A Körmendi Törpördögök csapata nyerte a fiú serdülő B döntőt
23
2023
2023. május 23.  |  08:58
A múlt hétvégén rendezték a fiú serdülő B döntőt, amelyet a szokásoknak megfelelően negyeddöntő-elődöntő-helyosztó rendszerben tartottak.

A pénteki negyeddöntők során a Vasas Akadémia/A Maxim Abel Badinier (24 pont, 13 pattanó) és Chapman Maximilián Attila (15 pont) vezetésével simán verte a Szedeák U14/A-t (117-61). Az AKMÉ Körmendi Törpördögök még nagyobb különbséggel győzték le az NKA Pécs U13 fiú/B-t (114-52) két kiemelkedő teljesítménynek, Kóbor Lászlónak (36 pont, 14 pattanó, 52 VAL) és Dékány Bojan Bendegúznak (29 pont, 12 pont, 48 VAL) köszönhetően. A Flekenstein Milán (15 pont, 26 pattanó, 4 gólpassz) és Lazók Zsigmond (17 pont, 9 pattanó) húzta MVM-OSE Lions U14/A a Soproni SI KA SKC/A-t múlta felül (82-61). A Szendrő Márton (29 pont, 7 pattanó) jó játékára alapozó Szombathelyi Sportiskola U14 pedig az első negyedének köszönhetően nyert a Hamar Attila Mór (20 pont, 8 pattanó, 3 blokk) fémjelezte Óbudai Kaszások/A ellen (72-58).

Szombaton az 5-8. helyekért rendezett keresztjáték során hiába kezdett jól az NKA Pécs u13 fiú/B a Szedeák/A ellen, a szegediek a középső két negyedben Balázs Dániel (12 pont, 8-8 pattanó és gólpassz, 9 szerzett labda) és Duics Álmos (18 pont, 10 pattanó, 5 blokk) vezetésével eldöntötték a meccset a maguk javára. A Hamar Attila Mór (16 pont, 14 pattanó) és Raj Milán Anand (20 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) vezette Óbudai Kaszások/A is a két középső szakaszban alapozta meg sikerét a Soproni SI KA SKC/A ellen (69-80). Az első elődöntőben a Dékány Bojan Bendegúz (39 pont, 12 pattanó, 44 VAL) és Kóbor László (13 pont, 9 pattanó) húzta AKMÉ Körmendi Törpördögök a második félidőben, és leginkább a negyedik negyedben döntötte el a Vasas Akadémia/A elleni találkozóját (66-78). A Szendrő Márton (32 pont, 12 pattanó) és Horváth Máté (25 pont, 8 pattanó) fémjelezte Szombathelyi Sportiskola U14 pedig fokozatosan lépett el az MVM-OSE Lions U14/A-tól (76-87), melynek legjobbjai Lazók Zsigmond (26 pont, 13 pattanó) és Flekenstein Milán (23 pont, 15 pattanó) voltak.

Vasárnap a 7. helyért megint a második és a harmadik negyed volt a döntő a Soproni SI KA SKC/A javára az NKA Pécs u13 fiú/B ellen (58-78). Az Óbudai Kaszások/A az első negyedben eldöntötte az ötödik hely sorsát Raj Milán Anand vezetésével (24 pont, 9 pattanó) a Szedeák U14/A ellen, melynek legjobbjai Balázs Dániel (17 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) és Sántha Botond Bence (12 pont, 11 pattanó) voltak (51-69). A Flekenstein Milán (23 pont, 17 pattanó, 40 VAL) és Cozma Patrik (13 pont, 9 pattanó) húzta MVM-OSE Lions U14/A mindent megtett, hogy eltüntesse első negyedben összeszedett hátrányát, a negyedik negyedre azonban elfáradt az oroszlányi alakulat, így a bronzérmet a Karai Bernát Sándor (21 pont, 4 pattanó) vezette Vasas Akadémia/A szerezte meg (97-87). A döntőben pedig gyakorlatilag végig vezetve nyert a két legjobbja, Dékány Bojan Bendegúz (30 pont, 8 pattanó) és Kóbor László (22 pont, 13 pattanó, 3 blokk) húzta AKMÉ Körmendi Törpördögök megyei riválisa, a Szombathelyi Sportiskola U14 ellen (79-61), így megszerezte az országos 9. helyet.