Női Amatőr: Fővárosi csoportgyőztesek
19
2023
2023. március 19.  |  21:26
Befejeződtek a csoportmérkőzések a Női Amatőr NB I-ben. Mindhárom csoportot egy-egy fővárosi együttes nyerte: a pirosat a MAFC, a fehéret a Csata, a zöldet pedig az MTK-TFSE együttese. A rájátszásba még a három csoport második helyezettje, a PINKK-PVSK U23, a Sportdarázs-SMAFC és a Nyíregyházi Kosársuli jutott be.

TFSE-MTK U23 - PINKK-PVSK U23 49-101

Az első három negyedben nagy fölényben játszva győzte le Kovács K. (24 p., 8 lep.), Árvai N. (23 p., 13 lep., 6 szl.), Borbás P. (17 p., 8 lep., 4 gp.), Schmidt L. (16/12 p., 4 szl., 3 gp.) és Pucz E. (14/6 p., 7 lep., 4 gp.) ponterős játékával biztosan a PINKK a nagyrészt Kelemen B. (15/3 p.) és Patai P. (10/3 p.) találataira támaszkodó TFSE-MTK U23-as együttesét.

Kiss Lenke KA - BEAC Újbuda 65-95

Minden negyedet megnyerve győzte le Miklovics R. (24/6 p., 10 lep., 3 ea.), Juhász A. (13/9 p., 9 lep., 3.3 szl. és gp., 2-2 ea. és gp.), Katona B. (10/3 p., 6 lep., 4 gp.) és Vita A. (10/3 p.) kosaraira, valamint az 51-31-re megnyert pattanózásra alapozva a BEAC a nagyrészt Keszte S. (24 p., 7 lep.), Ozsvárt K. (18/3 p., 4 lep., 3 szl.) és Szarvas P. (10 p.) találataira támaszkodó KLKA együttesét.

BKG Príma Akadémia II. - Kiss Lenke KA 91-66

Az első félidőben még Keszte S. (17 p., 12 lep.), Ozsvárt K. (10/6 p., 3-3 ea. és gp.) és Herjeczki P. (10 p., 6 lep., 3 gp.) révén a KLKA tartotta a lépést a hazaiakkal. A szünet után azonban már fölényben játszott, s Zsámár P. (27/9 p., 4-4 lep. és ea.), Takács D. (20/3 p., 7 lep., 4 szl., 6 ea., 5 gp.), Duka L. (17/12 p., 12 lep., 5 szl.) és Andi H. (10/6 p., 6 lep., 9 gp.) vezérletével biztosan nyert a BKG II.

NKA Universitas PEAC II. - BEAC Újbuda 77-73

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig szerzett 14 pontos vezetésének, valamint nagyrészt Orbán A. (18/6 p., 5 lep.), A. Olawuyi (15/3 p., 6 lep., 5 gp.), Bercsi L. (14 p.) és Tőczik B. (12/6 p., 3 lep., 4 gp.) kosarainak köszönhetően győzte le a PEAC II a második félidőre a Milkovics R. (19/9 p., 6 lep., 3-3 szl., ea. és gp.)-Zsámár L. (16/3 p. - 18 mk. -, 3 lep., 3 szl., 6 gp.)-Katona B. (12/3 p., 5 lep., 3 szl.) vezetésével feljavuló, s a mérkőzést szorossá tevő BEAC csapatát.

MAFC - Szegedi KE 78-50

Minden negyedet megnyerve győzte le Aradi Zs. (16 p., 13 lep., 3 gp.), dr. Varga B. (12 p., 8 lep., 4 szl., 3 ea.), Horváth E. (11/3 p., 3 gp.), Drávecz B. (10 p., 7 lep., 3 ea.) és Szeli D. (10 p., 3 lep.) vezérletével simán a MAFC az elsősorban Földing A. (11/3 p., 3-3 lep. és szl.) és Balatoni Z. (10 p., 6 lep., 5 ea.) találataira támaszkodó szegedieket.

PINKK-PVSK U23 - Bajai NKK 87-69

A nyitó etapot 2 ponttal "elvitte" a Tamás G. (22/9 p., 4 lep., 5-5 ea. és gp.), Hilcz A. (17/15 p. - 22 mk. -, 3 lep.) és Szakony K. (16/6 p., 16 lep., 3 szl.) ponterősségében bízó Baja. A második negyed viszont egyértelműen a hazai együttesé volt, amely 10 pontos előnnyel fordult a második félidőre. Ebben a szédületes dupla-duplát elérő Kovács K. (25/3 p., 29 lep.), valamint Bojtár B. (17/12 p., 3-3 lep. és gp.), Borbás P. (16/6 p. - 17 mk. -, 4 lep., 3 ea.), Vincze N. (12/6 p., 4 lep., 2-2 bl., szl. és ea.) és Pucz E. (12/6 p., 3 szl., 4 gp.) jóvoltából tovább növelték előnyüket, és végül csaknem 20 ponttal nyertek a PINKK fiataljai.

Fehér csoport

ELTE Fortis - ZTE NKK 66-55

A 23-8-ra megnyert második negyedre, valamint nagyrészt Kiss A. (14 p., 5 lep., 3-3 szl. és gp.), Vári A. (14 p., 4-4 szl. és ea., 7 gp.), Munkácsi E. (13 p., 5-5 lep. és bl.), valamint Bogdán R. (11/9 p., 4 lep.) kosaraira alapozva győzte le a Fortis a nagyrészt Kovács G. (16/9 p., 3 lep.), Jurkó N. (12/3 p., 9 lep., 4 ea.) és Horváth Fr. (11 p., 14 lep., 3 gp.) eredményességére építő ZTE csapatát.

