Sopron-NKA Pécs döntőt rendeznek a fiú kadett bajnokságban
10
Jun
2023
2023. június 10.  |  22:29
Az 5-8. helyért rendezett keresztjáték mérkőzéseire, illetve a két elődöntőre került ma sor a fiú kadett bajnokság országos döntőjében.

A nap első meccsén 9 pontos előnyt szerzett 10 perc játék után a Lestyák Benedek (21 pont, 9-9 pattanó és eladott labda), Molnár Tamás (17 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) és Szilágyi Mihály (9 pont, 15 pattanó) vezette MAFC/A. Az AKMÉ Körmendi Törpördögök nem adta fel, 59-60-nál pedig át is vette a vezetést a Vas megyei alakulat a 33. percben - legjobbjaik Hadnagy Csanád (23 pont), Farkas Levente (18 pont, 15 pattanó) és Bartik Zalán (21 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda) voltak. A végjáték aztán a fővárosiaknak sikerült jobban - 64-64 után végig előnyben játszott már a MAFC, amely így holnap az 5. helyért játszhat majd (77-73).

A második találkozó sokkal simábban alakult. A tegnapi naphoz hasonlóan az első félidő végjátékáig nagyon jól tartotta magát a KASI/A, melynek Vajda Buda sérülése után Oros Márton (11 pont) és Sághy Tamás (11 pont, 7 pattanó) voltak a legeredményesebb játékosai. Ezt követően azonban egyértelműen a Budapesti Honvéd SE/A akarata érvényesült, amely Blaskovits Márk Mihály (12 pont, 6 pattanó), Nagy Gábor (13 pont, 10 pattanó), Koszti István Gergő (10 pont, 12 pattanó) és Nagy Kornél Ákos (8 pont) vezetésével közel 35 pontos sikert aratott a végén (84-50).

Az első elődöntőben végig fölényben játszott, és rendkívül magabiztos sikert aratott a Flasár Zalán (23 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Tallós Levente (16 pont, 11 pattanó, 8 gólpassz, 4 szerzett labda), Palotai Máté (14 pont, 8 pattanó) és Nyikos Balázs (16 pont, 6-6 gólpassz és szerzett labda) fémjelezte Soproni SI KA SKC/A, amely így bejutott a fináléba (60-100). A DEAC KA U16/A legjobbja Fekete-Gál Csongor (21 pont, 7-7 pattanó és eladott labda, 5 szerzett labda) volt.

A második elődöntőben 31 és fél percig nagyon szoros mérkőzést játszott egymással a leginkább Rosta Péter (21 pont, 7 pattanó) jó játékára építő Vasas Akadémia/A és a hatalmasat játszó Mezőfi Márk (34 pont, 12 pattanó, 47 VAL) húzta, házigazda NKA Pécs/A. 56-54-es vezetése után aztán futott egy 13-2-t a pécsi alakulat, amely ezzel el is döntötte az összecsapást a maga javára, és holnap a Sopronnal játszhat az aranyéremért (61-70) - a Vasasnak a bronzcsata marad a Debrecen ellen.