NKA PÉCS/A - CSATA DSE 48-78 (14-11, 12-22, 7-26, 15-19)
Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2023, elődöntő
Budapest, Csata Csarnok
Nagy-Pál Petra, Lukácsi Lóránt, Gombos Ádám Attila

NKA Pécs/A: Rátkai 9, Szakolczi 11/3, Kohn 5/3, Halmágyi Kitti, Varga 8. Csere: Gréts 4, Tőczik 5, Piukovits 5, Szantner-Durucz, Jónás, Bercsi, Halmágyi Kata 2.

Csata DSE: Gábor 13, Toman D. 14/6, Vladár 14, Kastl 11, Bajzáth 6/3. Csere: Jánosi, Németh 2, Lipcsik, Zakor, Ihring, Arnóczki, Toman R. 17/6.

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság első elődöntőjében a Csata DSE 78-48-ra múlta felül az NKA Pécs csapatát.

A nagy tét érezhetően rányomta a bélyegét a mérkőzés elejére. Három percet kellett várni az első találatra, ami Varga Napsugár triplája volt. Sőt, a mérkőzés második mezőnykosarát is a pécsiek játékosa jegyezte. Az első hazai pontok Kastl Dóra nevéhez fűződtek. Egy küzdős negyed kerekedett, ahol a pécsiek voltak higgadtabbak és Rátkai Eszter két villanása után már 10-3-ra is vezettek. Bódi Ferenc, a Csata vezetőedzője 12-5-nél kért időt. Elsősorban a védőmunkáján pontosított a házigazda, miközben Gábor Lili és Németh Lili büntetőivel a hátrányán is faragott. 12-11-nél már 6-0-ban volt a Csata. A negyedet végül pécsi dupla zárta, így 10 perc után 14-11-re ment az NKA Pécs. A második etapot Rátkai Eszter duplája vezette, amivel 16-11-re módosult az állás.

A folytatásban a Csata fölénye bontakozott ki. Toman Réka révén 16-16-nál egyenlített a házigazda, majd nem sokkal később 19-18-nál a mérkőzés során először a vezetést is megszerezte. Szakolczi Diána villanásával még visszavette a vezetést a pécsi együttes, de rövid idő múlva már Meszler Balázs időkérése miatt állt a játék. Lendületbe jött a Csata és 20-19 után egy 9-2-es futással 28-22-re szakadtak el a hazaiak. Toman Réka két büntetője alakította 28-22-re az állást. Neki ez már a 7. pontja volt a második negyedben. A pécsieket Szakolczi Diána és az ekkor már 9. pontját szerző Rátkai Eszter ugyan felhozta 30-26-ra, de a félidő utolsó percében Vladár Róza és Gábor Lili villant meg. 20 perc után 33-26 állt az az eredményjelzőn. A döntést a harmadik negyed hozta el. A második percben Toman Dóra triplájával 36-26-nál 10 egységre ugrott a differencia. Nem sokkal később betalált távolról Bajzáth Lili is. 41-26-nál pécsi időkérés állította meg a játékot, de a folytatásban is hasonló ütemben nőtt a differencia.

A Csata előnye a 20 pontot ostromolta. 47-28 után Szakolczi Diána triplájával, illetve Kohn Petra duplájával 47-33-ra szépítettek a pécsiek. Innen viszont a harmadik negyedet 12-0-val zárta a Csata. Toman Dóra, Toman Réka, Vladár Róza, Gábor Lili és Kastl Dóra voltak ezen futás pontszerzői. A záró szakasznak 59-33-ról futottak neki a csapatok. A harmadik negyedben a 16 mezőnykísérletéből 8-at értékesített a Csata és a 10 büntetőjéből mindössze kettőt hibázott. Ez jól mutatja, hogy milyen pontosak voltak a hazaiak. A záró szakaszban Toman Réka és Vladár Róza 63-33-nál 30 pontra növelte a hazai előnyt. A pécsiek becsülettel hajtottak, Kohn Petra, Szakolczi Diána, Halmágyi Kata is betalált. A különbség 25 és 30 pont között állandósult. A vasárnapi záró nap előtt ügyeltek a stábok arra, hogy a kulcsjátékosok percei a 30-at ne nagyon lépjék át. A Csata 78-48-as győzelme alkalmával Toman Réka 17, Vladár Róza és Toman Dóra 14-14 pontot ért el. A pécsiek legeredményesebbje a 11 pontos Szakolczi Diána lett.

Meszler Balázs, Pécs: Minden tiszteletem a Csatáé és a munkájuké, ők a jobbak, de nem értem, hogy tegnap a BEAC ellen is, miért kell nekik segíteni?
Mi csak egy ideig tudtuk tartani magunkat, aztán sokat hibáztunk védekezésben, támadásban pedig egész meccsen kerestük a helyzeteket. Gratulálok a Csatának és magunknak is.

Bódi Ferenc, Csata: Maximális elismerés illeti a lányokat! Nagyon görcsösek voltunk az elején, ezért támadásban sok pontatlanság volt, illetve a védekezésben is a szokásosnál többet hibáztunk. A második félidőre megnyugodtunk és elkezdtünk úgy kosárlabdázni, ahogy szoktunk. Stabil lett a védekezes, támadásban járt a labda, amit jó döntésekkel értékesítettünk. Gyakorlatilag a 3.negyed extra játéka eldöntötte a mérkőzést. Holnap a döntőben szeretnénk feltenni a koronát az idei teljesítményekre.