2022/23 - Darazsak Sportakadémia/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 96-47
19
2023
2023. május 19.  |  17:50

SOPRONI DARAZSAK SPORTAKADÉMIA/A - ZSÍROS AKADÉMIA KŐBÁNYA 96-47 (22-18, 28-6, 24-8, 22-15)
Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2023
Budapest, Csata Csarnok
Kruk Melinda, Szőts Dávid István, Lukácsi Lóránt (Dr. Gencsev Plámen)

Soproni Darazsak Sportakadémia/A: Török, Ács 14, Szabó L. 18/6, Vasi 15/3, Molnárová 11. Csere: Rokob 2, Janzsó 9, Szabó R., Bauer 2, Salamon, Raffay 8, Völgyi 13/6.

Zsíros Akadémia Kőbánya: Josepovits 12, Tatás 12/3, Pásztor 6, Fodor 7, Szeles 2. Csere: Harsági, Sárközi, Zwick, Kerti 3, Takács 3, Bodnár.

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjének harmadik elődöntőjében a Soproni Darazsak Sportakadémia 96-47-re múlta felül a Zsíros Akadémia Kőbányát. A soproniak a két középső negyedet 52-14-re nyerték és ezzel esélyt sem adtak riválisuknak a bravúrra.

A mérkőzés elején a soproniak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Nem telt el két perc és Szabó Lili, Molnárová Laura, illetve Vasi Hanna találataival 6-0-s előnyre tettek szert. Innen még felzárkózott a Zsíros Akadémia Kőbánya: amikor Josepovits Kinga duplája célt ért, 12-12-nél utolérték riválisukat. Sőt, Pásztor Arina révén a vezetést is átvették 14-12-nél. Az első szakasz hajrája a soproniaknak sikerült jobban. Völgyi Lili triplája után 22-15-nél már 10-1-es futásban voltak Hollós Dániel tanítványai. 10 perc után 22-18 állt az eredményjelzőn. A második negyed első percei pontszegény játékot hoztak, majd fokozatosan elszakadt riválisától a Soproni Darazsak Sportakadémia. A különbség 29-18-nál lépte át a 10 pontot. Végül 32-18 után Josepovits Kinga törte meg a Zsíros Akadémia kosárcsendjét. Ezt követően ismét a Sopron akarata érvényesült. Szabó Lili triplája után 43-21-nél már 20 egység felett járt a differencia. Szabó Lili a félidőig egymaga 15 pontig jutott. 20 perc után 50-24-re mentek a soproniak.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. Két perc alatt 30 pont fölé növelte előnyét a Soproni Darazsak Sportakadémia. A játékrész közepén megszerezte az első és egyetlen hárompontosát a találkozón a Zsíros Akadémia. Nem sokat kellett azonban várni és így is a 40 egységet ostromolta a differencia. Ezt Bauer Zorka duplája után 71-30-nál lépte át a soproni vezetés. 74-32-ről indult a záró szakasz. Becsülettel küzdött a Zsíros Akadémia, 7-2-vel indították ezt a szakaszt. Mindkét szakmai stáb bő rotációt alkalmazott. Egyik oldalon sem töltött egyetlen játékos sem 25-28 percnél többet a pályán. Mindenki lehetőséget kapott a bizonyításra és születtek kifejezetten szép egyéni teljesítmények. A hajrában 50 pont közelébe ért a soproni előny. A Soproni Darazsak Sportakadémia végül 96-47-es sikert aratott. Szabó Lili 18, Vasi Hanna 15 ponttal zárt. A Zsíros Akadémia Kőbánya keretében Josepovits Kinga 12 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplát ért el, Tatár Hanna 12 pontig jutott.

Hollós Dániel, Soproni Darazsak: Egy cél lebegett a szemünk előtt, győzzünk a zsíros csapata ellen. Negyven percig küzdöttünk, hajtottunk. A kulcs a védekezésünk volt, magas szinten tudtuk tartani az egész mérkőzés során. Gratulálok a csapatomnak, holnapra új célt tűzünk ki magunk elé és megteszünk érte mindent, hogy sikerrel vegyük a következő akadályt.

Tatár István, Zsíros Akadémia: Megérdemelt soproni győzelem, holnap már a mi napunk jön!