U20: DEAC KA-Honvéd és Sopron-Falco elődöntőket rendeznek
27
2023
2023. április 27.  |  20:25
Ma délelőtt elkezdődött a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság idei nyolcasdöntője a debreceni Oláh Gábor Utcai Sportcsarnokban. A negyeddöntők során a házigazda kiejtette a címvédőt, a két fővárosi csapat küzdelmes mérkőzést vívott egymással, a Sopron könnyedén jutott a négy közé, a Falco viszont nagyon megizzadt a legjobbjaival felálló KTE ellen.

Negyeddöntők

NKA Pécs U20 - DEAC KA U20 61-81 (14-24, 12-13, 15-15, 20-29)

A házigazda debreceni alakulat az első negyedben megalapozta, a negyedikben pedig bebiztosította sikerét, így Kenéz Csaba (22 pont), Kovács Ákos Bence (16 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz), Hegedűs Brúnó (8 pont, 12 pattanó, 3 blokk), Neuwirth Bence (18 pont, 6 pattanó) és Várszegi Ádám (11 pont, 5 pattanó) vezetésével, a címvédőt 20 ponttal verve jutott az elődöntőbe. A leginkább Kollár Bencére (15 pont, 7 pattanó) alapozó pécsi együttes mindent megpróbált, becsülettel küzdött, de nem bírt az ezúttal sokkal több lábon álló hazaiakkal.

Budapesti Honvéd SE U20 - MAFC U20 71-65 (12-7, 24-16, 13-16, 22-26)

Az első félidő után 13 pontos előnyben volt a Tarján Izsák Simon (16 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda) vezette, a meccs végéig összesen 23 támadólepattanót megszerző Honvéd. A fordulás után a Biber Áron Benedek (22 pont, 8 pattanó) és Maly Benedek Álmos (16 pont, 10 pattanó) húzta MAFC elkezdett kapaszkodni, és a végjátékban egyetlen labdára is megközelítette ellenfelé 68-65-nél. Ezt követően azonban már csak a Honvéd talált a kosárba, így a DEAC KA ellenfele holnap a Honvéd lesz az első elődöntőben, míg a MAFC az NKA Péccsel fog játszani.

PVSK-VEOLIA U20 - Sopron KC U20 74-89 (14-23, 15-25, 26-28, 19-13)

A Sopron már az első félidőben 19 pontos előnyben volt, és semmi nem veszélyeztette a Csátaljay Péter (20 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Flasár Botond (14 pont, 8 pattanó), Schöll Richárd (8-8 pont és pattanó) és Bősze Gergő (10 pont) fémjelezte soproni együttes győzelmét. A PVSK, melynek legjobbjai Radó Ádám (16 pont), Németh András (14 pont) és Lázár Dániel (11 pont) voltak, minden dicséretet megérdemel, mert nem engedte el a találkozót, de igazán szorossá tenni a meccset nem volt esélye.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - KTE-Neumann János Egyetem U20 67-61 (14-10, 21-26, 20-14, 12-11)

Végig rendkívül fordulatos mérkőzést játszott egymással a Sövegjártó Ábel György (19 pont, 5 pattanó), Takács Zsolt (12 pont, 9 pattanó), Hansen Dániel (15 pont) és Kovács Levente Hetény (13 pont, 4 pattanó) vezette Falco, illetve az a KTE, amely ezen az estén leginkább Ivkovic Milán (16 pont, 4 pattanó) játékára alapozhatott. 55-50-ről indult az utolsó negyed szombathelyi szempontból, de a kecskemétiek egy 9-0-val fordítottak, és még 61-60-ra is ők vezettek. Ezt követően azonban csak a Falco szerzett pontot, szám szerint 7-et, így végül az A csoport alapszakaszát megnyerő szombathelyi gárda jutott a legjobb négy közé, és játszik holnap a Sopronnal a fináléért.