Két ponton múlt, a Csata nyerte a női amatőr bajnokságot
14
2023
2023. május 14.  |  18:40
Az utolsó mérkőzésig nyílt volt a Női Amatőr NB I rájátszása, és csak bajnokság záró összecsapásán dőlt el a bajnoki cím sorsa. A Csata az utolsó összecsapás megnyerésével, a MAFC legyőzésével úgy lett bajnok, hogy a vele azonos mérleggel záró MTK-TFSE ellen az egymás elleni összevetésben 2 ponttal bizonyult jobbnak.

PINKK-PVSK U23 - Csata DSE 57-103

A két középső szakaszban nyújtott sokkal határozottabb, jobb, pontosabb játékának, valamint nagyrészt Gábor L. (20 p., 7 lep., 4 szl., 3 ea.), Vladár R. (16 p., 5 lep.), Toman D. (14/3 p., 3 lep., 6 gp.) és Szörényi L. (11/3 p. - 12 mk. -, 4 lep., 3 szl., 5 gp.) eredményességének köszönhetően győzött simán a Csata a Pucz E. (13/3 p.)-Árvai N. (12 p., 6 lep., 4 ea.) kettős vezette PINKK-fiatalok otthonában.

Sportdarázs-SMAFC - Nyíregyházi Kosársuli 78-66

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le Ács L. (20 p., 8 lep., 3 ea.), Szabó L. (11/3 p. - 14 mk. -, 6 szl., 3 ea.), Vasi H. (11 p. - 13 mk. -, 3 lep.), Molnárová A. (10 p., 6 lep., 3 gp.) és Bauer Z. (10/6 p.) vezérletével a soproni együttes a nagyrészt Dobó L. (35/9 p., 6-6 lep. és ea., 5 szl., 3 gp.) és Homonyik D. (10/3 p., 3 lep.) pontjaiban bízó, szívósan küzdő nyíregyháziakat.

PINKK-PVSK U23 - MTK-TFSE 84-87

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében Kovács K. (23 p., 13 lep., 3 szl., 6 gp.), Borbás P. (21/6 p., 6 lep.) és Vincze N. (17/3 p., 3 lep., 4 gp.) ponterős játékával biztosan, 21 ponttal vezetett a hazai együttes. A fordulás óriási fordulatot hozott: a Burján L. (19/6 p., 8 lep., 4 szl, 6 ea.)-Vígh B. (17 p., 10 lep., 3-3 ea. és gp.)-Dömötör P. (16/12 p.)-Dúl T. (16 p., 3 lep., 5 gp.) kvartett vezette fővárosi együttes a harmadik negyed végére 10 ponton belülre került, a hajrában pedig utolérte ellenfelét, és izgalmas végjátékban meg is nyerte az összecsapást.

Csata DSE - MAFC 72-46

Három negyedet szűken, a második etapot pedig 23-5-re megnyerve győzte le elsősorban Kastl D. (16 p., 6 lep., 3-3 szl., ea. és bl.), Gábor L. (13 p., 7 lep., 3-3 szl. és gp.), valamint Vladár R. (12/3 p., 10 lep., 4 ea., 3 gp.) jóvoltából biztosan a Csata a Karlócai J. (11/6 p. - 14 mk. -, 9 lep., 7-7 szl. és ea.)-Miháczi D. (11/3 p., 5 lep., 6 ea.) kettős eredményességére, valamint dr. Varga B. (8 p., 9 lep., 4 ea., 5 gp.) mezőnymunkájára építő MAFC csapatát. Ezzel a győzelemmel, a bajnoki rájátszás utolsó mérkőzésének megnyerésével a Csata DSE lett a Női Amatőr NB I bajnoka.