Női Amatőr: A Sportdarázs a PINKK otthonában, a Csata odahaza a Nyíregyháza ellen nyert simán
12
2023
2023. április 12.  |  10:15
Ha az ünnepek miatt kissé "szaggatottan" is, de zajlanak a küzdelmek a Női Amatőr NB I rájátszásában. A nyíregyháziak mindkét fővárosi fellépésüket vereséggel zárták, ám amíg a MAFC otthonában három negyeden át jól tartották magukat, addig a Csata csarnokában tartalékosan nem volt esélyük a szoros mérkőzésre. A Sportdarázs biztosan győzött a szintén több kulcsjátékosukat nélkülöző PINKK-fiatalok otthonában. A fővárosi derbit az MTK-TFSE 15 ponttal nyerte a MAFC ellen.

MAFC - Nyíregyházi Kosársuli 79-59

Bár az eredmény első pillantásra sima hazai győzelemre enged következtetni, az egyik legjobbját, Dobót ezúttal nélkülöző Nyíregyháza Arad Zs. (19 p., 6 lep., 3 szl., 4 gp.), Mátyás E. (14/3 p., 8 lep., 3 ea.) és Varga K. (12 p., 5 ea., 4 gp.) révén a harmadik negyed végéig tartotta a lépést a hazaiakkal, s csupán 5 pontos hátrányban volt a záró szakasz előtt. Az egységes csapatjátékára, azon belül leginkább Horváth E. (14/6 p.), Aradi Zs. (13 p., 11 lep., 5 ea., 3 gp.), dr. Varga B. (13 p., 9 lep., 4-4 ea. és gp.), Karlócai J. (12/6 p., 7 lep., 6-6 szl., és gp.), valamint Miháczi D. (10 p., 3 lep., 4-4 szl. és gp.) kosaraira, illetve a 44-29-re megnyert lepattanózásra alapozó MAFC egy 16-4-es négy percet "repesztve" kezdte a negyedik negyedet, s végül 20 ponttal nyert.

PINKK-PVSK U23 - Sportdarázs-SMAFC 36-81

Minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelmet Erdélyiová A. (18/6 p., 3 szl.), Szabó L. (16 p., 9 lep., 4 szl., 6 gp.), Szeli K. (13 p., 15 lep., 5 ea., 7 gp.) és Bakó P. (11 p., 13 lep., 4 szl., 3 ea., 2-2 bl. és gp.) vezérletével a lepattanóharcot 51-32-re megnyerő soproni együttes a PINKK erősen tartalékos összetételben pályára lépő fiatal csapatának otthonában. Hazai részről egyedül Borbás P. (10/6 p. - 17 mk. -, 5 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

MTK-TFSE - MAFC 73-58

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Burján L. (13/9 p., 7 lep.) és Vígh B. (11/3 p.) eredményességére, valamint Dúl T. (6 p. - 8 mk. -, 4 szl., 9 gp.) szervező játékára építve biztosan az MTK-TFSE az Aradi Zs. (13 p., 9 lep., 4 ea.)-Hercze Sz. (13/3 p., 3 ea.)-Horváth E. (10/3 p.) trió vezette MAFC csapatát.

Csata DSE - Nyíregyházi Kosársuli 106-31

Az erősen tartalékos összetételben pályára lépő nyíregyháziak - akik közül Bernáth L. (9 p., 3 lep.) és Mátyás E. (9 p. - 11 mk. -, 3 lep., 8 ea.) bizonyult a legeredményesebbnek - nem tudtak érdemi ellenállást kifejteni a nagyrészt Szörényi L. (26/6 p., 3 gp.), Gábor L. (16/3 p., 4-4 lep. és szl.), Jánosi V. (14 p., 3 lep.), a tripla-dupla közelében járó Toman D. (10/6 p., 9-9 lep. és gp., 4 szl.), valamint Bajzáth L. (10 p., 3 lep., 5 gp.) pontjaiban bízó Csata otthonában, így fölényes hazai siker született.