Női Amatőr: Megvannak a dobogósok
07
2023
2023. május 7.  |  19:24
Az már biztos, hogy az MTK-TFSE, a Csata DSE és a Sportdarázs-SMAFC együttese végez a dobogón a Női Amatőr NB I-ben - csak az a kérdés, milyen sorrendben. A rájátszás legutóbbi mérkőzésein a három élcsapat bebiztosította helyét a dobogón, ám a végső sorrend a hátralévő mérkőzéseken dől el.

MTK-TFSE - PINKK-PVSK U23 67-45

Minden negyedet megnyerve győzte le Kenyeres A. (19/3 p., 4 lep., 6 szl.) és Burján L. (14/6 p., 9 lep., 3 ea.) vezérletével az MTK-TFSE azt a PINKK-et, amelyből egyedül Árvai N. (11/3 p. - 14 mk. -, 5 lep., 7 era.) jutott 10 pont fölé.

Sportdarázs-SMAFC - PINKK-PVSK U23 81-60

A páratlan negyedekben sokkal jobban, pontosabban játszva győzte le elsősorban D. Zaja (22 p., 11 lep., 3-3 szl. és ea., 4 gp., 2 bl.), Bakó P. (18 p., 12 lep., 5 gp.), Molnárová A. (15/3 p., 9 lep., 3 ea., 4 gp.) és Erdélyiová A. (13/9 p., 6-6 lep. és gp., 4 ea.) eredményességére, no meg a 44-33-ra megnyert lepattanózásra építve a Sportdarázs az Árvai N. (13/3 p., 4 lep.)-Kovács K. (13 p., 9 lep., 3 szl., 5 ea.)-Vincze N. (11/3 p. - 12 mk. -, 5 lep.)-Borbás P. (11/3 p. - 15 mk.) kvartett vezetésével igazán jól csak a második negyedben játszó PINKK-fiatalokat.

Nyíregyházi Kosársuli - Csata DSE 40-113

A hazaiak, akiktől végül egyedül Dobó L. (11 p., 3 szl.) jutott 10 pont fölé, csak az első negyed derekáig tudták tartani a lépést a fővárosiakkal. A nyitó etap második felét 19-4-re nyerte, és Vladár R. (23 p., 10 lep., 4 szl., 3 gp.), Albert-Tóth L. (17 p., 7 lep.), Gábor L. (17 p., 6 lep.), Toman D. (11/3 p., 5 lep., 3-3 szl. és gp.), Bajzáth L. (11/3 p., 4-4 lep. és ea.), valamint Németh L. (11/3 p.) jóvoltából a folytatásban is nagy fölényben játszva végül 73 pontos győzelmet aratott a Csata.

MAFC - MTK-TFSE 46-73

Minden negyedet megnyerve, a két középső szakaszban egyértelműen jobban játszva diadalmaskodott Baa D. (15/9 p., 5 lep.), Burján L. (10/6 p., 4 lep., 5 gp.) és Kenyeres A. (10/6 p.) vezérletével az MTK-TFSE az Aradi Zs. (12 p. - 13 mk. -, 13 lep., 3-3 szl. és ea.)-Drávecz B. (11 p., 5 lep.) kettős vezette MAFC otthonában.