Fiú junior döntő: NKA Pécs-Sopron és Honvéd-DEAC elődöntők lesznek szombaton
26
2023
2023. május 26.  |  19:56
A mai napon, a soproni Novomatic Arénában elkezdődött a fiú junior országos döntő - a negyeddöntőket rendezték meg.

Az első mérkőzésen egy negyed után 5 ponttal még vezetett a Kiss-Leizer Gergő (12 pont, 11 pattanó) és Filipovic Igor (10 pont, 5 pattanó) vezette Vasas Akadémia. A második felvonásban azonban fordított, és a pasarétiek minden igyekezete ellenére végig tartotta előnyét az Emelieze Ágoston Kenenna (15 pont), Bor Gábor (17 pont, 6 pattanó) és Angyal Medárd Ámon (10 pont, 15 pattanó) fémjelezte NKA Pécs/A (54-61). A második találkozón a házigazda Soproni SI KA SKC/A az első félidőben 16 pontos előnyre tett szert Flasár Zalán (11-11 pont és pattanó), Flasár Botond (10 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) és Keller Bendegúz (19 pont) vezetésével, ezzel pedig jól gazdálkodott a fordulás után is (75-63). A KASI/A, melynek kiemelkedően legjobbja Szőke Bálint volt (30 pont, 11 pattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda, 43 VAL), csak a fordulás után tudta felvenni a kesztyűt a soproniak ellen.

A nap harmadik összecsapásán a Major Bulcsú (10 pont, 13 pattanó, 4 gólpassz), Karda Dominik Krisztián (17 pont), Kiss Benedek Péter (15 pont, 8 pattanó) és Gyürk Zsigmond (10 pont, 6-6 pattanó és gólpassz) húzta Budapesti Honvéd SE/A fokozatosan növelte előnyét, és küzdelmes meccset nyert a Kecskeméti KA ellen (63-50), melynek legeredményesebb játékosa Kégel Tamás (14 pont) volt. A mai nap utolsó találkozóján a leginkább Orbán Imre (15 pont, 11 pattanó), Gadus Bogdán Olivér (17 pont, 6-6 pattanó és gólpassz), Varga Boldizsár (12 pont, 7 pattanó), Varga Ferenc (6 pont, 5-5 pattanó, gólpassz és szerzett labda) és Orosi Bálint Gábor (16 pont, 6 pattanó) játékára alapozó DEAC KA U18/A a második negyedet 15 ponttal hozta, ezzel pedig a mérkőzést is eldöntötte a maga javára. A Kékesi Kolos (11 pont, 12 pattanó) vezette Atomerőmű SE U18A mindent megpróbált, de nem tudott fordítani félidei 14 pontos hátrányát követően, a hajdúságiak még tovább növelték fórjukat, és végül sima sikert arattak (89-61).

17:30   Budapesti Honvéd SE/A - DEAC KA U18/A

A szombati mérkőzéseket is a HunBasketTV-n, az alábbi linken tudjátok majd nézni: