U20: Hosszabbítás után bajnok a Debreceni Kosárlabda Akadémia
29
2023
2023. április 29.  |  20:42
Ma lejátszották az idei Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság helyosztóit. A fináléban a szinte végig vezető, házigazda DEAC KA U20 hosszabbítás után verte a Sopron KC U20-at, így lett bajnok. A bronzot a Honvéd szerezte meg.

A 7. helyért

NKA Pécs U20 - PVSK-VEOLIA U20 92-74 (27-17, 23-21, 19-25, 23-11)

Az első negyedben rögtön 10 pontos vezetéshez jutott a címvédő, ezúttal Kármán Domonkos (15 pont, 10 pattanó) és Kelemen Benjamin (8 pont, 6 pattanó) vezette NKA Pécs. A városi rivális mindent megpróbált a középső két felvonásban Molnár Mátyás (19 pont, 5 pattanó) és Radó Ádám (11 pont, 4 pattanó) vezetésével, de az utolsó 10 perc megint az akadémistáké volt, akik ezzel megszerezték a hetedik helyet.

Az 5. helyért

MAFC U20 - KTE-Neumann János Egyetem U20 70-68 (18-13, 10-15, 21-24, 21-16)

A végig szoros, fordulatos mérkőzés utolsó előtti percében 68-66-ra még a Kiss Dávid (10 pont, 17 pattanó) fémjelezte kecskemétiek álltak jobban. Ekkor jött a Maly Benedek Álmos (19 pont, 9 pattanó, 8 gólpassz), Matejovics Máté (22 pont, 6 pattanó), Szabó Máté (8-8 pont és pattanó) és Herló György (12 pont, 8 pattanó) húzta MAFC-nál Tóth Vilmos Károly triplája, amivel fordított a fővárosi alakulat. A hátralévő időben már csak Maly egy jó büntetőjét láthatta a közönség, így a budapesti csapat lett az ötödik.

A 3. helyért

Budapesti Honvéd SE U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 71-46 (17-15, 14-10, 23-8, 17-13)

Az első félidőben még jól tartotta magát az A csoport alapszakaszát megnyerő Falco, melynek legjobbja ezen a napon Kovács Levente Hetény (8 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz) volt. A leginkább a Reizinger Máté (15 pont, 7 pattanó, 3 blokk)-Tarján Izsák Simon (10-10 pont és pattanó) duóra építő Honvéd aztán a harmadik negyedben eldöntötte a bronzérem sorsát a maga javára. Cohill Eric a harmadik negyed végén megsérült (a feje találkozott az egyik visszafutó szombathelyi játékos lábával egy vétlen szituációban), emiatt fél órát állt a játék - ezúton is jobbulást kívánunk neki!

Döntő

DEAC KA U20 - Sopron KC U20 78-70 hosszabbítás után (20-15, 18-15, 16-17, 9-16, 15-7)

A rendes játékidő nagy részében vezetett a Kovács Ákos Bence (20 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 3 blokk), Ságodi Róbert (11 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), Hőgye Patrik (16 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) és Kenéz Csaba (10 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) vezette házigazda. A Schöll Richárd (18 pont, 13 pattanó), Csátaljay Péter (19 pont, 7 pattanó) és Csendes Péter (17 pont) fémjelezte Sopron azonban 60-49 után egy 14-3-as rohanást bemutatva egyenlített Tóth Dániel nehéz középtávoli tempójával, így hosszabbításra mentette a finálét. A ráadásban aztán gyakorlatilag végig a DEAC irányította a játékot, ezzel Nemes Péter együttese megszerezte a bajnoki címet és az aranyérmet.