Női Amatőr: Hosszabbítás után nyert a Nyíregyháza a MAFC ellen
03
2023
2023. május 3.  |  07:39
Végig kézben tartva az irányítást vágott vissza a nemrégiben Sopronban elszenvedett vereségért az MTK-TFSE együttese a Sportdarázs csapatának a Női Amatőr NB I rájátszásában, ahol a Nyíregyházi Kosársuli egy színvonalas, fordulatos találkozón, hosszabbítás után győzte le a MAFC-ot. A Csata már az első félidőben eldöntötte a PINKK elleni összecsapást.

MTK-TFSE - Sportdarázs-SMAFC 70-56

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Vígh B. (20/3 p., 6 lep. 3 szl., 4 gp.) és Herman A. (10 p.) eredményességére építve az MTK-TFSE a Varga A. (23/3 p., 8 lep.)-Sitku Zs. (13 p., 4-4 lep. és ea.) kettős vezette soproniakat.

Nyíregyházi Kosársuli - MAFC 75-72 hosszabbítás után

A rendkívül hullámzó találkozó szünetében 7 ponttal még az Aradi Zs. (17/3 p., 14 lep., 5 ea.), Hercze Sz. (14/3 p. - 15 mk. -, 5 lep., 4 ea.), dr. Varga B. (12 p., 3 lep., 5 ea.) és Drávecz B. (10 p., 14 lep.) kosaraira alapozó fővárosi együttes állt jobban. A harmadik negyed után azonban Karakó D. (24 p., 11 lep.), Dobó L. (19 p., 6 szl., 4 ea., 9 gp.), Homonyik D. (12/3 p., 5 lep., 3 szl.) és Mátyás E. (12 p. - 16 mk. -, 4 lep., 3 gp.) jóvoltából már a hazai együttes vezetett. A negyedik negyedben aztán visszaszerezte a vezetést a MAFC, amelynek két és fél perccel a rendes játékidő letelte előtt 5 pontos előnye volt. A hátralévő időt úgy hozta le 7-2-vel a Nyíregyháza, hogy előbb Dobó a győzelemért büntetőzhetett 1 pontos hazai hátránynál. Az elsőt kihagyta, a másodikat viszont bedobta. A fővárosiak még támadhattak a győzelemért, sőt volt második esélyük is "bevinni" a győztes találatot, de nem tudtak pontot szerezni, így jöhetett a hosszabbítás. Ez 4-0-s hazai rohammal indult, majd ugyan 1-re felzárkózott a MAFC, és "tapadt" a Nyíregyházára, de a hazaiak már nem engedték ki kezükből a győzelmet. Érdekesség, hogy a lepattanócsatát nagy fölénnyel, 53-39-re a MAFC nyerte, ám elsősorban a jobb csapatjátékával (gólpasszok: 21-9) ezt kompenzálni tudta a Kosársuli.

Csata DSE - PINKK-PVSK U23 92-53

A szünetig szerzett 30 pontos előnyének, valamint Toman D. (18/12 p., 6-6 lep. és gp., 3 szl.), Szörényi L. (15/9 p.), Toman R. (15/3 p.), Gábor L. (15 p.) és Vladár R. (10 p. - 11 mk. -, 4-4 lep. és szl., 3 gp.) eredményes játékának köszönhetően győzte le biztosan a Csata a Kovács K. (15 p., 16 lep., 5 ea.), Árvai N. (10 p., 5 lep.) és Szűcs L. (10 p. - 12 mk. -, 7 ea., 9 gp.) találataira támaszkodó baranyai fiatalokat.