2022/2023 - DEAC KA U16/A – Soproni SI KA SKC/A 60-100
10
Jun
2023
2023. június 10.  |  17:40
Nem tudta megnehezíteni a bajnokesélyes Sopron dolgát a DEAC az elődöntőben, a soproniak elképesztő magabiztossággal, negyvenpontos
győzelemmel masíroztak be a fináléba.

A 2. percben Fekete-Gál Csongor duplájával 4-2-re vezetett a DEAC – ez volt az utolsó pillanat, amikor a debrecenieknél volt az előny. A Sopron ugyanis nagyon magas színvonalon kosárlabdázott, így aztán szemernyi esélyt se adott ellenfelének: az első negyed végén már 30-13-ra vezetett, s gyakorlatilag ekkor eldőlt a meccs. A folytatásban folyamatosan nőtt a különbség, Misa Popadic együttese sziporkázott, miközben a debreceniek fogcsikorgatva küzdöttek, mindent megpróbáltak, de nem tudták felvenni a versenyt a soproniakkal. Utóbbiak 43 lepattanóval zártak, ebből 15 volt támadó, szereztek 19 labdát, és volt 25 gólpasszuk – nem csoda, hogy a végeredmény 100-60 lett a javukra.

A mérkőzésen a soproniak játékosa, Tallós Levente dupla-duplázott, 16 pont mellett 11 lepattanót szerzett.

Gál Balázs, a DEAC KA U16/A vezetőedzője: – Hiába próbálkoztunk több mindennel, az ellenfélnek mindenre volt megfelelő válasza. A Sopron abszolút ránk tudta erőltetni az akaratát, nekünk ma ebben ennyi volt. Arra azért büszke vagyok, hogy az eredmény ellenére megmaradt a tartásunk. Készülünk a bronzmérkőzésre.

Misa Popadic, a Soproni SI KA SKC/A vezetőedzője: – Tudtunk emelni a játékunk színvonalán, ezen az úton kell holnap folytatnunk! Sok sikert kívánok a Debrecennek a következő mérkőzésére! Még egy lépés...