Férfi NB I B: Ötödik meccs dönt mind a piros, mind pedig a zöld csoportban
26
2023
2023. május 26.  |  21:11
A PVSK azok után, hogy kedden idegenben legyőzte városi vetélytársát a piros csoport fináléjának harmadik összecsapásán, a negyediken az NKA Pécs első negyedbeli nagy rohamára még tudott reagálni. Az alapszakasz győztese azonban a harmadik negyedet parádésan kezdve visszavágott hazai vereségéért, és kiharcolta az ötödik, mindent eldöntő összecsapást. Ahogy kedden az akkor még 2-0-ra vezető Budafok otthonában, úgy a negyedik mérkőzésen Miskolcon is remek harmadik negyedével döntött a MEAFC a zöld csoport döntőjében, amely így az alapszakasz győztesének két "meccslabdáját" is hárítva vívta ki a "döntő döntőjét", azaz az ötödik találkozót. A piros csoportban a finálé záró felvonása 19 órakor kezdődik az NKA otthonában, a zöldben pedig 16 órakor Budafokon.

Döntő

PVSK-VEOLIA - NKA Pécs 75-89

Az első percek kiegyenlített játéka után a nyitó negyed derekán az NKA egy 19-4-es rohammal próbálta városi riválisa tudtára adni: nagyon nem szeretné, ha véget érne a sorozat. A nyitó etap hajrájában állandósult a 10 pont körüli NKA-vezetés. A második etapot egy szédületes 17-3-as 4 perccel indítva nemcsak fordított, hanem el is lépett 5 ponttal az elsősorban C. Harler (22/3 p., 8 lep., 5 ea.), Antoni Cs. (10/6 p., 5 lep.) és Takács D. (10/6 p.) eredményességére építő PVSK. A félidő hajrájában a "magához térő" NKA egy 7-0-lal fordított, ám a játékrész hazai duplával ért véget, a csapatok pedig 40-40-es "tenisz" egálról fordultak. A második félidőt 23-4-gyel kezdték Meleg G. (21/6 p., 9 lep., 4 ea.), Kovács P. (18/9 p., 4 lep., 3 szl.) és N. Djordjevics (15/3 p., 8 lep., 4 gp.) ponterős játékával a vendégek, akiknek 20 pont fölötti előnyük is volt - a szakasz végén 16-ra visszajött a PVSK. A záró etap közepén 20 pontra nőtt a különbség, ezzel eldőlt az összecsapás. Bár a hajrában a hazaiak csökkentették a hátrányukat, már nem tudták szorossá tenni a találkozót, így vasárnap este dől el, melyik pécsi csapat kerül föl az élvonalba.

A párharc állása: 2-2.

Döntő

MEAFC-Miskolc - Budafok 95-81

A Budafok - pontosabban K. Swanson (12 p., 9 lep., 6 ea., 5 gp.) - 6-0-lal kezdett, és 11-3-ra is vezettek a vendégek. A nyitó negyed derekán azonban egy 11-0-lal fordított a MEAFC. Ettől kezdve egészen a szünetig fej-fej mellett haladt a két együttes. A fináléhoz méltó színvonalú félidő miskolci triplával és 2 pontos hazai vezetéssel zárult. Ahogy legutóbb Budafokon, most is a Swansont a kezdeti remeklése után a játékból kivevő MEAFC-é volt a harmadik negyed. A borsodiak Szögi Á. (21/9 p., 6 lep., 4 ea., 8 gp.), Kozák B. (19/6 p., 5 lep., 3 ea.), Gerőcs R. (13/6 p., 3 lep.) és Kozák M. (13/3 p., 4 lep., 3 szl., 8 gp.) vezérletével a harmadik etapot egy "eszelős", 17-5-ös bő 4 perccel indították. A szakasz közepén egy 5-0-s "részhajrával" 10-en belülre kerültek a vendégek, ám a MEAFC egy 11-3-mal és 17 pontos előnnyel zárta a negyedet. A záró etap elején 21 pontra nőtt a hazai előny, ám a Budafok nem tört meg, hanem Tursics K. (23/12 p., 5 gp.) és Piukovics B. (17/12) p.) révén egy 12-2-es futással a szakasz derekán 10 ponton belülre került. Ekkor azonban új erőre kaptak a hazaiak, akik egy 10-2-vel végképp "lerázták" magukról ellenfelüket, és egyenlítettek a párharcban, így vasárnap Budafokon dől el a bajnoki cím sorsa.

Az 5. helyért

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - Dunaharaszti MTK 86-87

6 pontos előnyt szerzett a párharc első mérkőzésén a Hódmezővásárhely, amely ezt összesítésben 10-re növelte a 4 ponttal megnyert első negyeddel. A Dunaharaszti azonban nem adta föl, és egy igen jó, 30 pontos második etapot "domborítva" szorossá tette a párharcot: félidőben összesítésben 2 pontra zsugorodott a vásárhelyi előny. A második félidőt 5-0-lal kezdve ismét "nyeregbe kerültek" a Varga Z. (19/12 p., 10 lep., 3 szl., 7 gp.)-Bálint E. (19/6 p., 3-3 szl. és gp.)-Varga Á. (13/6 p., 9 lep., 7 gp.) trió vezette alföldiek. A szakasz derekán azonban egy 7-0-lal fordított, és 5 ponttal meglépve összesítésben 1 pontra csökkentette hátrányát a Mészáros B. (25/6 p., 5 lep., 4 gp.), Burai R. (21/9 p., 8 lep., 3 ea., 9 gp.) és Fekete B. (15/9 p., 6 lep.) eredményességében bízó DMTK. A záró etapnak összesítésben egyetlen triplányi vásárhelyi előnnyel vágtak neki a felek. Ennek "jegyében" valóságos triplaesővel kezdődött a negyedik negyed: a hazaiak három, a vendégek egy hármast emeltek be az elején. Ezt követően a Dunaharaszti összesítésben már nem tudta szorossá tenni a párharcot, de a visszavágót végül, ha minimális különbséggel is, de megnyerte.

A párharc győztese: a Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 161-156-tal.