2022/23 - DVTK Akadémia/A – Kecskeméti KC 92-42

DVTK AKADÉMIA/A - KECSKEMÉTI KC 92-42 (25-9, 23-19, 25-9, 19-5)
Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2023, negyeddöntő
Budapest, Csata Csarnok
Nagy-Pál Petra, Nagy Bence László, Gombos Ádám Attila (Dr. Gencsev Plámen)

DVTK Akadémia/A: Poczkodi 13/12, Aho 17/3, Fárbás 11/3, János 10, Albert 10. Csere: Salamon 3, Ocsenás 7/3, Filep 4, Papp 13, Kádas, Győri 4, Kovács.

Kecskeméti KC: Sinka-Pálinkás 4, Tózer 5, Rácz, Lenkei 4, Hévizi 10/6. Csere: Magony, Romhányi, Bagi 5, Samu, Gergő 5, Hermann 9, Balla.

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjének negyedik negyeddöntőjében a DVTK Akadémia 92-42-re múlta felül a Kecskeméti KC-t. Ezzel eldőlt, hogy ezen az ágon Soproni Darazsak Sportakadémia – DVTK Akadémia elődöntőt rendeznek szombat délután.
Villámrajtot vett a DVTK. Fárbás Eliza, Albert Szidónia, Aho Tyra, Poczkodi Zsófia és János Bernadett találataival öt perc alatt 18-0-ra léptek el Stefan Svitek tanítványai. Hévizi Dóra szerezte a kecskemétiek első találatát. Az első szakasz utolsó perceiben valamivel kiegyenlítettebbé vált a játék, de 10 perc után így is 25-9-re vezetett a DVTK. A második negyed elején 25-15-re felzárkóztak a kecskemétiek és Stefan Svitek gyorsan időt is kért. Ezt követően 30-20-ig maradt a 10 pont körüli differencia, majd innen egy 7-0-s futással ismét jobban elszakadtak a diósgyőriek.

37-20-nál kecskeméti időkérés állította meg a játékot és 39-24-nél még volt labdájuk Halmai Gábor tanítványainak, hogy közelebb kerüljenek. Ezzel nem tudtak élni. Erre 8-0-val válaszolt a DVTK és 45-24-nél először lépte át a 20 pontot a differencia. A félidőt Fárbás Eliza triplája zárta, amivel 48-28-ra vezetett a DVTK. Ez már a csapat hatodik sikeres triplája volt ezen a délutánon. A nagyszünetben a diósgyőrieknél a 15 pontos Aho Tyra bizonyult a legeredményesebbnek. Kecskeméti oldalon Hévizi Dóra járt 7 pontnál. A harmadik negyed elején 56-35-ig 20 pont környékén mozgott a differencia. A DVTK ezt követően váltott ismét.

A harmadik szakasz második felében Stefan Svitek lányai 14-0-val 70-35-re szakadtak el. Ekkor már a játék minden elemében nagy különbség mutatkozott a felek között. Végül 25-9-re nyerte a harmadik negyedet a DVTK. A záró szakasznak 73-37-ről vágtak neki a felek. A mérkőzés képe nem változott. Ekkor mindössze 5 pontot engedélyezett riválisának a DVTK. A különbség gyorsan nőtt, 90-40-nél már 50 pont választotta el a feleket és ez a mérkőzés végéig meg is maradt. A DVTK Akadémia 92-42-es sikerrel jutott az elődöntőbe, Aho Tyra 17, Papp Lilla és Poczkodi Zsófia 13-13 pontot ért el a győztes gárdában. A kecskemétiek legeredményesebbje a 10 pontos Hévizi Dóra volt.

Stefan Svitek, DVTK: Sokat készültünk az elmúlt edzéseken konkrétan erre a mérkőzésre, örülök, hogy a lányok megértették az első mérkőzés fontosságát. Ha igazi csapatként léptünk pályára, mindenki hozzátette a magáét! Gratulálok a játékosaimnak! Holnap jöhet az elődöntő!

Halmai Gábor, Kecskemét: Gratulálok a DVTK-nak, nagyon szépen kosárlabdáztak, kihasználva fizikai fölényüket. Sajnos mi rossz ritmusban kezdtük el a mérkőzést, de voltak szép dolgaink és ezekből fogunk építkezni a holnapi mérkőzésen.