Férfi NB I B: Ceglédi és debreceni bravúr a fővárosban
26
2023
2023. március 26.  |  21:15
Több meglepetés is született a férfi másodosztály legutóbbi fordulójában. A piros csoportban a Cegléd a MAFC, a DEAC U23-as gárdája pedig a Vasas otthonában aratott bravúros győzelmet. A zöld csoportban már volt, ahol látszott, ki biztosított magának kedvező pozíciót a rájátszásra. Ebben a csoportban a győri találkozó hozta a legtöbb izgalmat, ahol a kecskeméti fiatalok remek negyedik negyedükkel hosszabbításra mentették a találkozót, ám a ráadásban nem tudták kihasználni lélektani előnyüket, így győri győzelem született.

MAFC - CKE 83-95

A kiegyenlített játékot hozó nyitó etap után a másodikat 25-14-re nyerve szünetben meglepetésre 12 ponttal vezetett a szinte kizárólag a Tóth Z. (20/6 p., 5 lep., 4 ea.), S. Karavdic (17/3 p., 5 lep.), Csaba Gy. (16/3 p., 8 lep., 4 szl., 3 ea., 5 gp.), Tóth B. (15/3 p., 3 lep., 5 ea., 11 gp.) és Velkey J. (14/9 p., 9 lep., 4 ea.) ponterősségében, illetve a végül 38-30-ra megnyert lepattanózásban bízó Cegléd. A vendég gárda részben annak is köszönhetően tudta tartani 10 és 15 pont közötti előnyét, hogy a hazaiak első sikeres triplájukat csupán a harmadik negyed közepén szerezték. Ez azonban nem a MAFC-ot hozta lendületbe, hanem a Ceglédet, amely egy 8-3-as rohammal közel 20 pontosra tudta növelni előnyét. A szakasz hajrájában egy 9-2-vel a 10 pontos lélektani határon belülre került a jórészt Polgárdy Ádám (19/3 p., 4 lep., 3 gp.), Tóth P. (19/3 p., 3 lep., 5 ea., 4 gp.), Bordács S. (15 p., 8 lep., 3 gp.), Buzás B. (11/3 p., 3-3 lep. és ea., 4 szl.) és Misek L. (10 p., 3-3 lep. és szl.) eredményességére építő MAFC, ám a negyed ceglédi duplával és 11 pontos vendég vezetéssel ért véget. A negyedik negyedet 6-0-lal kezdve 5 pontra csökkentette hátrányát a MAFC. A vendég gárda azonban újított, egy 8-2-vel ismét 10 pont fölötti előnyre tett szert, majd szinte végig tartva 10 pont körüli előnyét aratott meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet.

NKA Pécs - Nagykőrösi Sólymok KE 108-57

A szünetig szerzett 35 pontos vezetésének és elsősorban Meleg G. (19/9 p.), Kollár B. (16/6 p., 5 gp.), Kovács P. (14/6 p.), Rátvay B. (14 p., 3 lep.) és Scherer B. (11/3 p.) eredményességének köszönhetően aratott fölényes győzelmet az NKA a leginkább Kovács S. (14/12 p., 7-7 lep. és ea., 5 gp.), valamint Horváth M. (10 p., 7 lep.) találataira támaszkodó Nagykőrös ellen.

Jászberényi KSE - TF-BP 96-77

Egységes csapatjátékára, a szünetig szerzett 15 pontos előnyére, valamint nagyrészt Homoki D. (13/3 p. - 14 mk. -, 4 lep.), Czirbus J. (11/3 p., 3 lep.), Kucsora Cs. (11 p., 3 gp.), Csík R. (10/6 p., 5 lep.), Rosic U. (10/6 p., 4 gp.) és a tripla-dupla közelében járó T. Ivosev (10-10 p. és lep., 3 ea., 8 gp.) kosaraira alapozva győzte le összességében biztosan a Jászberény az Anda D. (18 p., 9 lep., 3 ea.)-Csikós B. (15/9 p)-Szántó D. (11 p., 5 lep., 6 gp.) trió vezette fővárosi együttest.

