Férfi NB I B: Csak a Jászberény tudott egyenlíteni a piros csoportban
16
2023
2023. április 16.  |  21:39
A két pécsi együttes és a Vasas egyetlen győzelemre van az elődöntőtől a férfi másodosztály piros csoportjában azok után, hogy az említett gárdák hétközi hazai sikerük után idegenben is diadalmaskodni tudtak. Egyetlen párharc áll 1-1-re, a Jászberény-MAFC csata, amely biztos, hogy visszatér még a Jászságba. A zöld csoportban pont fordítva alakultak a dolgok, csak a Budafok tudott hazai sikere után idegenben - jelesül a Pénzügyőr otthonában - is nyerni. A Tiszaújváros biztosan verte a vásárhelyieket, a Dunaharaszti 105 ponttal terhelve meg a SMAFC kosarát egyenlített a párharcban, a Győr pedig 20 pontos szünetbeli hátrányból fordított, és egalizálta a MEAFC elleni párharcot.

CKE - NKA Pécs 63-96

A 36-16-ra megnyert első negyedre, valamint nagyrészt N. Djordjevics (20/6 p., 6 lep.), Meleg G. (20/3 p., 8 lep., 3 szl.) és Benke K. (13/3 p., 7 lep.) kosaraira alapozva győzött biztosan az alapszakaszgyőztes NKA a Velkey J. (17/6 p., 4 lep., 3 gp.)-S. Karavdic (12/3 p. - 13 mk. -, 3 lep.)-Csaba Gy. (10/6 p.) trió vezette, s igen gyengén (13/26, 52%) büntetőző Cegléd otthonában.

A párharc állása: 2-0 az NKA Pécs javára.

Jászberényi KSE - MAFC 94-84

Egy 12-3-as 4 perc formájában a Jászberény nekiesett a MAFC-nak, ám a negyed második felében a fővárosiak egy 13-4-gyel szorossá tették a találkozót. A nyitó etap 5-0-s JKSE-rohammal és 7 pontos hazai vezetéssel zárult. A második etapot 6-2-vel kezdve 3 pontra feljöttek a Bordács S. (14 p., 6 lep., 3 ea.), Tóth P. (13/9 p. - 16 mk. -, 6 lep., 3-3 ea. és gp.), Polgárdy Á. (12/6 p.) és Chester L. (11/3 p., 3-3 szl. és gp.) kosaraira alapozó vendégek, majd jött egy 8-2-es jászsági "részhajrá". Állandósult az 5 és 10 pont közötti különbség, 6 pontos jászberényi előnnyel tértek pihenőre a csapatok. Térfélcsere után előbb 9 ponttal elléptek a hazaiak, majd a szakasz közepén jött egy 16-2-es MAFC-roham, amelynek köszönhetően a negyedik negyedet már a vendégek várhatták előnyből. Ezt azonban egy ellentmondást nem tűrő 12-2-vel kezdték a T. Ivosev (20 p., 5 lep., 7 ea., 4 gp.), Rosic U. (18/12 p., 3 lep., 4 gp.), Kucsora Cs. (17/3 p., 5 lep., 4 gp.), Homoki D. (14 p., 9 lep., 3 szl., 2 bl.) és Czirbus J. (10 p., 4 lep.) eredményességére építő jászságiak, akik ettől kezdve már nem is adták ki kezükből a vezetést.

A párharc állása: 1-1.

DEAC U23 - Vasas Akadémia 55-74

A páratlan negyedekben egyértelműen hatékonyabban, eredményesebben játszva győzött Fekete V. (18/6 p., 4 lep., 3 gp.), Medve M. (12/9 p.), Bagó M. (12 p., 3 lep.) és Andrássy G. (10 p., 6 lep., 4 ea.) vezérletével biztosan a Vasas. A debreceni fiatalok közül ezúttal egyedül Gáspár M. (10 p., 6 lep., 3 ea., 2 bl.) ért el kétszámjegyű pontot.

A párharc állása: 2-0 a Vasas Akadémia javára.

