Női Amatőr: Drámai csatában nyert az MTK-TFSE Nyíregyházán
13
2023
2023. március 13.  |  07:31
Több igen érdekes, izgalmas és színvonalas mérkőzést játszottak a múlt héten a Női Amatőr NB I-ben. Az élre mindenképpen a zöld csoport csúcsrangadója kívánkozik, amelyen az MTK-TFSE több mint 10 pontos hátrányból vágott neki az utolsó negyednek a Nyíregyházi Kosársuli otthonában, és innen tudott fordítani. Valami hasonlóval próbálkozott a Győr is a fehér csoportban saját pályáján a SzPA ellen. Sikerült is fordítani, de még volt válaszuk a fővárosiaknak. A piros csoportban a PINKK-fiatalok egy igen jó mérkőzésen tudtak nyerni a BEAC otthonában.

TFSE-MTK U23 - BEAC Újbuda 57-89

A Kelemen B. (19/9 p., 4 lep., 3 szl.) - Galli-Hirling B. (10-10 p. és lep., 6 ea.) kettős vezette hazaiak az első negyedben még tartották a lépést a BEAC fiataljaival, de a második etaptól egyértelműen a Drahos L. (15 p., 3 lep., 5 szl.), Katona B. (13 p., 4-4 lep. és gp.), Milkovics R. (12/3 p., 4 lep., 3 ea.) és Bodnár V. (10 p., 5 lep.) eredményességére építő vendég együttes akarata érvényesült, amely végül biztos, 30 pont fölötti győzelmet aratott.

NKA Universitas PEAC II. - BKG Príma Szigetszentmiklós II. 92-71

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, Orbán A. (17/9 p., 5 lep., 3 gp.), Bikicki M. és Kohn P. (mindkettő 12/6 p. és 3 gp.), valamint Tőczik B. (11/9 p., 4 lep.) eredményes játékának és a 45-29-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzte le biztosan a PEAC II. az elsősorban Takács D. (32/3 p., 3-3 lep. és gp.) és Zsámár P. (17/9 p., 5 ea., 4 gp.) ponterősségében bízó BKG II-t.

TFSE-MTK U23 - MAFC 47-77

Remek második negyedével szünetben még az erősen egyemberes alakulat benyomását keltő, a hazai pontok több mint a felét szerző Galli-Hirling B. (26 p., 15 lep., 3 bl.) pontjaiban bízó TFSE-MTK fiatalok vezettek 5 ponttal. A harmadik negyedben azonban elsősorban Aradi Zs. (24/3 p., 10 lep.), Karlócai J. (17/6 p., 9 lep., 4 szl., 3 gp.) és Horváth E. (12 p.) jóvoltából fordított a MAFC, amely a záró 10 percben fölényessé tette sikerét a végére "elfogyó" riválisával szemben.

BEAC Újbuda - PINKK-PVSK U23 75-86

A 23-10-re megnyert második negyednek, valamint nagyrészt Borbás P. (21/9 p., 3 lep.), Szűcs L. (18/12 p., 5 lep., 6-6 gp. és ea.), Vincze N. (13/6 p. - 14 mk. -, 8 lep., 3-3 ea. és gp.), Kovács K. (11 p., 10 lep., 3 gp.) és Pucz E. (10/6 p.) kosarainak köszönhetően tudtak nyerni a PINKK fiataljai a Milkovics R. (24/6 p., 5-5 lep. és ea., 4 gp.)-Zsámár L. (22/9 p., 7 lep., 5 gp.)-Juhász A. (13 p., 8 lep.) trió vezette BEAC otthonában.

Bajai NKK - Kiss Lenke KA 79-54

Az első három negyedben Hilcz A. (18/12 p., 3-3 lep. és gp.), Szakony K. (15/6 p., 6 lep., 3 ea.), Istókovics A. (14/9 p., 8 lep.) és Tamás G. (14/6 p. - 18 mk. -, 7 lep., 3-3 ea. és gp.) vezérletével rákényszerítve akaratát a leginkább Keszte S. (14 p., 7 lep., 3-3 szl. és ea.) és Juhász R. (13 p.) találataira támaszkodó KLKA csapatára, a lepattanózást 51-36-ra nyerve biztosan győzött a Baja.

