Légiós körkép: Rosco Allen kiváló játékkal tért vissza
19
2023
2023. március 19.  |  21:40
A Real Madrid a héten megint két Euroliga-meccset játszott, miután pótolta a február közepén elmaradt, Anadolu Efes elleni ütközetét. A királyi gárda ezen a meccsen kikapott (90-89), az EA7 Emporio Armani Milanót viszont legyőzte (91-87), így továbbra is második a tabellán (20-9). Hanga Ádám előbb 2-2 pontot és pattanót, valamint 3 gólpasszt, az olaszok ellen pedig 3 pontot, illetve 1-1 lepattanót és gólpasszt jegyzett. A Real a bajnokságban a Cazoo Baskoniát fogadta ma este, és 95-88-as vereséget szenvedett, de 19-4-gyel még mindig első. Hanga 11 pontot, 2 lepattanót, valamint 1-1 gólpaszt és blokkot rakott a közösbe, és volt néhány kifejezetten látványos megmozdulása, például a blokkja.

A Betis tegnap este kulcsmeccset veszített egyik közvetlen riválisa, a BAXI Manresa ellen (91-84), így visszacsúszott a 17., már kiesést jelentő helyre (5-18). Maronka Zsombor 3 ponttal és 2 lepattanóval segítette övéit.

A Niners Chemnitz ma délután az utolsó előtti helyen álló Fraport Skyliners vendége volt a német bajnokságban, és 89-84-es vereséget szenvedett, így 10-12-vel maradt a 11. helyen. Filipovity Márkó volt csapata legponterősebb és leghasznosabb játékosa (18 pont, 15 VAL), de a Niners gödörben van az utóbbi hetek eredményeit tekintve.

A 7Bet-Lietkabelis újabb sikert aratott a EuroCupban, ezúttal az olasz Germani Brescia otthonában diadalmaskodott (65-74), így már a negyedik az A csoportban (9-7). Golomán György 8 ponttal, 4 lepattanóval, 2 szerzett labdával, valamint 1-1 gólpasszal és blokkal (12 VAL) csapata egyik legjobbja volt. A Lietkabelis ma este a Nevezis-Optibet vendége volt a litván élvonalban, és a három negyedig szoros találkozó utolsó 10 percében eldöntötte a maga javára az összecsapást (77-90), így 15-8-cal a negyedik helyen áll. Golomán ezen a meccsen is kifejezetten jól játszott, 13 pontot, 2-2 lepattanót és gólpassz, valamint 1 szerzett labdát hozott össze (13 VAL).

A Rytas nagyszerű hetet tudhat magáénak. A vilniusi gárda életben maradt a Bajnokok Ligájában a legjobb 16 között, miután sima sikert aratott a török Bahcesehir Koleji ellen (69-92), így 2-3-ra módosult mérlege, és harmadik a J csoportban. Váradi Benedek 6 pontot és 1 lepattanót tett a közösbe. A litván együttes az utolsó fordulóban ki-ki meccset játszik a már említett spanyol Manresával - legalább 13 ponttal kell nyernie, akkor továbbjutna a negyeddöntőbe. A Rytas Litvániában sem nagyon izzadt meg, a Pieno zvaigzdés otthonában is nagyon könnyedén győzött (75-104), így 17-5-re módosult a mérlege a második pozícióban. Váradi ezen a találkozón 15 ponttal és 3 lepattanóval végzett.

A Gravelines-Dunkerque nem lépett pályára a héten, Benke Szilárdék kedden játszanak majd a Cholet ellen.

Japánban valami talán megmozdult a Niigata Albirexnél - a gárda már a hét közben is csak egy ponttal kapott ki a SeaHorses Mikawa ellen (87-88), a Toyotsu Fighting Eagles Nagoya ellen viszont 1-1-et hozott a hétvégén idegenben (59-78, 91-67). A kézsérüléséből múlt héten visszatérő Rosco Allen központi figura volt mindhárom találkozón: a Mikawa ellen tripla-dupla közelben végzett (21 pont, 8 pattanó, 9 gólpassz, 29 VAL), a győztes meccsen is ő volt a legeredményesebb Niigata-játékos (21 pont, 6 pattanó, 3 szerzett labda, 25 VAL), és a ma reggel nagy vereség során is ő nyújtotta az egyik értékelhető teljesítményt az Albirexből (14 pont, 5 pattanó, 16 VAL). A Niigata 6-36-tal még mindig utolsó a Central csoportban.

Az UnaHotels Reggio Emilia a pocsék második negyedét leszámítva kifejezetten jól játszott Pallacanestro Trieste vendégeként, és újabb kulcsfontosságú győzelmet aratott a bennmaradásért vívott harcban (75-80). Ezzel egyébként be is érte az előtte lévőket (7-15) - jelenleg még utolsó, de már három másik csapattal azonos mérleggel. Mikael Hopkins csapata legjobbja volt 10 ponttal és 9 lepattanóval (17 VAL).