Lejátszották a Nemzeti Leány Kadett Bajnokság negyeddöntőit
02
2023
2023. június 2.  |  22:00

A Kecskemét az első elődöntős a kadetteknél

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság negyeddöntőjében a Kecskeméti KA 56-52-re múlta felül a DVTK Akadémiát. A kecskemétiek jutottak elsőként az elődöntőbe, míg a DVTK az 5-8. helyért folytatja.
A pontszegény első negyed nagy fordulatokat tartogatott. Előbb a DVTK ragadta magához a kezdeményezést és 11-3-as előnyre tett szert. Az első szakasz utolsó három perce azonban a kecskemétiek fölényét hozta, egészen pontosan 7-0-val 11-10-re zárkóztak fel. A fordulatos találkozón a második etap elején innen 16-10-re, majd 18-12-re elszakadt a DVTK és sokáig őrizte előnyét. A legnagyobb differencia 7 pont volt a felek között, melyet 22-15-nél és 24-17-nél is regisztrálhattunk. A félidő hajrájában azonban ismét szépített a Kecskemét. A nagyszünetben 26-21 állt az eredményjelzőn.
A harmadik etap elején is őrizte előnyét a DVTK. Sőt, növelni is tudta a különbséget. 30-21-nél már 9 pont választotta el a feleket. Innen azonban a Kecskemét vette át a kezdeményezést. 11-2-es sorozattal egyenlítettek, majd ezt tovább tornászva 37-33-ra léptek el. A negyed végén pedig 43-36-ra mentek. Összességében 22-10-es etapot láthattunk a Kecskeméttől. A záró szakaszt 5 diósgyőri pont vezette fel, így teljesen nyílt lett a találkozó. Új lendületet kapott a DVTK és 47-41 után 9-1-es etappal 50-48-ra fordítottak.

Hatalmas izgalmakat hozott a hajrá, ahol 50-50 és 52-52 után a Kecskemét vett új lendületet. A végül 24 ponttal csapata legeredményesebbjének bizonyuló Sinka-Pálinkás Szofi és Polyák Emili találataival 56-52-re megnyerte a mérkőzést a Kecskemét. A DVTK legeredményesebbje a 15 pontos Poczkodi Zsófia volt.

KECSKEMÉTI KA/A - DVTK AKADÉMIA/A 56-52 (10-11, 11-15, 22-10, 13-16)
Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2023, negyeddöntő
Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia
Gruber Nikolett Lilla, Szőts Dávid István, Antoni Márk Ágoston

Kecskeméti KA/A: Bagi 2, Viczián 2, Samu 7, Gergő 13, Sinka-Pálinkás 24/3. Csere: Nagy, Csomor, Polyák 5, Varjú, Lengyel 3.

DVTK Akadémia/A: Salamon 6, Ocsenás 7/3, Poczkodi 15/9, Berzy 10/3. Csere: Katona 2, Váraljai, Orbán 2, Deli 2.

Magabiztos győzelemmel négy között az NKA Pécs

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság második negyeddöntőjében az NKA Pécs 73-43-ra verte a Csata DSE-t. Ezzel eldőlt, hogy ezen az ágon Kecskeméti KA – NKA Pécs elődöntő lesz, míg az 5-8. helyért DVTK Akadémia – Csata DSE párharcot rendeznek.
A pécsiek már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést. Nem telt el négy perc és 12-2-re vezettek. A Csata DSE nagy erőket mozgósított, hogy mérkőzésben maradjon és 13-8-ra még felzárkózott. Innen azonban az első szakasz hajrájában ismét megugrottak a pécsiek. 10 perc után 23-10 állt az eredményjelzőn. A második negyedben közel nyolc percig nem szerzett mezőnykosarat a Csata, mindössze egy büntetőt értékesített. Ez idő alatt 38-11-re léptek el a pécsiek. A félidőben 41-15 állt az eredményjelzőn. Mészáros Ágota már 15 pontnál és 9 lepattanónál állt a hazaiaknál.
A harmadik negyedet egy pécsi tripla vezette fel, majd 44-15 után jóval kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelem. 46-24-nél például egy 9-2-es futást is bemutatott a Csata. A magabiztos hazai vezetés nem forgott veszélyben, de a harmadik negyedet 18-13-ra megnyerte a fővárosi gárda. Az 54-33-ról induló záró szakaszban ismét nagyobb pécsi fölényt láthattunk. A különbség 20 egység felett állandósult. Sőt, az utolsó perceket 64-40 után 9-3-ra hozta az NKA Pécs, így végül 30 pontos, 73-43-as sikert aratott.

A pécsieknél a 22 pontos Mészáros Ágota lett a legeredményesebb, míg a Csatánál Németh Lili jutott 13 egységig.

NKA PÉCS/A - CSATA DSE/A 73-43 (23-10, 18-5, 13-18, 19-10)
Farkas Péter Gábor, Magyari Viktor, Koller István

NKA Pécs/A: Bojtár 14/6, Gréts 9/3, Csirke, Halmágyi 7, Mészáros 22/9. Csere: Takács 3/3, Ikládi, Kecsmárik 12/3, Puskás, Babovic 2, Török 2, Kropp 2.

Csata DSE/A: Németh 13, Halmy 7/3, Végh, Ihring 1, Biczó 5. Csere: Lipcsik 3/3, Ferletyák, Zakor 7/3, Albert-Tóth 3, Vágó 4, Betancourt-Szepessy, Schmid.

