Női Amatőr NB I: Vendég sikerekkel kezdődött a rájátszás
26
2023
2023. március 26.  |  20:15
Megkezdődött a rájátszás a Női Amatőr NB I-ben, és mindhárom összecsapáson a vendégek örülhettek. A Nyíregyháza jobb negyedik negyedével győzött a PINKK otthonában, a Csata saját pályáján hajrázott kicsit későn, s kapott ki az MTK-TFSE együttesétől a csoportgyőztesek találkozóján, míg a MAFC a páros negyedekben jobban játszva diadalmaskodott Sopronban.

PINKK-PVSK U23 - Nyíregyházi Kosársuli 65-80

A hazaiak Árvai N. (16 p., 3 lep., 4 szl.) és Szűcs L. (14/6 p., 3 lep., 5 ea.) vezérletével három negyeden át tartották a lépést a nyíregyháziakkal. A záró etapot 7-2-vel kezdve 9 ponttal elléptek a vendégek. A szakasz közepén közel 4 percig nem esett kosár, majd a csapatként "több lábon álló", nagyrészt Arad Zs. (23 p., 10 lep., 6 gp.), Mátyás E. (17/9 p., 9 lep., 3 szl., 6 ea., 5 gp.), Varga K. (13 p. - 17 mk. -, 8 lep., 5 gp.) és Karakó D. (11 p., 4 lep.) eredményes játékára és az 52-41-re megnyert lepattanózásra építő Nyíregyháza 10 pont fölé növelte előnyét, s innen már nem volt visszaút a PINKK-nek - 15 pontos győzelemmel kezdték a rájátszást a vendégek.

Csata DSE - MTK-TFSE 58-61

Határozottabban, pontosabban kezdett, s a nyitó etap közepén 7-2-re vezetett a Csata. A negyed második felében magukra találtak az elsősorban Vígh B. (13/3 p. - 14 mk. -, 12 lep., 4 szl.), Király A. (11/9 p.), Burján L. (10/6 p., 9 lep., 3-3 ea. és gp.) és Kenyeres A. (10/3 p. - 14 mk. -, 4-4 lep. és ea.) kosaraira, valamint a 25 (!) támadólepattanót megszerezve 50-34-re megnyert lepattanózásra alapozó vendégek, akik egy 13-2-vel fordítottak, és 7 ponttal megnyerték a nyitó szakaszt. Az MTK-TFSE a második etap közepéig tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét, ám ekkor egy 8-3-as "részhajrával" 2 pontra feljött a fehér csoport győztese. Fordítani azonban nem tudott - sőt, volt, hogy 8 pontra nőtt a különbség. Szünetben 4 ponttal állt jobban a zöld csoportot megnyerő MTK-TFSE.

A második félidőt szédületesen, 9-1-gyel kezdve gyorsan 4 pontos előnnyé alakította a szünetbeli ugyanekkora hátrányát a Gábor L. (18/3 p., 3 lep.)-Szörényi L. (12/3 p. - 13 mk. -, 3-3 szl. és ea.) kettős vezette Csata. A hihetetlen hullámzó szakasz második felében a vendégek átvették a játék irányítását, majd egy 12-0-s rohammal 8 pontos előnnyel zárták a harmadik negyedet. A záró etap 4-0-s hazai futással indult, amellyel felezte hátrányát a Csata, ám a szakasz közepén erre 5-0-lal felelve 9 ponttal lépett el a vendég együttes. A fehér csoportot megnyerő vendéglátó nagy hajrába kezdett, egy 6-0-lal 3 pontra fel is zárkózott, de fordítani nem tudott.

Sportdarázs-SMAFC - MAFC 71-84

A remek játékot hozó, s 23-23-as döntetlennel záruló nyitó etapot követően a másodikban a pontosabb, jobb játékára, valamint nagyrészt Aradi Zs. (23/3 p., 14 lep., 6-6 ea. és gp.), Miháczi D. (16 p., 4 lep.), Karlócai J. (13/12 p., 11 lep., 5 szl., 8 ea., 7 gp.) és Horváth E. (10 p.) eredményességére, no meg az 51-29-re megnyert lepattanózásra építő MAFC 7 pontos előnyt szerzett. A soproniak D. Zaja (21 p., 3 lep.), Pfeiffer V. (14/9 p. - 18 mk. -, 5 lep., 4 szl, 3-3 gp. és ea.), Bakó P. (14 p., 4-4 lep., szl. és ea., 7 gp.) és Erdélyiová A. (12/3 p., 3 lep.) jóvoltából a negyedik negyed közepéig üldözték a fővárosiakat, ám a hajrában belefáradtak az üldözésbe, s ekkor egy 9-1-es rohammal a MAFC eldöntötte a mérkőzést a maga javára.