A PVSK nyerte a Dr. Hepp Ferenc Emlékkupát
09
2023
2023. április 9.  |  16:10

A Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa 2023-as kiírásának bronzmérkőzését a Jászberényi KSE vívta a BKG Príma Akadémiával – a jászberényiek tegnap nagy csatában maradtak alul a MAFC ellen, a végjátékban kiengedve kezükből a vezetést, míg a szigetszentmiklósiak egy félidőt bírtak a PVSK ellen, magabiztos pécsi sikerrel ért véget a második előöntő. A harmadik helyért vívott derbi kiegyenlített játékkal indult, négy percet követően 8-8-at mutatott az eredményjelző. A következő percekben inkább a BKG akarata érvényesült, egy 7-2-es etappal 15-10-re lépett el a Nagy-legénység, ezt az előnyt a negyed végéig meg is tartották (15-20).

A folytatásban a pontok helyett inkább a küzdelem dominált, fizikális játék folyt a pályán. Kucsora dupláját követően Ivosev talált be kintről, a 6 ponton „ragadó” BKG hibáit kihasználva átvette a vezetést a JKSE (29-26). Egyik csapat sem célzott jól a triplavonalon túlról, a Jászberény 3/11-gyel, a BKG 2/12-vel – végül a jászságiak mehettek minimális előnnyel nagyszünetre (33-32).

A fordulást követően Mester vétett sportszerűtlen hibát egy eladott labdát követően, a BKG vissza is vette a vezetést Plézer közelijével (37-38). Mester után Ivosev is beütötte negyedik hibját, pedig csaknem öt perc volt még hátra a harmadik negyedből ekkor. Plézer triplájával 45-39-re lépett el a BKG, fontos percek következtek. Lilaj is megkapta negyedik személyijét, lőtávolon belül tudott maradni a JKSE a záró felvonás előtt (44-49).

Homoki zsákolt nagyot, de nem volt érvényes a kosár, Olasz ugyanis támadóhibát vétett. Plézer trojkájával tudta növelni előnyét a BKG, Ivosev továbbra is a padon ült négy faulttal. Nagy Botond is betalált kintről, tíz fölé növelve a kék-sárgák előnyét, majd újfent megvillant a remekül játszó Plézer (45-58). Őrizte kétszámjegyű vezetését a szigetszentmiklósi gárda, az utolsó három percre 64-53-as előnnyel fordulhattak. Kucsora duplája faragott ezen, a kék-sárgák hosszú támadásokkal igyekeztek operálni. Másfél perccel a rendes játékidő vége előtt Lilaj kapott sportszerűtlen hibát, amellyel kipontozódott - bár Ivosev kettőből csak egyik büntetőjét értékesítette, Kucsora beszórt egy triplát (59-64). Időkérést követően Nagy Botond két eladott labdát vétett, Kucsora mindkettőből duplát értékesített, az utolsó percre egyetlen pontra csökkentve a hátrányt (63-64). Nagy Benedek dobott két büntetőt, Kucsorát pedig Galambos blokkolta a következő akcióban, majd szabálytalankodott is a berényiek játékosa. Galambos is bedobta mindkettőt, Homoki kihagyott hármasát követően pedig Ivosev kapta meg ötödik hibáját egy sportszerűtlen fault formájában. Az utolsó fél percben már nem történt érdemi változás, bár a hajrában ráijesztett a BKG-ra a Jászberény, fordítaniuk nem sikerült a jászságiaknak, így a 28 pontos Plézer vezette szigetszentmiklósiak nyakába került a Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa bronzérme.

Jászberény KSE – BKG Príma Akadémia 63-70 (15-20, 18-12, 11-17, 19-21)

JKSE: Csík 1, Mester 5/3, Kucsora 18/6, Ivosev 12/3, Olasz 8. Csere: Meleg 3, Homoki 11, Kovács 3/3, Rosic 2. Edző: Miljan Rakic

BKG: Nagy Bo. 18/9, Nagy Be. 6, Plézer 28/9, Galambos 10, Lilaj -. Csere: Spiriev 1, Halász -. Edző: Dr. Nagy Ágoston

A Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa fináléját a MAFC és a Pécsi VSK-VEOLIA vívta, remek csatára volt kilátás két nagyszerű gárda között. Harler ziccerével indult a döntő, az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok – négy és fél percet követően 11-10-re vezetett a MAFC. Felváltva potyogtak a kosarak, Horti büntetőivel a Pécs „lógott meg” 18-13-ra. Németh két triplájával 28-20-ra nőtt a pécsi előny az első negyed végére, eredményes támadójátékkal, jó dobószázalékkal kezdtek a mecsekaljaiak.

