Férfi NB I B: Lesz pécsi csapat az élvonalban a következő szezonban
10
2023
2023. május 10.  |  09:32
A két pécsi gárda, az NKA Pécs és a PVSK-VEOLIA játssza a bajnoki döntőt, s küzd egyben az NB I-be jutásért a férfi másodosztály piros csoportjában. Az elődöntő harmadik mérkőzését előbbi szoros első félidő után nyerte biztosan a Vasassal szemben, utóbbi pedig éppen az első 20 percben nyújtott jó játékával diadalmaskodott a MAFC ellen. A zöld csoport elődöntőiben újra hazai sikerek születtek: a Budafok küzdelmes mérkőzésen a Tiszaújvárost, a MEAFC pedig az idegenben ezúttal is erősen tartalékos SMAFC gárdáját múlta fölül.

Az 1-4. helyért

PVSK-VEOLIA - MAFC 101-80

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, továbbá nagyrészt C. Harler (22/6 p., 4 lep., 3 gp.), Bíró O. (16/3 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp.), Horti B. (14 p., 12 lep.) és Molnár M. (11/6 p., 3 lep.) eredményes játékának köszönhetően győzte le biztosan a PVSK a Polgárdy Á. (23/6 p., 4-4 lep. és szl., 3-3 gp. és ea.), Tóth P. (18/6 p., 5-5 lep. és gp., 3 ea.) és Maly B. (10 p., 4 ea.) pontjaiban bízó MAFC csapatát, és jutott 3-0-lal a bajnoki döntőbe.

A párharc végeredménye: 3-0 a PVSK-VEOLIA javára.

NKA Pécs - Vasas Akadémia 93-79

A 25-10-re megnyert első negyedre, a páratlan szakaszokban nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékára, valamint Kerpel-Fronius G. (21/6 p., 7 lep., 3-3 ea. és gp.), Kollár B. (17/3 p., 6-6 lep. és szl.), N. Djordjevics (17 p., 6 lep., 3 ea.), Meszlényi R. (16/6 p., 5-5 lep., 3 ea.) és Meleg G. (10 p., 4 lep., 3 ea.) kosaraira alapozva győzte le az NKA a Farkas A. (14/9 p.)-Bagó M. (12 p., 6 lep.)-Cseh B. (11 p.)-Andrássy G. (10 p., 4 lep., 3 ea.) kvartett vezette Vasas együttesét.

A párharc végeredménye: 3-0 az NKA Pécs javára.

Az 5-8. helyért

BKG Príma Akadémia - Jászberényi KSE 97-94

Szünetig az első félidőben valamivel pontosabban játszó, Olasz Á. (24 p., 4 lep.), Kucsura Cs. (17/6 p., 4 lep., 6-6 ea. és gp.), Ivosev T. (16 p., 8 lep, 3-3 szl. és ea., 5 gp.), Kovács V. (11/9 p., 4 lep., 3 gp.) és Homoki D. (11 p., 9 lep., 3 gp.) eredményességére építő jászságiak 7 pontos előnyt szereztek. A záró szakasz közepén is megvolt ez a különbség a felek között, ám a hazaiak Nagy Bo. (26/24 p. - 31 mk. -, 5 lep., 3 ea., 10 gp.), Nagy Be. (23/15 p., 6 lep., 4 szl., 5 gp.), Plézer G. (12 p. - 17 mk. -, 4 lep.) és Nagy S. (11/3 p.) vezérletével, egy 14-4-es végjátékkal a maguk javára fordították a találkozót.

A 9. helyért

TF-BP - Phoenix-MT Fót 82-83

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 15 ponttal vezetett J. Kinney (25 p., 4 lep., 3 ea., 4 gp.), Csapai P. (16 p., 3 lep.) és Katona B. (14 p., 3-3 lep. és szl., 4 gp.) ponterős játékával a Megyeri Tigrisek együttese, és még három perccel a befejezés előtt is 7-tel "ment" a fóti gárda. Ekkor azonban egy 9-0-lal fordítottak a Nagy Sz. (15/9 p., 12 lep., 4 gp.), Simon B. (15/9 p., 4 lep.), Anda D. (13 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.), Szántó D. (12/6 p., 3 lep., 6 gp.) és Dancsecs A. (10/6 p. - 18 mk. -, 5 lep., 4 ea., 7 gp.) kosaraira alapozó hazaiak, ám 3 büntetővel végül a vendégek nyertek.

Az 1-4 helyért

MEAFC Miskolc - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 93-50

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzte le a papírformának megfelelően biztosan az R.J. Williams (19/3 p., 7 lep., 4 gp.)-Ragályi L. (15/9 p., 4 lep.)-Lippai Sz. (14 p., 6 lep.) trió vezette MEAFC a gyakorlatilag a "második sorával" felállva a feladathoz és ellenfeléhez elsősorban Bakk K. (20/6 p., 9 lep.) és Réti B. (10 p., 9 lep., 5 ea.) jóvoltából csak a második negyedben felnövő soproni együttest.

A párharc állása: 2-1 a MEAFC-Miskolc javára.

Budafok - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 73-64

Bár az első negyed után 7 ponttal vezetett a Budafok, ám a főként J. Santiago (20 p. - 21 mk. -, 10 lep., 5 ea.) és Kiss K. (12/6 p. - 14 mk. -, 5-5 lep. és gp., 3 szl.) találataira támaszkodó borsodi gárda nem tört meg, hanem a félidő hajrájában bemutatott 7-0-s futással fordított. Szünetben 1 ponttal így is az alapszakaszgyőztes hazai alakulat vezetett. A végig szoros harmadik etap után is ugyanez volt a helyzet. A záró szakasz első felét 11-2-re nyerve 10 pontos előnyre tett szert az elsősorban K. Swanson (23 p., 12 lep., 5 ea.) és Piukovics B. (14/6 p.) pontjaiban bízó Budafok, és ezzel eldöntötte a maga javára a találkozót.

A párharc állása: 2-1 a Budafok javára.

Dávid Kornél KA - Atomerőmű KSE Bonyhád 85-72

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében elsősorban parádés kezdésének, valamint Arnold B. (14 p., 8 lep.), Kékesi K. (12/6 p.), Baki S. (12 p. - 13 mk. -, 8 lep., 4 ea.) és Tömösváry M. (10/9 p., 7 lep.) kosarainak köszönhetően 10 ponttal még a vendég Bonyhád vezetett. Szünet után azonban már egyértelműen a Simon B. (24/9 p., 6 lep.), Molnár D. (16/9 p., 4-4 lep. és gp.), Szalczgruber Á. (15/9 p., 4 lep.) és Bata O. (13 p., 3 lep.) eredményességére építő hazai gárda akarata érvényesült.