Százhalombattai KSE - Törekvés SE 46-56

A második félidő elején a hazaiaktól Dobos K. (17p.) és Egri Zs. (10 p., 5 lep., 4 szl.) vezérletével fokozatosan ellépő Törekvés 10 pont fölé hizlalta előnyét. Ezután a hazaiak - akiktől Katona B. (9/3 p. - 11 mk. -, 3-3 szl. és gp.) bizonyult a legeredményesebbnek - aprólékos, szívós munkával, a negyedik negyed elején 5 pontra felzárkóztak, innen azonban egy 7-0-lal a Törekvés eldöntötte a maga javára a találkozót.

Sportdarázs-SMAFC - UNI Győr SzESE 110-58

Végig nagy fölényben játszva nyerte meg Vasi H. (16/3 p., 4 lep.), Molnárová A. (15/6 p., 8 lep.), Gombkötő L. (14/12 p.), Erdélyiová A. (13/6 p., 3 lep.) és Bakó P. (13/3 p., 8 lep., 6 gp.) eredményességére építve a megyei derbit a soproni csapat az elsősorban Chroméj H. (14 p., 3 ea.) és Rozmán L. (10 p., 3 ea.) találataira támaszkodó győri együttes ellen.

Csata DSE - Dávid Kornél KA 78-53

A két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint leginkább Jánosi V. (17/9 p., 3-3 lep., szl. és ea.), Willis-Hutlassa F. (16/12 p., 8 lep.), Gábor L. (11 p. - 14 mk. -, 5 lep.) és Kastl D. (10 p. - 13 mk. -, 4 lep., 3 bl.) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a Csata a Zele D. (20/6 p. - 21 mk. -, 15 lep., 4 szl., 3 ea.)-Angyal N. (11/3 p., 7 lep., 3 ea.) kettős vezette DKKA csapatát.

SzPA-HSE - Radobasket Törökbálint 71-73

Egy végig kiélezett, szoros mérkőzésen jutott egyről a kettőre a győzelmek tekintetében két dupla-duplával záró játékosa, Budai D. (34 p., 18 lep.) és Török D. (11 p. - 12 mk. -, 10 lep., 3 gp.) vezérletével a Radobasket a nagyrészt Takács E. (20/12 p., 3 gp.), Ecker V. (17/9 p., 3 ea.) és Tánczos T. 13 p., 6 lep.) pontjaiban bízó SzPA otthonában.

Szolnoki MÁV SE - Kecskeméti KC 75-79

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a csoport alsóházi rangadóján a vendég Kecskemét, de a 32-22-vel "behúzott" második etap, valamint Tózer-Nemes B. (26/3 p., 11 lep., 5 szl., 3 ea., 6 gp.), Pettner H. (21 p., 11 lep.) és Hévizi D. (15/9 p., 3 lep., 9 ea., 6 gp.) ponterős játéka elég volt a sikerhez a főként Márki L. (23/9 p., 6 szl., 3 ea.), Csordás R. (17/3 p., 3-3 szl. és ea.), valamint Nemeskéri-Kutlán N. (12/3 p. - 13 mk. -, 6-6 lep. és szl., 4 ea., 3 gp.) kosaraira alapozó szolnokiak otthonában.

DVTK U23 - MTK-TFSE 59-64

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a rangadón a vendég MTK-TFSE, de a 19-10-re megnyert második etap, valamint Vígh B. (12/6 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.), Dúl T. (10/6 p. - 11 mk. -, 4 lep.), továbbá két 9 pontig jutó játékosa eredményessége elég volt a diadalhoz az Oláh F. (17/9 p. - 19 mk. -, 3 lep., 8 szl.)-Bacsó Zs. (16/3 p., 9 lep., 3 gp.)-Vég-Dudás A. (10 p. - 11 mk. -, 10 lep., 4 ea., 2 bl.) trió vezette diósgyőri fiatalok otthonában.

Nyíregyházi Kosársuli - DEAC 87-47

Minden negyedet megnyerve győzte le Varga K. (17/3 p., 4 gp.), Dobó L. (15/3 p., 4 lep., 3 gp.), Karakó D. (15 p., 5-5 lep. és gp.), valamint Arad Zs. (14 p., 10 lep., 6 gp.) vezérletével a Nyíregyháza a DEAC-ot. A vendégektől csak Baczuk V. (13/6 p., 3 lep.) és Kovács R. (10 p., 4 ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Vasas Akadémia II. 62-83

Az első félidőben a jórészt Tatár H. (16/3 p. - 20 mk. -, 3 ea., 4 gp.), Fodor L. (16 p., 8 lep., 3 gp.) és Gallyas A. (10/3 p. - 17 mk. -, 4-4 lep. és szl., 7 ea., 3 gp.) kosaraira alapozó hazaiak még tartották a lépést a Vasassal. A vendégek azonban szünet után Salamon Zs. (25 p., 5-5 lep. és ea.), Láng-Miticzky B. (15/6 p., 3 lep.) és Kádár O. (10 p., 4 lep.) révén már fölényben játszottak, s végül biztosan, 21 ponttal győzött.