Fiú serdülő döntő: MAFC-Honvéd és NKA-MEAFC elődöntőket rendeznek
20
2023
2023. május 20.  |  08:02
Tegnap rendezték a fiú serdülő bajnokság országos döntőjének második napját, véget értek a csoportküzdelmek.

A nap első találkozóján, az A csoportban a házigazda NKA Pécs/A Inalegwu Noel (32 pont), Marokházi Levente (15 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), Zöldi Zétény István (11 pont, 7 szerzett labda) és Fekete Ádám (5 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda, 3 blokk) vezetésével a második félidőben állva hagyta a Budapesti Honvéd SE/A-t, és simán nyerte második meccsét is (56-86). A fővárosiak legjobbjai Kurfis Zétény Mihály (12-12 pont és pattanó, 3 blokk), Domján Ervin (10 pont, 4 pattanó) és Jecs Dominik (7 pont, 10 pattanó) voltak. A második találkozón a Dobos Levente (14 pont, 9 pattanó, 3 blokk), Halász Kende (16 pont) és Ruszkai Dániel (11 pont) fémjelezte Zsíros Akadémia Kőbánya/A a második negyedtől kezdve vette át a játék irányítását, és fokozatosan növelve előnyét végül legyőzte a leginkább Orvos Ádámra (28 pont, 14 pattanó) és Kedvek László (5 pont, 13 pattanó) játékára alapozó Cívis KK Debrecen/A-t.

Este a Kurfis Zétény Mihály (21 pont, 16 pattanó) és Papp Gergely (14 pont, 6 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) húzta Honvéd hozta a Cívis KK elleni összecsapását, hiába nyerte meg az utolsó felvonást az Orvos Ádám (26 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezette hajdúsági alakulat (66-91). Ezzel eldőlt, hogy a Zsíros Akadémiának le kellett győznie a házigazda NKA Pécset ahhoz, hogy bejusson az elődöntőbe. A 33. percben, 70-60-nál úgy tűnt, hogy a mecsekaljaiak Zöldi Zétény István (22 pont, 8 pattanó) és Marokházi Levente (19 pont, 8 pattanó) révén ha nem is könnyen, de ezt a meccsüket is megnyerik. Innen azonban egy 10-0-lal egalizáltak a Nagy Ágoston kiemelkedő (32 pont, 16 pattanó, 4 gólpassz, 44 VAL), valamint Dobos Levente (9 pont, 15 pattanó) és Szük Huba Barnabás (12 pont, 4 pattanó) jó játékára építő kőbányaiak, majd hiába lépett meg az utolsó előtti percben megint 4-gyel az NKA (74-70), hosszabbításra mentette az összecsapást a fővárosi gárda (74-74). A Zsíros Akadémia a ráadás nagy részében vezetett, 85-84-re még a 45. perc elején is, de Zöldi két kosara zárta a találkozót, nyert a Pécs (88-85).

Az A csoportban így az NKA Pécs/A 3-0-val az első helyen zárt, a Budapesti Honvéd SE/A 2-1-gyel második lett, a harmadik helyen a Zsíros Akadémia Kőbánya/A végzett, míg a negyedik a Cívis KK Debrecen/A lett.

A B csoportban a KASI/A-nak saját kezében volt a sorsa a Kecskeméti KA/A ellen, hullámzó első félidő után azonban a negyedik negyed a kecskeméti alakulaté volt, amely Hajkó Bálint (15 pont, 16 pattanó), Kecskeméti Csongor (9-9 pont és pattanó), Németh Zoltán (13 pont, 10 pattanó) és Csipak Gergő (21 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) vezetésével 7 ponttal győzött (81-74). A kaposváriaknál a Dénes Lóránd (23 pont, 9 pattanó, 8 eladott labda), Dross Máté (24 pont, 5 pattanó), Gáspár Benedek (10 pont, 5 pattanó) trió emelkedett ki. Ez az eredmény azt jelentette, hogy a MAFC/A-nak nyernie kellett az elődöntőbe jutáshoz a MEAFC-Jezsuita/A ellen, különben a kecskemétiek kerültek volna a legjobb négy közé (az első napon a Kecskemét 5-tel kapott ki a MAFC-tól, a Kaposvár pedig 8-cal verte a MAFC-ot). Nos, a fővárosiak az első negyedben megszerzett előnyüknek, illetve leginkább Pichovszky Bertalannak (17 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda) és Németh Donát Gergőnek (17 pont, 6 pattanó, 4 szerzett, 7 eladott labda) köszönhetően legyőzték a miskolciakat (61-53), így nemhogy bejutottak az elődöntőbe, meg is nyerték csoportjukat az első napon két egypontos sikert arató MEAFC, valamint a Kecskemét és a KASI előtt. A MEAFC legjobbjai Szojka Milán (21 pont) és Rozmán Flórián (8 pont, 9 pattanó, 6 eladott labda) voltak.