Óbudai Kaszások - PVSK-VEOLIA 89-100

A végig szoros nyitó etap végén 3 ponttal vezetett a Kaszások gárdája, amelynek a második etapban meglepetésre volt 9 egységnyi előnye is, és 6 pontos előnnyel térhetett pihenőre. A második félidő elején tartotta Boros M. (22/12 p., 4 lep., 6 ea., 5 gp.), Armaghani Á. (20/3 p., 8 lep., 4 gp.) és Tichov D. (17/6 p., 3 lep., 4 ea., 5 gp.) ponterős játékával szerzett 5 és 10 pont közötti előnyét a hazai gárda, ám a harmadik negyed közepén egy 9-2-es "részhajrával" 2 pontra felzárkózott a PVSK. Újra elléptek 7 ponttal a hazaiak, a szakasz hajrájában azonban egy óbudai technikaival "megspékelt" 21-2-vel fordított, és elhúzott a nagyrészt C. Harler (27/9 p., 7 lep.), Antóni Cs. (15/15 p., 3 lep.), Bíró O. (14/6 p., 5-5 lep. és szl., 3 gp.) és Horti B. (12 p., 8 lep., 3 gp.) eredményességére, valamint Halász Á. (8/6 p., 5 lep., 4 ea., 13 gp.) hatékony szervezőjátékára építő pécsi csapat, amely 12 pontos előnyről várhatta a záró 10 percet. Ennek elején az látszott, hogy a PVSK a harmadik negyed hajrájában bemutatott nagy rohamával megtörte vendéglátója ellenállását, volt már 22 pontos is a vendég előny. A hajrában az óbudaiak "tisztesre kozmetikázták" vereségüket, de nem volt esélyük szorossá tenni a találkozót.

Salgótarjáni KSE - BKG Príma Akadémia 66-84

A 20-8-ra megnyert első negyedre, valamint Nagy Bo. (35/3 p., 7 lep., 6 ea., 8 gp.), Galambos Á. (123 p., 12 lep., 3 ea.), Nagy Be. (11/9 p., 4 lep., 3-3 szl. és gp.), Plézer G. (11/3 p., 4 lep.) és F. Lilaj (11 p., 8 lep., 3 ea.) kosaraira alapozva a vendégek a harmadik negyed végéig tartották 10 pont fölötti előnyüket. A záró etapot 8-1-gyel kezdve 8 pontra feljött a Vas-Teplán M. (14/6 p., 6 lep.)-Molnár M. (14 p. - 17 mk. -, 4-4 lep. és gp.)-D. Herendic (11 p., 10 lep., 5 ea., 9 gp.)-Dragasevic V. (10/3 p. - 11 mk. -, 7 lep., 4 gp.) kvartett vezette Salgótarján, de egy 7-0-lal visszaállította a 15 pont különbséget a BKG, és erre már nem volt érdemi válasza a hazaiaknak.

Veszprémi KK - Phoenix-MT Fót 74-93

Jobban, pontosabban kezdtek a vendégek, akik a 4. perc elején 15-8-ra elhúztak, de a nyitó negyed végére a sorait rendező Veszprém 2 pontra feljött, sőt a 2. etapot egy gyors 5-0-lal indítva át is vette a vezetést. Erre egy 7-1-gyel reagáltak a vendégek, akik gyakorlatilag szünetig tartották szűk előnyüket, és 4 pontos vezetéssel fordultak. A második félidő hazai triplával kezdődött, s a negyed közepéig "tapadt" is az elsősorban Orgona G. (21 p., 12 lep.), Madár A. (14/9 p., 4 lep., 3 ea.) és Szabó P. (12/3 p., 3 lep., 6 gp.) pontjaiban bízó Veszprém a fótiakra. A szakasz közepén Varga D. (21/3 p., 6 lep.), J. Kinney (18 p., 6 lep., 3 ea., 12 gp.) és Füzi R. 15/3 p., 5 lep.) vezérletével, egy 15-3-as "részhajrával" 15 pontos előnyre tett szert a Megyeri Tigrisek együttese, és végül biztosan nyerte a találkozót.