BKG Príma Akadémia - PVSK-VEOLIA 71-85

Az első negyed derekán egy 9-2-vel ellépett a BKG, s 7 pont előnnyel zárta az első 10 percet. A második hazai duplával indult, ám utána egy 21-2-t "hasított" a pécsi vasutas gárda, s 9 pontos hátrányát a második etap derekára 10 pontos előnnyé alakította. A félidő hajrájában egy két pécsi technikaival "fűszerezett" 10-0-lal ledolgozta hátrányát a Nagy Bo. (26/12 p., 4 lep., 5 gp.)-Plézer G. (17 p. - 18 mk. -, 3 gp.)-F. Lilaj (14 p., 10 lep.) trió vezette hazai gárda. A félidő pécsi duplával és 2 pontos vendég vezetéssel ért véget. Szünet után gyorsan egalizáltak a hazaiak, majd egy 9-2-vel ismét ellépett a friss Hepp Kupa-győztes. Az üldözőverseny folytatódott: egy 6-0-lal újra feljött a vendéglátó, de fordítani nem tudott, a záró etap 5 pontos vendég vezetésről indult. Ezt egy 10-0-s bő 2 perccel indítva 5 egységnyi hátrányát ugyanekkora előnnyé változtatta a BKG, ám erre a szakasz derekán 15-0-lal felelve 10 pontos előnyt szerzett, s ezzel eldöntötte a meccset az ezúttal Bíró O. (22 p., 12 lep., 6 gp.), Horti B. (18 p., 6 lep., 4 ea., 6 gp.), Molnár M. (16/6 p.) és C. Harler (15/9 p., 7 lep., 6 gp.) ponterősségében bízó a pécsi csapat.

A párharc állása: 2-0 a PVSK-VEOLIA javára.

A 9-14. helyért

Óbudai Kaszások - Nagykőrösi Sólymok KE 79-60

Az első percek a Sólymok "szárnyalását" hozták, a nyitó etap derekán 14-5-re vezettek a vendégek. A második etap elején 3 pontra csökkentette hátrányát a vendéglátó, ám ekkor egy 6-0-lal ismét ellépett a Nagykőrös. A vendégek a félidő hajrájáig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket, ám a félidő végén három triplát beemelve egy 9-4-gyel 1 pontra felzárkózott a vendéglátó. A harmadik negyedben egyértelműen a Tichov D. (21/15 p., 3-3 lep. és gp.), Boros M. (16/9 p., 4 ea., 6 gp.), Armaghani Á. (10/6 p., 9 lep.) és Bartos B. (10/3 p., 7 lep.) pontjaiban bízó óbudaiak akarata érvényesült, akik a 26-12-re megnyert harmadik negyeddel el is döntötték a találkozót.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 81-59

Az első negyed közepén 16-7-re vezettek a vendégek, ám a 7. és a 14. perc között egy 25-4-et "repesztett" a "feltámadó" Phoenix. A félidő végén 10-en belülre kerültek a vendégek. A második félidőt 7-2-vel kezdve 4 pontra feljött a Hódmezővásárhely, ám a harmadik etap közepén egy 10-2-vel 10 pont fölötti vezetést szerzett a J. Santiago (27 p., 10 lep., 4 szl., 5 gp.), Kiss K. (14/9 p., 3 lep., 4 gp.), Asszú Á. (13/3 p., 8 lep.) és Lakatos P. (13/3 p.) kosaraira alapozva a Tiszaújváros, és 12 egységnyi előnnyel várhatta a záró etapot. Ebben már nem tudott ellenállást kifejteni a Varga Á. (15/6 p., 9 ea.)-Bálint E. (13/3 p. 3 lep.) duó vezette vásárhelyi legénység, így a hazaiak egyenlítettek.

Agrofeed UNI Győr - MEAFC Miskolc 81-77

A nyitó negyed közepén 15-7-re vezettek a hazaiak, ám a védekezését rendező MEAFC egy 13-2-vel fordított. Lendületben maradtak az R. J. Williams (15 p., 3-3 lep. és szl., 4 gp.), Gerőcs R. (14 p., 10 lep., 3 ea.) és Lippai Sz. (10 p., 4-4 lep. és gp.) találataira támaszkodó vendégek, akik a második szakaszt 12-3-mal indítva a negyed derekára 10 pont fölötti előnyre tettek szert, s ebben az etapban végig nagy fölényben játszva kerek 20 ponttal vezettek a vendégek. A fordulás hatalmas fordulatot hozott: a harmadik negyedben a győriek Sonyák B. (27/12 p., 6 lep.), Bakon Cs. (16/15 p., 4 ea.), Kámán B. (12 p., 4 ea., 3 gp.) és Gosztola G. (14 p., 4 lep.) vezérletével 5-re csökkentették hátrányukat, a negyedik negyed közepén pedig egy 12-0-lal meg is fordították a találkozót.

