Férfi NB I B: Elődöntős a Tiszaújváros és a SMAFC
22
2023
2023. április 22.  |  18:43
A PVSK-nál felhetetően nem bánják, hogy leendő riválisuk, a MAFC vagy a Jászberény "kimaxolta" - a jászságiak a tegnapi egyetlen pontos győzelmükkel öt mérkőzésesre nyújtották a negyeddöntő párharcot az NB I B piros csoportjában. A zöld csoport rájátszásában a MEAFC-Győr párharcban is ugyanez a helyzet, ugyanakkor a Budafok után a SMAFC idegenbeli, a Tiszaújváros pedig hazai sikerével biztosította helyét a legjobb négy között, az elődöntőben.

Az 1-8 helyért

Jászberényi KSE - MAFC 82-81

A végig kiélezett, szoros találkozó utolsó előtti percére fordulva 4 pontos előnyt szerzett a Tóth P. (38/12 p., 4 lep., 6 szl., 3 ea.), Bordács S. (11/3 p., 11 lep., 3 szl., 6 ea.) és Pintér D. (10/6 p.) eredményességére építő vendég együttes, s ekkor úgy tűnt, a MAFC lezárhatja a párharcot. A Homoki D. (17/9 p., 8 lep., 3-3 szl. és gp.), T. Ivosev (17/3 p., 3-3 lep. és ea., 5 gp.), Rosic U. (15/3 p., 3-3 lep., szl. és ea.) és Kucsora Cs. (12/3 p., 4 lep., 5 ea., 3 gp.) pontjaiban bízó jászságiak azonban másként gondolták: két duplával egalizáltak, miközben a fővárosiak triplákkal próbálkoztak sikertelenül, s a legvégén 1 büntetővel a JKSE meg is nyerte a találkozót, ezzel újfent egyenlített a párharcban.

A párharc állása: 2-2.

Az 1-8. helyért

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 98-89

Szépen apránként, fokozatosan ellépve a vásárhelyiektől szerzett szünetre 8 pontos előnyt a Tiszaújváros. A második félidőt 14-2-vel kezdték a Sándor B. (25/18 p., 4 gp.), J. Santiago (25 p., 13 lep., 4 szl., 7 ea., 3 gp.), Kiss K. (22/12 p., 4-4 lep. és szl., 5 gp.) és Habel A. (11 p., 10 lep.) kosaraira alapozó vendéglátók, s ezzel 20 pontra növelték a különbséget. Ezt követően a vásárhelyiek elsősorban Bálint E. (27/9 p., 5 lep.), Varga Á. (22/3 p., 13 lep., 7 gp.), Pinnyei Á. (14/6 p., 7 lep., 3 ea.) és Bősz R. (11/3 p., 3 ea.) révén mindent megpróbáltak, a végjátékban 7 pontra felzárkóztak, de nem tudták igazán szorossá tenni a találkozót.

A párharc végeredménye: 3-1 a Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK javára.

Agrofeed UNI Győr - MEAFC-Miskolc 96-86

A nyitó etap derekán egy 8-0-lal elléptek a miskolciak, de a második szakaszt 10-2-vel kezdve fordított, és szünetben 4 ponttal vezetett a Győr. A harmadik negyed derekán 1-re csökkent a hazai előny. Ekkor egy 7-0-lal 8 ponttal megugrottak a hazaiak, ám a negyed végén 2 pontra felzárkózott a Kozák M. (20/9 p., 3 lep., 6 gp.), R. J. Williams (16/9 p., 5 lep., 3 ea., 4 gp.), Kozák B. (13/3 p., 6 lep., 3 ea.), Szögi Á. (11/3 p., 7 lep., 4 ea., 5 gp.) és Gerőcs R. (10 p.) pontjaiban bízó MEAFC, sőt a záró etapot 6-2-vel indítva át is vette a vezetést. Erre azonban egy 12-0-s rohammal reagáltak a Lógár B. (26/12 p., 8 lep.)-Kámán B. (23/6 p., 3 lep., 5 ea., 8 gp.)-Gosztola G. (15 p., 3-3 lep. és szl.)-Kámán K. (13/3 p., 8 lep.) kvartett vezette hazaiak. A szakasz közepén 5 pontra visszajött még a MEAFC, ám ezt követően a hazaiak tartani tudták 5 és 10 pont közötti előnyüket, és nyertek, kiegyenlítve ezzel a párharcot.

Dunaharaszti MTK - SMAFC 72-83

Szünetig Schöll R. (31 p., 10 lep.) és Csendes P. (26/6 p., 5-5 lep. és gp.) ponterős játékával közel 20 pontos vezetést szerzett a SMAFC. A remek harmadik negyedet produkáló hazaiak a negyedik negyed elején Mészáros B. (24/15 p., 3-3 ea. és gp.), Boinitzer D. (16 p., 12 lep., 3 szl., 4 gp.) és Burai R. (10/6 p., 3-3 lep. és gp.) vezérletével 4 pontra felzárkóztak. Ezt követően egy 14-0-lal a soproniak "döntő csapást" mértek a hazaiakra, s nemcsak a találkozót, hanem a párharcot is eldöntötték.

A párharc végeredménye: 3-1 a SMAFC 1860 Soproni Egyetem javára.

A 9-12. helyért

NyíKSE-Szegfű Bútor - Atomerőmű KSE Bonyhád 70-53

A 23-7-re megnyert második negyednek, valamint Asztalos I. (19 p., 9 lep.) és Végső B. (11/9 p., 4 lep.) kosarainak, továbbá Gáspár B. (6 p. - 9 mk. -, 7 lep., 3-3 szl. és ea., 10 gp.) mezőnymunkájának köszönhetően diadalmaskodott, és egyenlített a párharcban a NyíKSE. A bonyhádiaktól ezúttal egyedül Pavlik B. (14/6 p., 8 lep., 10 ea.) jutott 10 pont fölé.

A párharc állása: 1-1.