NKA Pécs - Soproni Darazsak finálét rendeznek a Leány Kadett döntőben
03
2023
2023. június 3.  |  20:00

A Csata DSE játszhat az 5. helyért

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság nyolcas döntőjében az 5-8. helyért zajló keresztjáték során a Csata DSE 56-46-ra legyőzte a DVTK Akadémiát. Ezzel eldőlt, hogy vasárnap a Csata DSE játszhat az 5. helyért, míg a DVTK Akadémia a 7. helyért.
Fordulatos találkozó kerekedett, melynek kezdetén 6-3-as előnyre tett szert a DVTK. Erre azonban 8-0-val válaszolt a Csata DSE és 11-6-ra fordított. Az első szakaszban innentől már végig őrizte pár pontos előnyét a Csata. 10 perc után 17-15-re mentek. A második szakasz jóval pontszegényebb mederben haladt. A DVTK 17-17-nél egyenlített, majd a vezetést is megszerezte. A Csata első mezőnykosarára nyolc percet kellett várni. Összességében 5-4-re végül meg is nyerte a fővárosi gárda a második etapot. 20 perc után 22-19-re vezettek.
A harmadik negyedet 7-0-val kezdte a Csata DSE és így 29-19-nél 10 egységre nőtt a differencia a felek között. Ezt 39-29-ig őrizte a Csata. A negyed végjátékában azonban megfelezte hátrányát a DVTK. Az utolsó 10 percnek 39-34-ről vágtak neki a csapatok. A záró szakasz elején 9-0-val hagyta állva riválisát a fővárosi együttes. Az ekkor megszerzett előnyét pedig stabilan őrizte a Csata és végül 56-46-os sikert aratott.

A Csata DSE gárdájában Biczó Panna és Németh Lili 14-14 pontot ért el. A DVTK legeredményesebbje a 17 egységig jutó Poczkodi Zsófia volt.

DVTK AKADÉMIA/A - CSATA DSE/A 46-56 (15-17, 4-5, 15-17, 12-17)
Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2023, 5-8. helyért
Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia
Földi László Tibor, Magyari Viktor, Burján Bianka

DVTK Akadémia/A: Salamon 7, Ocsenás 12, Poczkodi 17/3, Berzy 2, Márkusz 3/3. Csere: Katona, Neczáki 2, Váraljai, Keller-Bortnyik, Orbán 3, Drótos, Deli.

Csata DSE: Halmy, Németh 14, Zakor 13/3, Ihring 3, Biczó 14/3. Csere: Lipcsik 3/3, Végh 3, Albert-Tóth 6, Vágó, Schmid.

A BEAC-Újbuda KA lesz a Csata DSE ellenfele az 5. helyért a kadetteknél

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság “A” döntőjében az 5-8. helyért kiírt keresztjáték alkalmával a BEAC Újbuda KA/A 65-59-re legyőzte a Vasas Akadémiát. Ezzel eldőlt, hogy vasárnap az 5. helyért Csata DSE/A – BEAC-Újbuda KA/A, míg a 7. helyért DVTK Akadémia/A – Vasas Akadémia/A párharc lesz.
A mérkőzés elején 6-0-s előnyre tett szert a Vasas Akadémia. A pár pontos vezetését végig őrizte az első félidőben. A BEAC 13-11-nél felzárkózott két pontra, de a Vasas egy triplával zárta a negyedet. A mérkőzés képe a második negyed első perceiben sem változott. Tartotta előnyét a Vasas. Sőt, növelni is tudta: 20-19 után 12-0-val 32-19-re lépett el. A félidőig megmaradt a kétszámjegyű különbség a csapatok között. A nagyszünetben 34-24 állt az eredményjelzőn.
A harmadik negyed nagy fordulatot hozott. Közel nyolc percen át nem talált be a Vasas és ez idő alatt 21-0-val 45-34-re fordított a BEAC. A harmadik szakaszban mindössze egy mezőnykosarat értékesített a Vasas. Végül 25-4-re nyerte a negyedet a BEAC. A 49-38-ról induló negyedik etap újabb fordulatokat tartogatott. A Vasas 13-2-es futással 51-51-nél egyenlített. A vezetést azonban nem tudta megszerezni, innen 5-0-val újra a BEAC került az előnybe. Ezt pedig a végéig meg is őrizte és 65-59-es sikert aratott.

A BEAC legeredményesebbje a 27 pontos Drahos Leila volt. A Vasasnál Czirkos Anna zárt 17 pont, 10 lepattanós dupla-duplával.

VASAS AKADÉMIA/A - BEAC-ÚJBUDA KA/A 59-65 (16-11, 18-13, 4-25, 21-16)
Dr. Danka Péter, Koller István, Szalontai Dorina Enikő

Vasas Akadémia/A: Heltovics 4, Szoboszlai 7, Kendelényi 6, Kárpáthegyi 5, Czirkos 17/3. Csere: Szabó, Dévai 2, Mayr 5/3, Bori 6, Vigh 3/3, Csercsa 4, Harmati.

BEAC - Újbuda KA/A: Drahos 27/9, Tatai 5, Barna 4, Gréts 6, Bugovics. Csere: Sági, Balogh, Havas, Dinnyés 4, Jánosi, Szauter 16/6, Mészáros.