Dunaharaszti MTK - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 105-88

A nagyrészt Csendes P. (23/12 p., 5 lep., 3 ea., 4 gp.), Flasár B. (18/6 p.), Sitku M. (15/6 p., 8 lep., 3 gp.) és Csátaljay P. (15/3 p. - 17 mk. -, 3 gp.) ponterősségében bízó soproniak csak a harmadik negyedben játszottak igazán jól. Védekezésben azonban, ahogy az egész mérkőzésen, ekkor sem tudták féken tartani a Burai R. (33/6 p., 8 lep., 4 ea., 6 gp.), Mészáros B. (25/12 p.), Imolay Á. (13 p., 5 lep.), Boinitzer D. (12/6 p., 7 lep., 5 gp.) és Joó T. (11/3 p., 3-3 lep. és ea.) kosaraira alapozó, remekül játszó Dunaharasztit, amely biztosan és megérdemelten nyert.

Pénzügyőr - Budafok 65-82

A 14. percre 30 pontos (10-40) előnyre tett szert a csoport alapszakaszának a mérkőzést K. Swanson (19 p., 11 lep.), Piukovics B. (14/9 p.), Tursics K. (13/3 p., 6 gp.) és Rozs M. (11 p., 3-3 szl. és ea.) vezérletével parádésan kezdő győztese. Szünet előtt még "benézett" 20 alá a Pénzügyőr, 22 pontos vendég vezetéssel vonultak pihenőre a felek. A harmadik negyedet 14-5-tel kezdve a szakasz derekára 30 pont fölé hizlalta előnyét a Budafok, és ezzel el is döntötte a mérkőzést az elsősorban Kerkai Á. (21/6 p., 5 lep., 9 gp.) és Szentirmai Á. (11 p., 9 lep., 3 bl.) jóvoltából az utolsó pillanatig becsülettel küzdő Pénzügyőr ellen.

A párharc állása: 2-0 a Budafok javára.

A 9-12. helyért

KTE-Duna Aszfalt U23 - Dávid Kornél KA 59-61

Szünetig 10 pont fölötti előnyt szereztek az elsősorban Molnár D. (21/9 p., 7 lep., 4 szl., 8 ea.) és Szalczgruber Á. (12/6 p. 3 lep., 4 ea.) eredményességére építő vendégek, amelyet a harmadik negyed közepéig tartottak. A szakasz hajrájában egy 8-0-lal előbb szorossá tették a találkozót, majd lendületben maradva, a negyedik negyedet 8-2-vel kezdve fordítottak is a főként L. Egeljics (12/6 p., 4 lep.) és Dávid B. (11/9 p., 4 szl.) találataira támaszkodó kecskeméti fiatalok. Az izgalmas végjátékból aztán Molnár büntetőivel a vendégek jöttek ki jobban.

Atomerőmű KSE Bonyhád - NyíKSE-Szegfű Bútor 87-73

A hazaiak elsősorban Kékesi K. (17/9 p., 4 lep.), Baki S. (13/6 p., 3 lep., 4 ea.), Tömösváry M. (11 p., 7 lep., 3 szl.) és Géringer G. (10/6 p., 3 szl.) kosaraira alapozva egy 21-8-os bő 7 perccel "repülőrajtot" vettek - a negyed hajrájában 10-en belülre kerültek a nyírségiek. A második etap közepéig tartotta 10 pont körüli előnyét a Bonyhád, majd egy 8-0-lal ezt közel 20-ra növelte, s 16 egységnyi előnnyel mehetett szünetre. A második félidőt 8-1-gyel kezdve 20 fölé növelte a különbséget a hazai gárda, és ezzel eldöntötte az összecsapást a végén jórészt Tisza B. (14/9 p.), J. Prophet (12 p., 7 lep.), Gáspár B. (11/3 p., 8 lep., 6 ea., 4 gp.), Cvijin P. (11/3 p., 4 lep.) és Kurucz Á. (10/6 p., 3 lep.) révén még 15 ponton belülre kerülő NyíKSE-vel szemben.