Fiú serdülő döntő: Két egypontos sikerrel kezdett a MEAFC-Jezsuita
18
2023
2023. május 18.  |  21:46
Ma reggel Pécsett, a Nemzeti Kosárlabda Akadémián megkezdődött az idei fiú serdülő országos döntő.

Az A csoportban két találkozót játszottak. Az első a házigazda NKA Pécs/A végig uralta a Cívis KK Debrecen/A elleni találkozót, és Fekete Ádám (10-10 pont és pattanó), Marokházi Levente (17 pont, 8 pattanó), Zöldi Zétény István (9 pont, 4 gólpassz) és Inalegwu Noel (18 pont, 6 pattanó) vezetésével sima sikert aratott (97-61). A debreceniek messze legjobbja Orvos Ádám volt (20 pont, 13 pattanó, 5 szerzett, 7 eladott labda). A csoport másik mérkőzésén a Budapesti Honvéd/A leginkább Kurfis Zétény Mihály kiemelkedő (29 pont, 18 pattanó, 7 eladott labda) és Papp Gergely jó (14 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) jó játékára alapozva 25 pontos előnybe került a félidőre. A fordulás után jobbnak bizonyult a Nagy Ágoston (23 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Ruszkai Dániel (12 pont, 6 pattanó) és Dobos Levente (8 pont, 7 pattanó) vezette Zsíros Akadémia Kőbánya/A, de hátrányát nem tudta ledolgozni (70-80).

A B csoportban mindenki két-két meccsen van már túl. Reggel, rögtön az első ütközet egyetlen ponton múlt. A MEAFC-Jezsuita/A, melynek legeredményesebb játékosa Kovács Áron volt (15 pont), a félidőben 12 ponttal vezetett. A fordulás után elkezdte csökkenteni lemaradását a KASI/A, amely Dross Máté révén (28 pont, 4 pattanó) egyetlen pontra zárkózott ellenfelére, és épp Drossnak volt esélye a győzelem megszerzésére is. Betörése után azonban nem született kosár, így a miskolciak diadalmaskodtak (60-59). A másik reggeli összecsapáson a leginkább Németh Donát Gergőre (13 pont, 5 pattanó) és Pichovszky Bertalan (13 pont, 11 pattanó) játékára alapozó MAFC/A gyakorlatilag a második félidő teljes egészében tartotta a nagyszünetben meglévő 5 pontos előnyét, így győzött is a Németh Zoltán (12 pont, 11 pattanó) húzta Kecskeméti KA/A ellen (57-52).

Az első esti meccsen a MEAFC a Kecskeméttel találkozott, és a miskolciak egy újabb végletekig kiélezett összecsapást vívtak. Végig fej-fej mellett haladt a Rozmán Flórián (12 pont, 9 pattanó, 3 blokk) fémjelezte MEAFC-Jezsuita/A, illetve a leginkább Hajkó Bálint (13 pont, 8 pattanó) pontjaiban bízó Kecskeméti KA/A. A végjátékban Rozmán betalált, Hajkó nem, ezzel nyert újfent egy ponttal a Miskolc (45-44). A mai utolsó mérkőzésen az első félidő után 10 ponttal vezetett a Viola Máté András (28 pont) és Tölgyesi Áron (15 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) vezette MAFC/A, és úgy tűnt, második meccsét is megnyerheti. A fordulás után azonban teljes mértékben a kezébe vette a játék irányítását az ezúttal is leginkább Dross Máté (28 pont, 8 pattanó, 7 eladott labda), valamint Gáspár Benedek (16-16 pont és pattanó) játékára alapozó KASI/A, amely a harmadik negyedben fordított, 6 pontos vezetéséből pedig végig jól gazdálkodott, így végül megnyerte az összecsapást, és jó helyzetbe került a továbbjutás szempontjából is (93-85).