Vasas Akadémia - DEAC U23 69-77

A fordulatos összecsapás nyitó negyede után 8 ponttal a vendég debreceni fiatalok vezettek, ám a második és a küzdelmes döntetlent hozó harmadik etap után 6 ponttal már a Cseh B. (17 p., 5 lep.) és Moravcsik Á. (15/6 p., 5-5 lep. és ea., 6 gp.) ponterős játékára építő Vasas állt jobban. A záró szakasz elején még tartották előnyüket a hazaiak, majd a 33. és a 35. perc között egy 9-3-mal ledolgozta hátrányát, s egy 12-4-es utolsó bő két perccel 8 ponttal meg is nyerte a mérkőzést a DEAC Kenéz Cs. (19 p., 4 lep., 3 gp.)-Gáspár M. (17/6 p., 3 lep.)-Pollák B. (17/3 p., 3-3 ea. és gp.)-Neuwirth B. (11/6 p.) kvartett vezette U23-as együttese.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - MEAFC Miskolc 88-68

A vendégek számára gyakorlatilag tét nélküli mérkőzésen a nyitó és a záró etapban jobban, pontosabban játszva győzte le Bálint E. (21/3 p., 4 lep.), Kelemen B. (18/12 p., 6 lep.) és Borbáth B. (18/6 p., 4 gp.) ponterős játékával a Hódmezővásárhely a MEAFC gárdáját, amelyből ezúttal egyedül Kozák M. (13 p., 6 lep., 5 ea., 4 gp.) jutott 10 pont fölé.

NYÍKSE- Szegfű Bútor - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 87-48

Az erősen tartalékos, nagyrészt Kovács B. (17 p., 14 lep., 5 ea., 2 bl.) és Bakk K. (12/3 p., 5 lep., 3 e.) eredményességére építő soproni együttes csak a második negyedben volt egyenrangú ellenfele a Végső B. (20/12 p., 3 lep.)-Asztalos I. (17/3 p., 7 lep.)-Földesi N. (13/9 p.) trió vezette  nyíregyházi együttesnek.

Budafok - Pénzügyőr SE 93-76

A 30-13-ra megnyert harmadik negyednek, valamint jórészt Tursics K. (27/18 p., 3-3 ea. és gp.), K. Swanson (19 p., 13 lep., 3 gp.), Siklós O. (17/3 p., 6 lep., 3 gp.) és Rozs M. (11/3 p., 4 lep., 3 gp.) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a listavezető Budafok a leginkább Horváth B. (22/15 p.), Barócsi Á. (14 p., 6 lep., 3 ea.), Kerkai Á. (12 p., 6 lep.), Nemes M. (10 p., 3-3 lep. és gp.) és Szentirmai Á. (10 p.) találataira támaszkodó Pénzügyőr együttesét.

Agrofeed UNI Győr - KTE-Duna Aszfalt U23 90-83 hosszabbítás után

A szünetben 12, a harmadik negyed végén pedig 13 ponttal vezetett a Sonyák B. (24/12 p., 4 lep.), Kámán B. (15/3 p., 9 lep., 5 ea., 10 gp.), Hágen T. (15/3 p., 3-3 lep. és szl.) és Lógár B. (12/6 p., 3-3 lep. és ea.) kosaraira alapozó hazai együttes. A kecskeméti fiatalok Fazekas M. (23/3 p., 10 lep.), Tóth Barna (18/3 p., 8 lep.), Tóth Balázs (14 p., 10 lep., 3 ea.) és Ivkovic M. (11/9 p. - 14 mk. -, 4 lep.) vezérletével, remek negyedik negyedet produkálva, Ivkovic triplájával "népmesei" 77-77-re alakítva az állást hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadás Fazekas zsákolásával indult, de ez nem demoralizálta a hazai együttest. A ráadás első másfél percében váltott vezetéssel haladtak a felek. Ekkor, 1 pontos vendég előnynél Sonyák triplája döntő fordulatot jelentett, s elindította a "nyerő" 10-2-es hazai rohamot.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Dunaharaszti MTK 93-76

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás első félidejében a vendégek akarata érvényesült, akik szünetre a Boinitzer D. (19/3 p., 8 lep.)-Joó T. (16/6 p., 6 lep.)-Burai R. (14/3 p., 3 ea., 4 gp.) trió vezetésével 11 pontos előnyt szereztek. A fordulás hatalmas fordulatot hozott: a roppant agresszíven, lendületesen és ekkor remekül is játszó Bonyhád Tömösváry M. (37/6 p., 13 lep., 3 gp.), Heimann G. (28/9 p., 3 lep., 5 ea., 4 gp.) és Pavlik B. (14/6 p., 4 lep.) ponterős játéka révén valósággal átrohant a Dunaharasztin, fordított, sőt a harmadik negyed hajrájában már 9 pontos előnye is. A záró etap elején még visszajött 4 pontra a DMTK, de a lendületben lévő Bonyhádot ekkor már nem tudta megállítani, így biztos(nak tűnő) hazai siker lett a vége.