Légiós körkép: Hanga Ádámék az Euroliga rájátszásában
27
2023
2023. március 27.  |  07:43
A Real Madrid a múlt héten bebiztosította helyét az Euroliga rájátszásában, miután 96-79-re győzött a Virtus Segafredo Bologna otthonában, így 21-9-re módosult a mérlege - továbbra is második a királyi gárda. Hanga Ádám 2-2 pontot és pattanót, valamint 1-1 gólpasszt, szerzett labdát és blokkot jegyzett. A Real a bajnokságban is simán nyert a Carplus Fuenlabdara vendégeként (78-102), itt 20-4-gyel első a madridi alakulat. Hanga ezen a találkozón rendkívül sokoldalúan játszott, 8 pontig, 4 lepattanóig, 5 gólpasszig és 1 blokkig (14 VAL) jutott.

A Betis papírforma-vereséget szenvedett az Unicaja Malagától a spanyol élvonalban (66-79), így maradt az utolsó előtti, 17. helyen (5-19). Maronka Zsombor 11 és fél perc alatt 2 lepattanót rakott a közösbe.

A Niners Chemnitz két összecsapáson is pályára lépett a múlt héten a német első osztályban, és mindkettőt elbukta - előbb a Brose Bamberg otthonában kapott ki (95-83), aztán a második helyen álló Telekom Baskets Bonn múlta felül a Chemnitzet az utolsó negyedének köszönhetően (79-81), így a Niners 10-14-gyel áll, továbbra is a 11. pozícióban. Filipovity Márkó előbb 11 ponttal és 3 lepattanóval próbálta segíteni övéit, a Bonn ellen viszont nem lépett pályára.

A 7Bet-Lietkabelis megint nyerni tudott a EuroCupban, ezúttal a török Frutti Extra Bursasport verte (88-85), és egy fordulóval az alapszakasz vége előtt negyedik az A csoportban (10-7). Golomán György 8 pontjával, 4 lepattanójával és 1 blokkjával (15 VAL) csapata egyik legjobbja volt. A panevezysi alakulat szombat este a Rytas vendége volt a litván élvonalban, és egy rendkívül hullámzó első, valamint egy végig szoros második félidő után végül egyetlen ponttal kikapott, így most 15-9-cel a negyedik. Golomán ezen a meccsen nem játszott, a csapat csak annyit írt honlapján, hogy sérült.

A Rytas egypontos győzelme során Váradi Benedek ezúttal csak 6 percnyi játéklehetőséget kapott, 1 lepattanót ért el - a csapat egyébként a második helyen áll a tabellán 18-5-tel. A vilniusi együttes hét közben sorsdöntő mérkőzést játszott a Bajnokok Ligájában a spanyol BAXI Manresa ellen, és bár 96-95-re győzni tudott, így 3-3-ra módosult mérlege, ez kevés volt ahhoz, hogy megelőzze a hispán gárdát az egymás elleni eredmények miatt. Váradi ezen az összecsapáson 5 pontot szórt.

A Gravelines-Dunkerque két fontos sikert is aratott a héten, így 12-13-mal most a 10. helyen áll a tabellán - előbb a Cholet-t verte (92-78), majd a SIG Strasbourg vendégeként is győzni tudott (90-91). Benke Szilárd előbb 9 pontot, 4 lepattanót, valamint 1-1 gólpasszt és blokkot tudott hozzátenni csapata teljesítményéhez, a Strasbourg ellen pedig 13 ponttal, 2 lepattanóval és 3 gólpasszal zárt.

Japánban a Niigata Albirex három újabb vereséget gyűjtött be a Hitachi SunRockers Tokyo-Shibuya (97-93), majd a Chiba Jets (79-93, 77-96) ellen, ezzel 6-39-re módosult a mutatója, továbbra is utolsó, tizedik a Central csoportban. Rosco Allen elsőre 15 pontot, 9 lepattanót és 7 gólpasszt (20 VAL), másodjára 17 pontot, 10 lepattanót és 4 gólpasszt (25 VAL), harmadjára pedig 6 pontot, valamint 2-2 lepattanót és gólpasszt ért el.

Az UnaHotels Reggio Emilia kikapott az Umana Reyer Veneziától (78-69), így 7-16-tal maradt az utolsó, 18. helyen. Mikael Hopkins 16 ponttal és 4 lepattanóval (14 VAL) csapata egyik húzóembere volt.