Az NKA Pécs az első döntős a kadetteknél

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság első elődöntőjében az NKA Pécs 90-76-ra múlta felül a Kecskeméti KA-t.
A mérkőzés elején a kecskemétiek kerültek kisebb lépéselőnybe. A 4-5 pontos vezetésüket szinte az egész első szakaszban őrizték. A negyed végén 24-20 után egyenlítettek a pécsiek. A 24-24-ről induló második negyedet 11-0-val kezdték a hazaiak, így 35-24-es előnyre tettek szert. A folytatásban a Kecskemét rendezte a sorait támadásban, 38-26 után 38-33-ra szépítettek. A félidő hajrájában azonban ismét 10 pontra növelte előnyét a pécsi gárda. A félidőben 45-35 állt az eredményjelzőn. A pécsieknél a 12 pontos Bojtár Bettina volt a legeredményesebb, míg a kecskemétieknél a 13 pontos Gergő Janka.
A harmadik etap első perceiben két kecskeméti tripla is célt ért, amivel 47-43-ra felzárkóztak. Sokáig ennél a 4 pontnál közelebb nem kerültek. Végül 51-49-nél ez sikerült a kecskemétieknek, de fordítani már nem tudtak. Ezt követően pécsi triplákat jegyezhettünk fel és 61-51-nél visszaállt a 10 pontos differencia. A záró szakasznak 66-59-ről futottak neki a csapatok. Itt végig kézben tartotta az irányítást az NKA Pécs. A különbség 8-11 pont között állandósult. Az utolsó percekben 81-71 után alakult ki a végeredményben látható differencia.

Az NKA Pécs együttesében Halmágyi Kitt 18 ponttal és 11 lepattanóval zárt, Bojtár Bettina 16 egységig jutott. A kecskemétieknél Gergő Janka 24 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el, Sinka-Pálinkás Szofi 20 egységig jutott.

KECSKEMÉTI KA/A - NKA PÉCS/A 76-90 (24-24, 11-21, 24-21, 17-24)
Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2023, elődöntő
Gruber Nikolett Lilla, dr. Nagy Zsombor, Antoni Márk Ágoston

Kecskeméti KA/A: Bagi 12/3, Viczián 3, Samu 5, Gergő 24, Sinka-Pálinkás 20/3. Csere: Nagy, Csomor L., Polyák 4/3, Varjú 4, Lengyel 4.

NKA Pécs/A: Bojtár 16/6, Halmágyi 18, Csirke 13/9, Halmágyi 18, Mészáros 8/3. Csere: Kecsmárik 4, Babovic 17, Török 2, Kropp.

A Soproni Darazsak Sportakadémia lesz az NKA Pécs ellenfele a kadett fináléban

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság második elődöntőjében a Darazsak Sportakadémia/A 59-53-ra győzte le a Zsíros Akadémia Kőbányát. Ezzel eldőlt, hogy vasárnap NKA Pécs/A – Darazsak Sportakadémia/A döntőt rendeznek, míg a bronzcsatát a Kecskeméti KA/A és a Zsíros Akadémia Kőbánya/A vívja.
A mérkőzés elején 5-0-s előnyre tett szert a Zsíros Akadémia, de a hátrányukat gyorsan ledolgozták a soproniak és 8-7-nél már előrébb jártak. Az első negyed második felében fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. 10 perc után 19-17-re ment a Zsíros Akadémia. A második szakasz elején sokáig nem alakult ki nagy különbség. 25-22-nél hosszú percekre befagyott az eredmény. Innen a Zsíros Akadémia tudott új lendületet venni. Az előnyük sokáig 4-6 egység között mozgott. 31-27 után 7-2-vel zárta a félidőt a Zsíros Akadémia és így a nagyszünetben 38-29 állt az eredményjelzőn. A félidőben a Zsíros Akadémiánál a 17 pontos Pásztor Arina volt a legeredményesebb, míg a Darazsak Sportakadémiánál a 9 pontos Szikszai Franciska.
A harmadik negyed elején 40-29-nél kétszámjegyűre nőtt a differencia. Ezúttal 40-31-nél érkezett egy hosszabb kosárcsendet. Ezt a soproniak törték meg és ezzel lendülettel 40-37-re szépítettek. Az utolsó perchez közelítve 44-43-nál vette át a vezetést a Darazsak Sportakadémia. Az utolsó 10 percnek 46-43-ról vágtak neki a csapatok. A játékrész elején 47-46-nál még visszavette a vezetést a Zsíros Akadémia. Egy triplával azonban gyorsan felelt erre a Sopron és onnantól végig előrébb jártak. 55-51-nél egy labdaszerzés után még volt egy ziccer lehetősége a Zsíros Akadémiának. Ez kimaradt és innen megugrott 58-51-re a Sopron, amivel el is döntötte az elődöntőt.

A Darazsak Sportakadémia legeredményesebbje a 20 pontos Szikszai Franciska volt, míg Janzsó Alíz 12 egységig jutott. A Zsíros Akadémiánál Pásztor Arina (23 pont, 12 lepattanó) és Josepovits Kinga (14 pont, 14 lepattanó) is dupla-duplát ért el.

ZSÍROS AKADÉMIA KŐBÁNYA/A - DARAZSAK SPORTAKADÉMIA/A 53-59 (19-17, 19-12, 5-17, 10-13)
Farkas Péter Gábor, Szőts Dávid István, Szentpáli-Gavallér Csaba

Zsíros Akadémia Kőbánya/A: Josepovits 14, Pásztor 23, Takács, Berecz 4, Bodnár 8. Csere: Oldal, Kispál, Benkó, Tóth.

Darazsak Sportakadémia/A: Pásztor 2, Janzsó 12, Salamon 9, Szikszai 20/9, Völgyi 6. Csere: Szlávik, Varga 2, Marosvölgyi, Plangár 3, Kovács 5, Horváth.