A Csata DSE nyerte a Leány Junior döntőt
21
2023
2023. május 21.  |  20:30

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság döntőjében a Csata DSE 49-40-re legyőzte a DVTK Akadémiát. A Csata DSE veretlenül hódította el a bajnoki címet.

Az idei évadban a Csata DSE veretlenül menetelt. A nyolcas döntőn látottak alapján a DVTK-ban volt a legnagyobb potenciál arra, hogy egy kiélezett finálét alakítson ki a mezőnyt toronymagasan uraló házigazdával. Ez végül be is igazolódott. Érződött a tét a csapatokon, közel három percet kellett várni az első találatra, ez Aho Tyra duplája volt, melyre azonnal válaszolt Kastl Dóra. Nem sokkal később Vladár Róza büntetőivel a vezetést is megszerezte a Csata. Kemény, küzdős, pontszegény meccs kerekedett. Toman Dóra triplája után 9-2-nél már 7 pont választotta el a feleket, majd Toman Réka ehhez hozzárakott még két pontot, amivel 11-2-nél kialakult az első negyed legnagyobb különbsége. A hajrában azonban Papp Lilla és Fárbás Eliza révén szépített a DVTK. Fárbás Eliza triplája alakította ki az első etap 13-7-es eredményét. A második szakasz elején Vladár Róza, Bajzáth Lili és Kastl Dóra gondoskodott arról, hogy visszaugorjon kétszámjegyűre a differencia.

A DVTK 22-9 után Papp Lilla és Ocsenás Móra találataival vett új lendületet. Poczkodi Zsófia tripláját követően 22-16-nál mindössze hat egység választotta el a feleket. Kádas Boglárka büntetőivel pedig 22-18-nál négy pontra felzárkózott a diósgyőri gárda. A félidőig a Csatától mindössze Vladár Róza talált be, akinek ez már a 8. pontja volt, míg a DVTK-tól Papp Lilla és Albert Szidónia. A különbség így tovább csökkent, a nagyszünetben 24-22 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedet Kastl Dóra öt pontja és Vladár Róza duplája vezette fel, amivel 31-22-nél ismét a 10 pontot ostromolta a hazai előny. Stefan Svitek időt kért, majd Papp Lilla büntetőt harcolt ki, melyből egyet értékesített. Pontosabbá váltak a csapatok. Amíg az első félidőben 25 eladott labdát jegyezhettünk fel a statisztikára, a harmadik negyedben mindössze hatot.

A Csata 33-23-nál visszaállította a 10 pontot a felek között, de Albert Szidónia duplájával és Aho Tyra triplájával 35-30-nál a játékrész végére megfelezte a hátrányát a DVTK és ezzel teljesen nyílttá tette a finálét. A negyedik negyedet Vladár Róza öt pontja vezette fel, majd Kastl Dóra is betalált. 42-30-nál 12 egységre ugrott a különbség. Papp Lilla büntetője törte meg a DVTK kosárcsendjét, de Gábor Lili duplája után 46-31-nél már 15 ponttal járt előrébb a házigazda. Az utolsó három percben nem volt kérdés a győztes kiléte. A DVTK szépen küzdve zárta le a meccset. Amikor Poczkodi Zsófia triplája célt ért, 46-40-nél 6 pontra olvadt a különbség. A 49-40-es végeredményt Toman Réka triplája alakította ki.

A döntőben Csata legeredményesebbje a 15 pontos Vladár Róza volt. A DVTK-nál a 10 egységig jutó Papp Lilla lett a legeredményesebb.

A torna végén kiosztották az egyéni díjakat is, nézzük a díjazottakat!

A torna legértékesebb játékosa (MVP): Vladár Róza (Csata DSE)

A döntő mérkőzés legértékesebb játékosa (MVP): Papp Lilla (DVTK Akadémia/A)