A Zsíros Akadémia Kőbánya elődöntős

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság harmadik negyeddöntőjében a Zsíros Akadémia Kőbánya 43-39-re győzte le a Vasas Akadémiát.

Szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A mérkőzés elején 4-0-s előnyre tett szert a Vasas, majd innen 8-5-re fordított a Zsíros Akadémia és az ekkor megszerzett előnyét tartotta is. Az első szakasz végén 14-13-ra mentek. A második negyedet egy Vasas-tripla vezette fel és sokáig pár ponttal előrébb is jártak ezzel. A félidő hajrájában azonban fordított a Zsíros Akadémia és a nagyszünetben 26-25-re vezetett. Josepovits Kinga és Pásztor Arina 8-8 pontnál járt. A Vasas együttesében az első 20 percben Czirkos Anna 8, Harmati Emma 7 egységig jutott.

A harmadik negyedben is hasonló mederben zajlott a mérkőzés. Váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A Zsíros Akadémia 29-28-as vezetése után 32-29-re fordított a Vasas. Innen a negyed végére ismét a Zsíros Akadémia került előnybe: 5-0-val zárták a negyedet. Az utolsó 10 percnek 34-32-ről vágtak neki a felek. Nagy különbség ezúttal sem alakult ki. Az utolsó három percbe 39-39-ről érkeztek a felek. A végül 17 pont, 18 lepattanós dupla-duplát elérő Josepovits Kinga duplája, illetve Bodnár Noémi és Pásztor Arina büntetője alakította ki a 43-39-es végeredményt. A Vasasnál Czirkos Anna és Harmati Eszter zárt 12-12 ponttal.

ZSÍROS AKADÉMIA KŐBÁNYA/A - VASAS AKADÉMIA/A 43-39 (14-13, 12-12, 8-7, 9-7)
Földi László Tibor, Szentpáli-Gavallér Csaba, Burján Bianka

Zsíros Akadémia Kőbánya/A : Josepovits 17, Pásztor 12, Takács 4, Berecz, Bodnár 8. Csere: Oldal, Kispál, Benkó, Tóth 2, Labancz.

Vasas Akadémia/A : Heltovics 3, Szoboszlai L. 2, Kendelényi 2, Harmati 12, Czirkos 12/3. Csere: Szoboszlai M., Schannen, Mayr 6, Bori 2, Vigh, Kárpáthegyi, Csercsa.

A Darazsak Sportakadémiával lett teljes a legjobb négy mezőnye a kadetteknél

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság negyeddöntőjében a Soproni Darazsak Sportakadémia 60-52-re legyőzte a BEAC Újbuda KA csapatát. Ezzel eldőlt, hogy ezen az ágon Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Darazsak Sportakadémia/A elődöntő lesz, míg az 5-8. helyért Vasas Akadémia/A – BEAC-Újbuda KA/A összecsapás jön.
Fordulatos küzdelem bontakozott ki. A mérkőzés elején 7-4-es előnyre tett szert a soproni gárda, majd erre 9-0-val válaszolt a BEAC és 13-7-re szakadt el. Ezt követően viszont öt soproni pont zárta az első negyedet, amivel 13-12-re zárkóztak fel. A második etap egy 2+1-es soproni találattal indult, így 15-13-nál már egy 8-0-s futást regisztrálhattunk. Ezt még fokozta tovább a Darazsak Sportakadémia, így 18-13-nál már 11-0-ban voltak. A különbség a folytatásban 5-7 egység között állt be. A hajrában ismét növelte fölényét a Sopron, 7-1-es sorozattal zárták a félidőt és 32-21-nél kétszámjegyűre növelték az előnyüket. Soproni oldalon a 11 pontos Janzsó Alíz volt a legeredményesebb 20 perc után, a BEAC-nál a 6 pontos Drahos Leila.
A harmadik negyed első találatát a soproniak szerezték, de 34-21 után a BEAC vette át a kezdeményezést. Egy 8-0-s futással 34-29-re zárkóztak fel. Teljesen nyílt lett a mérkőzés. Innen ugyan 41-31-nél újra megugrott a Sopron. Fordulatokban azonban nem volt hiány, 12-2-vel 43-43-nál ugyanis egyenlített a BEAC. A negyedik negyednek is erről az állásról vágtak neki a csapatok. A záró szakasz elején 45-43-nál a fővárosi gárda a vezetést is átvette, de két triplával magához ragadta a kezdeményezést a Sopron. A különbség 55-47-nél a 8 pontot is elérte. Sőt, a hajrában ismét kétszámjegyűre nőtt. A végjátékot végig kézben tartva 60-52-es sikert aratott a Darazsak Sportakadémia. A győztes gárdában Janzsó Alíz 19 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el. A BEAC-nál Drahos Leila zárt 16 ponttal.

BEAC-ÚJBUDA KA/A - DARAZSAK SPORTAKADÉMIA/A 52-60 (13-12, 8-20, 22-11, 9-17)
Dr. Danka Péter, dr. Nagy Zsombor, Szalontai Dorina Enikő

BEAC-Újbuda KA/A: Drahos 16/9, Tatai, Barna 5, Gréts 4, Szauter 7/3. Csere: Sági, Balogh 2, Havas 4, Bugovics 8/6, Dinnyés 1, Mészáros 5/3, Jánosi.

Darazsak Sportakadémia/A: Pásztor 9/3, Janzsó 19, Salamon 2, Szikszai 5/3, Völgyi 11/6. Csere: Szlávik, Varga, Marosvölgyi, Plangár 14.