Férfi NB I B: Idegenben fordított a PVSK
24
2023
2023. május 24.  |  08:00
Idegenbeli siker született az NB I B-ben mind a piros, mind pedig a zöld csoport döntőjének harmadik mérkőzésén. A piros csoport pécsi "házidöntőjében" a PVSK a mérkőzés elején hamar 10 pontos előnyt szerzett, majd az NKA végig üldözte ellenfelét, többször is megközelítette, de a rutinosabb játékosok alkotta PVSK győzött, és fordított a párharcban. Horti Bálint és társai így egy győzelemre vannak attól, hogy visszakerüljenek az élvonalba. A zöld csoport fináléjának harmadik meccsén a harmadik negyed közepéig minden a papírformának megfelelően alakult, küzdelmes játék mellett ha szűken is, de a bajnoki címért és a piros csoportba való jutásért játszó Budafok vezetett. A harmadik negyed második felében azonban a MEAFC valósággal átrohant ellenfelén, a záró etapot már "tízen túli" előnnyel kezdte, és biztosan győzött, ami azt jelenti - bár Budafokon ezt feltehetően nem így tervezték -, hogy lesz még egy meccs Miskolcon.

Döntő

NKA Pécs - PVSK-VEOLIA 92-95

A finálé második mérkőzésén egalizáló PVSK a harmadik összecsapás elején valósággal állva hagyta az alapszakasz győztesét egy 12-2-es két és fél perccel kezdve. Erre egy 8-2-vel reagálva a negyed közepére szorossá tette a találkozót az alapszakasz győztese. A szakasz derekán tartotta 5 pont körüli előnyét a PVSK, sőt a negyed végére 8 pontra nőtt a különbség. A második etap első felében állandósult az 5 és 10 pont közötti "Vasút-vezetés", amely a negyed derekára 11 pontosra nőtt. Ez mintha egy felharsanó harci kürtszóként hatott volna a N. Djordjevics (21/12 p., 10 lep.), Lados E. (19 p., 3 lep., 5-5 ea. és gp.), Benke K. (13 p., 6 lep. 3 gp.), Kollár B. (12/3 p., 5 lep.), Meleg G. (10 p., 9 lep.) és Rátvay B. (10 p.) eredményességére építő NKA legénységére, amely a félidő hajrájában egy 12-2-vel 1 pontra felzárkózott. A félidő végül 3 pontos PVSK-előnnyel zárult.

A második félidőt 7-2-vel kezdve 8 ponttal elléptek a vendégek. Egy 5-0-s "részhajrával" újra szorossá tette a találkozót az NKA. A szakasz közepén állandósult egy 5 pont körüli vendég vezetés. Ez a szakasz hajrájában C. Harler (22/3 p., gp.), Halász Á. (19/9 p., 5 lep., 8 gp.), Horti B. (15/3 p., 8 lep., 3-3 ea. és gp.), Antoni Cs. (14/9 p.) és Molnár M. (11/3) jóvoltából 11-re nőtt, de a negyed 4 NKA ponttal és 7 pontos PVSK-előnnyel zárult. A 34. percben egyetlen pontra zárkózott föl a vendéglátó, de fordítani nem tudott. Ez az üldözőverseny egészen a találkozó nagy büntetőpárbajba torkolló befejezéséig folytatódott. Az NKA végig üldözte a PVSK-t, de utolérni és fordítani nem sikerült az alapszakasz győztesének, így a PVSK fordított a párharcban és egyetlen győzelemre van a végső diadaltól. Érdekesség, hogy a lepattanóharcot 42-30-ra az NKA nyerte, de ezt valamivel jobb csapatjátékával (gólpasszok: 15, ill. 21) és triplázásával (5/22 22.7%, ill. 10/28, 35.7%) kompenzálni tudta a PVSK.

A párharc állása: 2-1 a PVSK-VEOLIA javára.

Döntő

Budafok - MEAFC-Miskolc 57-74

A vendégek kezdtek jobban, s a nyitó etap derekán 12-7-re vezettek, de a szakasz második felét 10-4-re nyerve fordított a bajnoki címért és a piros csoportba kerülésért játszó Budafok. A második etap elején lendületben maradt a hazai gárda, amely 7-2-vel kezdve 6 ponttal ellépett a Budafok. A félidő hajrájára ledolgozta hátrányát a MEAFC, ám a félidő végén újított, és egy 7-2-es rohamnak köszönhetően 5 pontos előnnyel térhetett pihenőre a Budafok. A második félidő elején váltva estek a kosarak, majd a szakasz derekán egy 12-3-mal fordított a Csák B. (23/15 p., 5 lep.)-R. J. Williams (14 p., 4 lep., 3 szl.)-Kozák M. (13/3 p., 4-4 lep. és gp.) trió vezette MEAFC, a szakasz második felében pedig erre "rátéve" egy 11-3-at, a harmadik negyedet 28-10-re nyerve 13 pontos előnnyel fordulhatott a negyedik negyedre. Ebben az erősen egyemberes csapat benyomását keltő Budafok - amelyből egyedül K. Swanson (22 p., 9 lep., 6 ea., 3 bl.) jutott 10 pont fölé - bár megpróbált, nem tudott 10 ponton belülre kerülni, és a végén biztos miskolci siker született.

A párharc állása: 2-1 a Budafok javára.

A 3. helyért

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 82-53

A szünetig szerzett kerek 30 pontos előnyére, Asszú Á. (15 p., 8 lep., 3-3 ea. és gp.), Bán T. (11/9 p.) és Okoh V. (10 p., 12 lep.) kosaraira, továbbá az 56-27-re megnyert lepattanózásra alapozva győzte le biztosan a Tiszaújváros az erősen tartalékos, elsősorban Bakk K. (13/3 p., 4 lep., 3 szl.) és Radványi B. (11/3 p., 5 lep, 3-3 szl. és ea.) találataira támaszkodó soproniakat.

A párharc végeredménye: 2-0 a Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK javára.