U18-as női Eb: Legyőzte Törökországot, ötödik helyen végzett a magyar válogatott
09
2023
2023. július 9.  |  15:30

A konyai női U18-as Európa-bajnokság helyosztóján a magyar válogatott 57-44-re legyőzte Törökországot. Ez azt jelenti, hogy Völgyi Péter együttese a rendkívül értékes 5. helyen zárt a kontinenstornán.

A két csapat legutóbb hétfőn találkozott a csoportkörben, akkor 67-48-as sikert arattak a mieink. Egy csoportmérkőzést és egy helyosztót azonban nem lehet összehasonlítani. Különösen egy ilyen kiemelt hétmeccses terhelés végén, így természetesen maximális koncentrációra volt szükség.

A találkozó első találatát Strausz Edina szerezte. Ezt követően közel négy percig nem találtak be a csapatok. A mieink kosárcsendjét Rátkai Eszter és Dobó Lilla törte meg, de 9-8 után a törökök kerültek kisebb lépéselőnybe. Egészen pontosan 11-2-vel zárták az első szakaszt, így 10 perc után 19-11-re vezettek. A második negyed elején határozott védekezéssel elbizonytalanítottuk támadásban a törököket. Négy percen át mindössze egy duplát szereztek. Amikor Aho Tyra triplája célt ért, 21-19-nél már csak két pont választotta el a feleket és hazai időkérés állította meg a játékot.

Nem sokat kellett várni, a félidő utolsó öt percébe fordulva Strausz Edina révén 21-21-nél egyenlítettünk, majd Bajzáth Lili duplájával három perccel a nagyszünet előtt a vezetést is átvettük. Csapatunk Rátkai Eszter triplájával stabilizálta az előnyét. A félidőben 27-25-re mentünk. A mieinknél a 9 pontos Rátkai Eszter volt a legeredményesebb. Csapatszinten a 30 mezőnykísérletéből 11-et értékesített válogatottunk és 26-17-re vezettünk a lepattanókban. Leginkább a 13 eladott labda okozhatott fejfájást. A harmadik negyedre ezek számát is sikerült csökkenteni, mindössze egyet jegyeztek fel a statisztikai lapra abban a periódusban. Ez pedig azt jelentette, hogy tartotta pár pontos előnyét a magyar csapat. Többször is elszakadtunk 5 ponttal (36-31, 38-33), de ennél jobban nem sikerült leszakítani a szívósan küzdő törököket.

A harmadik negyed hajrájában 38-35-nél az egyenlítésért támadt riválisunk. Nem tudtak élni a lehetőségeikkel. Végül Rátkai Eszter duplája zárta a játékrészt, így 40-35-ről futottunk neki az utolsó 10 percnek. A csoportmeccsen a záró szakaszban sikerült végleg felőrölni a törököket. Akkor 10 pontot tett hozzá a különbséghez válogatottunk. Szerencsére a történelem ismételte önmagát. Nem telt el két perc és Gábor Lili, Rátkai Eszter, illetve Kastl Dóra pontjaival 45-35-re léptünk el. Triplával szépített riválisunk, de egyre inkább kijött a mieink fölénye. Sokáig a legnagyobb különbséget Aho Tyra büntetői után 50-38-nál regisztrálhattuk. Az utolsó két percbe érve még 52-44-re szépítettek a hazaiak. Völgyi Péter időt kért. Ezt követően pedig higgadt játékkal zárta le a helyosztót válogatottunk. Az 57-44-es végeredményt Aho Tyra alakította ki.

MAGYARORSZÁG - TÖRÖKORSZÁG 57-44 (11-19, 16-6, 13-10, 17-9)