U20: A Kecskemét is ott lesz az országos döntő selejtezőjében
02
2023
2023. április 2.  |  17:50
Ezen a hétvégén véget ért a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjának alapszakasza. A Kecskemét az utolsó negyedben fordítva győzött Zalaegerszegen, a Szolnok vereségével pedig nemcsak bejutott az országos döntő selejtezőjébe, hanem meg is előzte a szolnokiakat, így a Bonyháddal játszik a nyolcasdöntőért. Az Olajbányász ellenfele a Vasast legyőző MAFC lesz majd, amely a harmadik helyen zárt a piros csoportban - ez utóbbi rangadóját a PVSK-VEOLIA nyerte az NKA Pécs ellen.

Alba Fehérvár U20 (7-19, 11.) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (24-2, 1.) 47-77 (12-23, 14-25, 12-16, 9-13)

A Kovács Levente Hetény (12 pont, 7-7 pattanó és gólpassz), Hansen Dániel (17 pont, 6 pattanó), Takács Zsolt (13 pont, 8 pattanó) és Horváth Ádám (12 pont, 6 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) vezette alapszakaszgyőztes Falco egy félidő alatt eldöntötte az összecsapás sorsát. A hazaiak legjobbja Góbi Marcell (16 pont, 11 pattanó) volt.

Szedeák U20 (3-23, 13.) - MVM-OSE Lions U20 (6-20, 12.) 65-50 (18-5, 21-14, 14-20, 12-11)

A Csornai Csaba (22 pont, 14 pattanó) és Papp Botond (15 pont, 4 pattanó) fémjelezte Szedeák az első 20 percben szerzett előnyéből jól gazdálkodott, ezzel meg is nyerte a találkozót. A leginkább Polónyi Ákos (7 pont, 13 pattanó) hatékony játékára építő OSE a második félidőt megnyerte, de ezzel is csak kozmetikázni tudta veresége mértékét.

Egis Körmend U20 (14-12, 7.) - Atomerőmű SE U20 (7-19, 10.) 77-72 (12-9, 25-21, 16-16, 24-26)

Az első félidőben még jobban játszott a Geröly Márton András (28 pont, 12 pattanó, 5 szerzett labda) és Nagy Péter (22 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda) húzta Körmend. A fordulás után változott a játék összképe, a negyedik negyedben pedig 67-68-nál fordított is az ASE Arnold Botond (13 pont, 7 pattanó), Heimann Gergő (18 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz) és Csizmadia Attila (6 pont, 17 pattanó) vezetésével. Még az utolsó perc előtt is vezettek a vendégek 71-70-re, az utolsó minutum viszont a hazaiaké volt.

Szolnoki Olajbányász U20 (15-11, 6.) - Budapesti Honvéd SE U20 (22-4, 2.) 73-84 (21-26, 23-17, 15-21, 14-20)

Hullámzó első félidő után a második 20 percben egyértelműen jobban játszott a kiegyensúlyozott csapatjátéka mellett leginkább Dócs Benedek Andrásra (14 pont, 4 pattanó), Tarján Izsák Simonra (5 pont, 6 pattanó) és Major Bulcsúra (17 pont) építő Honvéd, ezzel nyert, és megszerezte a második helyet. A félidőben még vezetett az Abraham Arabo (16 pont, 10 pattanó), Sebők András (14 pont, 10 gólpassz), Kiss Dominik (7 pont, 6 pattanó) és Szugyiczki Máté (17 pont) fémjelezte Szolnok, de vereségével visszacsúszott a hatodik helyre.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 (1-25, 14.) - Sopron KC U20 (18-8, 4.) 59-113 (18-34, 15-23, 15-29, 11-27)

Kategória különbség volt a Sopron javára, amely Csátaljay Péter (32 pont, 8 pattanó, 5 szerzett labda), Bősze Gergő (18 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 3 blokk), Keller Bendegúz (19 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) és Csendes Péter (7 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) vezetésével kiütéses sikert aratott. A Nyíregyháza legeredményesebb játékosai Mokánszki Milán (17 pont, 4 szerzett labda) és Végső Bálint (16 pont, 5 pattanó) voltak.

DEAC KA U20 (22-4, 3.) - Kometa Kaposvári KK U20 (15-11, 8.)* 91-67 (31-11, 18-26, 16-12, 26-18)

A várt nagy küzdelemből nem lett semmi, a Hajduk Attila Dominik (20 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) vezette, tartalékos Kaposvár a második negyedet leszámítva nem tudott felnőni a DEAC szintjére, így nem volt esélye az országos döntőre. A sok hasonlóan jó teljesítményre építő, Turán Simon (12 pont, 4 pattanó, 8 gólpassz), Horváth Botond (6 pont, 7 gólpassz) és Hőgye Patrik (8 pont) húzta hajdúságiak könnyedén hozták a meccset, de a Honvéd győzelme miatt maradtak a harmadik helyen.

Zalakerámia ZTE KK U20 (13-13, 9.) - KTE-Neumann János Egyetem U20 (15-11, 5.) 68-77 (23-17, 11-15, 20-19, 14-26)

Három negyed után három ponttal még vezetett a Simó Bence (18 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Makkos Dávid (10 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) és Csuti Kornél (13 pont, 6 pattanó) fémjelezte ZTE, amely a Kaposvár ekkor már borítékolható veresége és a Körmend várható győzelme miatt országos selejtezőt érő helyen állt. Az utolsó felvonásban viszont egyértelműen jobban játszott a KTE Kiss Dávid (16 pont, 13 pattanó) és Kőházi Bence (10 pont, 5 pattanó) vezetésével, győzött, és a Szolnok veresége miatt még előzni is tudott, az ötödik helyen végzett végül - így a zöld csoportot megnyerő Atomerőmű KSE Bonyháddal játszik majd a nyolcasdöntőért.

A piros csoport rangadóján a PVSK-VEOLIA U20 egy rendkívül szoros mérkőzésen végül két ponttal, 72-70-re verte az NKA Pécset. Az már biztos volt a forduló előtt is, hogy a PVSK lesz a csoportelső, ha ki tud állni a találkozóra (az NKA-nak volt egy 0-20-as meccse). A MAFC U20 szoros első félidő után a harmadik negyedben robbantott a Vasas Akadémia U20 ellen, 81-65-re győzött, ezzel megszerezte a harmadik helyet, és az A csoport hatodik helyén záró Szolnokkal játszhat majd az országos döntőbe jutásért.