Sopron-Falco döntőt rendeznek a Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupában
08
2023
2023. április 8.  |  23:59
Fordulatos mérkőzés után jutott döntőbe a Sopron

Jones és Juwan Durham kettő-kettője után utóbbi maradt üresen a palánk alatt és zsákolt, egy jó védekezés után előbbi egy tempót dobott be. Durham második, Valerio-Bodon első zsákolása után már 8-0-t mutatott az eredményjelző, Gasper Potocnik azonnal jelezte a zsűriasztalnak, hogy időt kér. Az Olaj támadójátéka továbbra is akadozott, Jabril Durham szűk négy perc után szerezte meg a címvédő első pontjait, Lukács pedig a sarokból talált be (6-8). Williamson egy horoggal egyenlített, Juwan Durham szép passzát Barnett váltotta könnyű két pontra. Gavin hármasával a mérkőzés folyamán először átvette a vezetést a Szolnok, Jones tett fel egy könnyű ziccert, ahogy egy soproni támadással később White is. Lukács megint nem hibázott a sarokból, Molnár esett a földre, a létszámfölényt Barnes használta ki, Kosztasz Flevarakisz pedig időt kért, de a negyedben több pont nem született. 16-14

Révész nagy labdát adott Lukácsnak egy ziccerhez, aki egy támadással később a sarokból sem hibázott, Joseph Gavin faultja ellenére is betalált, ráadásul a plusz egyet is a helyére küldte. Takács triplája után már csak egy pont volt a differencia a két csapat között, Barnes testi erejét kihasználva szerett két pontott, Juwan Durham a túloldalon válaszolt. Barnes egy pontot a vonalon hagyott, Jabril Durham viszont elsüllyesztett egy hármast, Lukács faultja után Durham dobhatott két büntetőt – mégha az érintett nem is értett egyet az ítélettel – és a soproni center nem hibázott. Jabril Durham fejezett be egyedül egy gyorsindítást, Barnett a gyűrű alól szerzett két pontot. Joseph talált be távolról, Lukács közelről, de faulttal együtt, de a plusz egy kimaradt (29-31). Valerio-Bodon zsákolt, Barnes szedett egy támadólepattanót Lukács rontása után és szerzett belőle két ponot, erre a túloldalon Joseph válaszolt, Barnett kosara után Gasper Potocnik magához hívta övéit, az eredmény nem változott a félidőig, így két pontos soproni vezetéssel mentek a csapatok az öltözőbe. 33-35

A játék Joseph triplával folytatódott, Williamson dobta át Juwan Durhamet, az SKC irányítója egy 2+1-et is bemutatott. Williamson verte meg könnyedén egy az egyben Valerio-Bodont, egy táamdólepattanó után Jones köszönt be távolról (44-37). Durham növelte az SKC előnyét, Barnett faulttal együtt dobott kosarat, még a plusz egy előtt időt kért az Olaj, hiszen a mérkőzés folyamán először, 10 pont fölé kúszott a különbség. A játékmegszakítás után Barnett bedobta a büntetőjét, Williamson dobott nagyszerű fadeaway-t. Egy rossz szolnoki váltást Jones büntetett meg, Pongó két hármast is bedobott, a kettő között Valerio-Bodon szerzett két pontot, aztán három büntetőt kihagyott egymás után. Jones tempója hullott be, Bojan Szubotics három perccel a harmadik negyed vége előtt szerezte meg első pontjait, Gavin is betalált távolról (56-51). Jones rögtön visszadobta ezt, büntetőből csak egyet értékesített. Molnár kosaraival nőtt a távolság a két csapat között, Révész mutatott be egy 2+1-et, Barnes pedig a sarokból szerzett hármast. 57-64

Záróetap első pontjai White nevéhez fűződtek, Jabril Durham dobott sarokhármast, Szubotics kettese után már csak négy pont volt a különbség. Williamson hármasa után Kosztasz Flevarakisz időt kért, de Jabril Durham triplája után átvette a vezetést a Szolnok (68-66). Joseph sem hibázott távolról, Barnett csent labdát és vitte azt végig, majd alley-oop passzát Juwan Durham húzta be, Gasper Potocnik időt kért (68-73). Lukács révén zárkózott a Szolnok, Joseph borzasztóan nehéz dobással válaszolt. Jabril Durham harcolt meg két pontért a festékben, White dobta át Lukácsot, így az utolsó két percre 5 pontos differenciával érkeztünk meg. Szubotics dobott nagy hármast, Joseph két büntetővel négy pontos előnyhöz juttatta övéit 15 másodperccel a vége előtt. Barnes elrontott egy hármast így eldölt a mérkőzés, a Sopron jutott tovább. 76-82

Szolnoki Olajbányász - Sopron KC 76-82 (16-14, 17-21, 29-24, 19-18)

Magyar Kupa, elődöntő
Budapest, Tüskecsarnok
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Tóth Cecília, Nagy Viktor (Hartyáni Zsolt)

Szolnok: Durham 16/12, Lukács 16/12, Barnes 10/3, Szubotics 8/6, Williamson 11/3. Csere: Gavin 6/6, Pongó 6/6, Révész 3, Gilszki -, Rudner -.

