a mieink, így a játékrész végére 45-38-ra léptünk el. Ezt a negyedet 16-5-re a magyar lányok nyerték. A fordulatos találkozón a negyedik negyed szerencsére már nem tartogatott újabb csavart. Mérész Beatrix triplája vezette fel a záró szakaszt, majd Király Andrea triplájával 50-38-nál ismét kétszámjegyű különbséggel vezettünk. A folytatásban triplát értékesített Bernáth Réka, Mányoky Réka és Wentzel Nóra. Az előnyünk a 16 pontot is elérte, ahonnan már nem volt visszaút riválisunknak.

A magyar válogatott 63-49-es sikere alkalmával Mányoky Réka 16, Mérész Beatrix 12 ponttal zárt. Folytatás vasárnap magyar idő szerint 9 órától Japán ellen. A hármas csoportból az első két helyezett jut a legjobb nyolc közé. A csoportunkban a Japán – Argentína találkozót szombaton 13 óra 30 perctől rendezik.

ARGENTÍNA - MAGYARORSZÁG 49-63 (12-20, 21-19, 5-16, 11-18)