Férfi NB I B osztályozó: A Budafok pirosra, a Veszprém zöldre váltott
07
2023
2023. június 7.  |  07:26
Nagyon érdekes, mondhatni drámai párharcot hozott az NB I B osztályozója. Az első mérkőzésen, Veszprémben minden negyedet megnyerve 18 ponttal nyert a Budafok. A visszavágón a Veszprém a második és a harmadik negyedben is állt összesítésben nyerésre - az utóbbiban 8 ponttal is. A hajrában azonban, amikor kritikussá vált a helyzet, a Budafok rendre tudott újítani, és bár a visszavágót 12 ponttal elveszítette, a párharcot megnyerte, ezzel feljutott a piros csoportba.

Veszprémi KK - Budafok 83-101

Bár a playout párharcot megnyerő Veszprém érkezett jobb hangulatban a találkozóra, minden negyedet megnyerve, az első és a harmadik szakaszban egyértelműen jobban, pontosabban játszva aratott közel 20 pontos, meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet a K. Swanson (18/9 p., 10 lep., 5 gp.), Rozs M. (18 p., 9 lep.), Fehér Cs. (16/12 p., 10 lep., 4 ea., 7 gp.) és Piukovics B. (14/12 p.) ponterős játékában, illetve Tursics K. (8/6 p. - 11 mk. -, 3 lep., 9 gp.) szervezőkészségében bízó Budafok az Orgona G. (27/6 p., 16 lep., 3 gp., 2 bl.)-Madár A. (13/9 p., 3 lep., 4 gp.)-Birkás A. (12/3 p., 4 gp.)-Szabó P. (12 p., 5 lep., 4 gp.) kvartett vezette Veszprém otthonában.

Budafok - Veszprémi KK 76-88

A Veszprém hamar érzékeltette a Budafokkal, hogy a visszavágás vágyától fűtve, az otthon összeszedett hátrányának ledolgozása, és a párharc megnyerése céljából érkezett Budafokra: a nyitó negyed közepén 9-2-es vendég vezetést mutatott az eredményjelző. Rendezte sorait, és egy 14-7-es rohammal 1 pontra feljött a hazai gárda. Ezt követően azonban ismét a Szabó P. (25/9 p., 7 lep., 3-3 szl. és ea., 8 gp.), Madár A. (22/18 p., 5 lep.), E. Udemezue (22/3 p., 14 lep., 5 gp., 3 bl.) és Birkás A. (10/6 p., 3-3 lep., ea. és gp.) eredményességére építő Veszprém akarata érvényesült - olyannyira, hogy az első negyed végén egy 8-3-at futva, a második szakasz első felét pedig 16-3-ra nyerve összevetésben a maga javára fordította az állást. A félidő hajrájában a zöld csoport ezüstérmese egy 12-3-mal 10 pontra felzárkózott, összesítésben pedig 8 ponttal állt jobban.

A második félidő veszprémi triplával kezdődött, erre azonban egy 6-0-lal felelve összesítésben 10 pont fölötti előnyt szerzett a Budafok. Ekkor jött egy "eszelős" 18-0-s veszprémi rohanás: minden (s)ült a vendégeknek, akik a harmadik negyed derekán összesítésben 8 ponttal álltak jobban ellenfelüknél. A szakasz hajrájában egy 12-2-vel - ami az összesítést illeti - fordított, és 2 ponttal már jobban állt a remek dobóformát kifogó Piukovics B. (21/21 p.), valamint K. Swanson (15 p., 10 lep., 3-3 ea. és bl.), Tursics K. (13/6 p., 4 gp.) és Siklós O. (12/3 p., 3-3 lep. és gp.) találataira támaszkodó Budafok. És lendületben is maradt: 11-0-lal kezdve a záró etapot bár a visszavágón még 5 pontos hátrányban volt, összesítésben már 13 ponttal "ment". A szakasz közepén újra a veszprémiek kerültek felszálló ágba, és egy 8-0-lal ismét elérhető közelségbe, 5 egységre került a 18 pontos hátrány ledolgozása. A visszavágó végjátékában összesítésben 2-re csökkentette hátrányát a triplákkal 16 ponttal elhúzó Veszprém. Egy hazai dupla és (négyből) két büntető azonban eldöntötte a párharcot, így 12 pontos hazai veresége ellenére megnyerte a párharcot, és feljutott a Budafok.

A párharc végeredménye: 177-171 a Budafok javára.