Sopron: Joseph 22/12, Jones 15/6, Valerio-Bodon 6, Barnett 11, Durham 12. Csere: Molnár 4, White 7, Sitku -, Takács 3/3, Supola -.

A Falco lesz a Sopron ellenfele a döntőben

A mérkőzés előtt nem sokkal eldőlt, hogy Milos Boriszov nem tudott Forray Gábor rendelkezésére állni, így a Kecskemét nélküle próbált meglepetést okozni a második elődöntőn.

Klobucar bejátszása után Karahodzsics egy zsákolással szerezte meg a vezetést, Tiby második esélyből dobott egy triplát. Ismét a KTE rutinos centere villant, Pot kiosztásából Kovács dobott egy hármast, továbbra is Karahodzsics Kemal szállította a lila-fehérek pontjait. Townes dobott ziccert, Keller két büntetőt, Brown két gyors labdaszerzésből öt pontot is dobott, Forray Gábor időt kért (13-8). A játékmegszakítást követően Dramicsanin szerzett egy hármast, Pot könnyedén jutott át a KTE védelmén és dobott egy ziccert. Dramicsanin két pontjára Tiby válaszolt két büntetővel, Karahodzsics egyet elrontott. Tiby ismét a vonalról szerzett két pontot, Perl mezőnyből. Cowels triplája után már 10 ponttal vezetett a Falco, Karahodzsics kettőből egy büntetőt értékesített. Cowels kosarára Dramicsanin felelt, Krivacevic mutatott be egy 2+1-et, Klobucart faultolta Sövegjártó félpályás hármasnál, a szlovén bedobta mindhármat. 29-20

Klobucar palánkos hármasával folytatódott a mérkőzés, Townes dobott egy ziccert, Milos Konakov így négy pontos Falco-előnynél kért időt. Kiss Dávid szerezte meg első pontjait, Keller dobott szép horgot a fiatal kecskeméti center mellett. Tiby szórtbe egy hármast középről, Townes dobott egy akrobatikus ziccert, Perl pedig egy tempót. Kiss Dávid tett vissza egy támadólepattanót, Townes fejezett be egy ziccert Perl mellett, Brown hármasa szédült be (39-33). Karahodzsics előbb egy támadólepattanót, majd két pontot tett hozzá a statisztikájához, Ivkovic hármasa után a Falco időt kért (39-38). Karahodzsics büntetőivel átvette a vezetést a Kecskemét, Perl dobott szép tempót, a félidőt Tiby büntetői zárták, így három pontos Falco-vezetéssel mentek a nagyszünetre a csapatok. 43-40

Pot kosarával indult a második félidő, Tiby ismét beköszönt távolról, Perl ziccerével ismét 10 pont volt a differencia, nem meglepő módon Forray Gábor magához hívta övéit (50-40). Több, mint 3 perc után megszülettek a félidő első kecskeméti pontjai, Dramicsanin talált be távolról, Perl tört be Wittmann mellett két pontért, Townes hozta közelebb övéit két ponttal, de Keller válaszolt. Wittmann szerezte meg első pontjait egy külső dobással, ahogy Kucsera is (54-51). Brown fejezett be egy gyorsindítást zsákolással, Tiby két büntetőjét Townes annulálta egy tempóval. Cowels süllyesztett el egy triplát, Karahodzsics küzdött meg két pontért a festékben. 61-55

Pot dobott könnyű ziccert, Townes 2+1-et csinált, de az első három percben több pontot nem tettek a táblára a csapatok. Brown dobott egy dudaszós hármast, Townes szólthozzá ismét a mérkőzéshez, a Falco légiósa aztán pedig egy szép dobócsel után dobott ziccert. Karahodzsics Perl faultja ellenére is kosarat szerzett, de a plusz. egy kimaradt, Keller közeliével növelte előnyét a Szombathely (70-62). Tiby kettese után a KTE időt kért, Klobucar rögtön az első támadásból szórt egy triplát, Perl tett fel egy ziccert Townes mellett. A szlovén belülről sem hibázott, de Zach Brown üresen maradt a sarokban és nem is hibázott, Tiby kosarával már 12 pont volt a differencia és már csak két perc volt hátra. A Kecskemétben nem volt erő a fordításra, így a Szombathely jutott be másodikként a fináléba. 82-68

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 82-68 (29-20, 14-20, 18-15, 21-13)

Játékvezetők: dr. Mészáros Balázs, Tőzsér Dénes Kelemen, Makrai Márton (Balogh László György)

Szombathely: Pot 6, Kovács 3/3, Brown 21/15, Tiby 21/9, Keller 8. Csere: Perl 12, Krivacevic 3, Cowels 8/6, Barac -, Sövegjártó -, Horváth -, Takács -,

Kecskemét: Townes 17, Ivkovic 3/3, Klobucar 11/6, Dramicsanin 10/6, Karahodzsics 16. Csere: Wittmann 3/3, Kiss D. 4, Kucsera 3/3, Fazekas -, Tóth 1, Tóth -.