2022/23 - DVTK Akadémia/A - Csata DSE/A 46-56
03
Jun
2023
2023. június 3.  |  15:34

6-3-ról hamar feljött a Csata DSE 6-9-re, úgyhogy a DVTK időt kért, hogy átbeszélhessék a taktikát. Ezt követően sok pontatlanság jellemezte a játékot mindkét oldalról, a pontszegény időszakot a Csata törte meg, Lipcsik Anna triplával mutatkozott be a szombati nap első meccsén. Az első negyed 2 pontos Csata vezetéssel ért véget (15-17). A második negyed 2 és fél perces pontszegény időszakát Ocsenás Móna Petra egyenlítő pontjai törték meg, majd folytatódott a küzdelem és a pontatlan játék, összesen 9 pontot szerzett a két csapat a negyedben, 19-22-es félidei állásnál mentek a nagyszünetre a felek. A második félidőt Zakor Izabella hárompontosa indította, aki ezzel megszerezte 10. pontját is, majd a büntetőit is értékesítette. Már 10 pont is volt a Csata előnye, amiből Ocsenás Móna Petra pontjainak köszönhetően faragni tudott a DVTK, Mányoky Fanni pedig időt kért. A harmadik negyed végére 5 pont maradt a Csata előnye (34-39). A záró játékrészt a Csata kezdte jobban, a megszerzett labdákat pontokra tudta váltani, Vaszi Ádám rögtön időt is kért, hogy a maradék 7 percre hasznos tanácsokkal lássa el tanítványait. Őrületes tempó kerekedett a meccs végére, a DVTK küzdött a meccsben maradásért, a Csata pedig igyekezett az előnyét bebiztosítani, ami Németh Lili kosarának és Zakor Izabella blokkjának köszönhetően sikerült is, így vasárnap a Csata DSE/A játszhat az ötödik helyért.

DVTK Akadémia/A - Csata DSE/A 46-56 (15-17, 4-5, 15-17, 12-17)

DVTK Akadémia/A: Salamon Vivien Tamara 7, Ocsenás Móna Petra 12, Poczkodi Zsófia Elena 17/3, Berzy Petra Sára2, Márkusz Gitta 3/3. Csere: Katona Csenge Zoé, Neczáki Kata 2, Váraljai Viola, Keller-Bortynik Lujza, Orbán Zsófia Mária 3, Drótos Szonja, Deli Boglárka.

Csata DSE/A: Németh Lili 14, Halmy Panka Petra, Zakor Izabella 13/3, Ihring Orsolya 3, Biczó Panna 14/3. Csere: Albert-Tóth Léna 6, Lipcsik Anna 3/3, Végh Viktória Kitti 3, Schmid Sophie.

Vaszi Ádám (DVTK Akadémia/A): - Gratulálok a Csatának! Ma az ő akaratuk érvényesült.

Mányoky Fanni (Csata DSE/A): - Szépen kontrolláltuk a meccset. Sikerült megmutatni, hogy több van ebben a csapatban, mint amit tegnap mutattunk, küzdésből jeles! Sok sikert a DVTK-nak!