Komma kettesére hárommal válaszolt Harler, Tóth duplájával pedig kétszámjegyűre nőtt a PVSK előnye (22-33). Antóni hármasa késztette időkérésre Lakits Andrást, mivel tovább nőtt a különbség – nem találta a pécsi védelem ellenszerét a fővárosi együttes (31-45). A pauza használt az újbudaiaknak, gyors öt ponttal tízen belülre zárkóztak, Szrecsko Szekulovics is magához rendelte tanítványait. Misek faulttal együtt dobott kosarat, bár a bónusz büntetőt kihagyta, így is tízen belül maradt csapata (42-50). A félidőt Buzás hármasa zárta, 55-48-ra vezetett a pécsi együttes a nagyszünethez érve.

A pécsiek jól céloztak a triplavonalon belülről (13/19, 68.4%), és kívülről is (8/21, 38%), a gólpasszokat tekintve 16-5 arányban álltak jobban ellenfelüknél, az eladott labdák terén pedig 9-5-re. A MAFC 19 büntetőt harcolt ki a 8 pécsivel szemben, amelyből 13-at értékesítettek (68.4%), a lepattanócsata pedig egálra állt két negyedet követően (18-18).

Tóth találta meg a palánk alatt Bordácsot a második félidő első támadásából, Bíró válaszolt a túloldalon. Másfél perc alatt öt faultot ütöttek a csapatok, sokat állt a játék – amikor zajlott, Molnár hármasával újra tíz pontra nőtt a pécsiek előnye (54-64). Harler betörésével már 15-re nőtt a baranyai fór, Lakits mester hívta magához csapatát. Komma pontjaival lendületbe jött a MAFC, 63-69-nél Szrecsko Szekulovicsnak kellett időt kérnie. Ismét fordult a kocka, Harler vette hátára csapatát, szép megoldásaival újfent tíz fölé kúszott a differencia (69-82). A játékrész Buzás 3+1-es akciójával zárult, jó negyedik negyedre volt kilátás (73-82).

Németh trojkájával indult a záró felvonás, Tóth Péter válaszolt azonnal. Bordács egymás után két kosarat szerzett faulttal együtt, 87-81-re vezetett a Pécs nyolc perccel a rendes játékidő vége előtt. Kapaszkodott a MAFC, Harler hárompontosa tett jót a pécsi idegeknek. Polgárdy betörésével 94-89-re módosult az állás, három és fél perc volt még hátra. Buzás kapott technikai hibát, a PVSK négy büntetőt értékesített, ám Polgárdy triplát hintett (94-98). Bíró büntetőzött higgadtan, 104-96-tal fordultunk az utolsó percre. Tóth Péter hármasával lépte át a 100 pontot a MAFC, majd labdát is szereztek a fővárosiak, de Polgárdy távolija lejött. Harler dobott két büntetőt, 38-ra növelve pontjai számát, 13 másodperce maradt a Lakits-legénységnek, hogy ledolgozza hátrányát (101-106). Tóth újabb hármast szórt, ezúttal palánkról, faulttal együtt – tovább fokozódtak az izgalmak. A bónusz büntető azonban kimaradt, a pécsi lepattanó után Bíró újfent bedobta két szabaddobását. Tóth azonban harmadik hármasát is bevágta rövid idő alatt, 4 másodperc maradt az órán (107-108). Jött a kötelező fault a MAFC-tól, Harler mindkettőt kihagyta, de ahhoz már kevés idő volt hátra, hogy érdemi dobásig jussanak a fővárosiak – kiváló mérkőzésen szerezte meg a Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa aranyérmét a Pécsi VSK-VEOLIA, de mind a négy döntős csapatnak jár az elismerés, remek színvonalú tornát játszottak.

MAFC – Pécsi VSK-VEOLIA 107-108 (20-28, 28-27, 25-27, 34-26)

MAFC: Buzás 11/6, Tóth P. 22/12, Misek 8, Bordács 26, Biber 8. Csere: Polgárdy 20/9, Komma 11, Pintér 1. Edző: Lakits András

PVSK: Takács 6/6, Molnár 5/3, Harler 38/6, Bíró 19/3, Horti 11. Csere: Tóth N. 12, Antóni 3/3, Halász 5/3, Németh 9/9. Edző: Szrecsko Szekulovics