Fehér csoport

Radobasket Törökbálint - Csata DSE 44-85

A papírformának megfelelően az éllovas Csata Albert-Tóth L. (21/15 p., 3 ea.), Vladár R. (16/3 p., 4 lep., 7 szl.), Németh L. (15/9 p., 6 gp.) és Kastl D. (15/3 p., 6-6 lep. és bl., 5 szl., 4 gp.) vezérletével minden negyedet megnyerve simán győzött a sereghajtó törökbálintiak otthonában. Hazai részről csak Budai D. (15 p., 17 lep., 3 ea.) és Kovács L. (10/3 p., 3-3 gp. és szl., 6 ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

ELTE Fortis - Dávid Kornél KA 63-78

Három negyedet megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre adva győzött Zele D. (25/3 p., 15 lep., 3-3 szl. és ea., 5 gp.), Frindt N. (19 p., 6 lep., 4 ea.) és Rozsics T. (14 p., 7 lep., 4 gp.) ponterős játékával a DKKA a Kiss A. (20/6 p.)-Vári A. (15/6 p., 3 ea.)-Nagyi T. (13/3 p., 5 lep.) trió vezette ELTE Fortis otthonában.

UNI Győr SzESE - SzPA-HSE 62-63

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében egy híján 20 ponttal vezetett a Balsay R. (15 p., 20 lep.), Óvári F. (12/12 p., 5 lep., 4-4 szl. és ea.) és Somkuti J. (12 p. - 16 mk. -, 7 lep.) kosaraira alapozó vendég SzPA, s a záró etap előtt is volt 17 egységnyi előnye. A fővárosiak talán elhitték, hogy "zsebben" a meccs, ám a Győr Perl Zs. (15/9 p., 5 lep., 3 gp.), Chroméj H. (12 p. - 16 mk. -, 8 lep., 4-4 ea. és gp.), Baffy F. (11/6 p., 8 lep.) és Rozmán L. (10/3 p. - 11 mk. -, 3 ea., 5 gp.) vezérletével hatalmas hajrába kezdett, s az utolsó percben át is vette a vezetést, a végjátékban azonban Balsay keze nem remegett meg a büntetővonalon, s visszaszerezte a vezetést a vendégeknek. A Győrnek még volt labdája megnyerni a mérkőzést, de ezzel nem tudott élni, így minimális különbségű vendég siker született.

Százhalombattai KSE - Sportdarázs-SMAFC 33-68

A szünetig szerzett 26 pontos előnyére, valamint elsősorban D. Zaja (24 p., 10 lep., 3-3 szl. és ea.) és Molnárová A. (12/3 p., 3-3 lep. és ea.) eredményes játékára építve győzte le biztosan a Sportdarázs azt a Százhalombattát, amelyből egyedül Koncsár E. (10 p., 3 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

ZTE NKK - Csata DSE 57-68

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását diadalmaskodott Gábor L. (16/3 p., 4 lep., 3 ea.), Kastl D. (13/3 p., 11 lep., 4 gp., 6 bl.), Toman D. (12 p., 4 lep.) és Bajzáth L. (11 p., 3 gp.) kosaraira alapozva a Csata a negyedik negyedben veresége mértékén a Kovács G. (18/15 p., 3-3 lep. és ea., 4 gp.)-Jurkó N. (12 p. - 13 mk. -, 4 lep.) kettős vezetésével "kozmetikázó" ZTE otthonában.

Törekvés SE - Radobasket Törökbálint 93-44

Végig nagy fölényben játszva győzte le simán Darázsi D. (34/18 p., 5 lep., 3 szl., 4 gp.), Dobos K. (14/6 p.) és Egri Zs. (11/3 p.) vezérletével a Törekvés azt a Radobasketet, amelyből ezúttal is csak Budai D. (20 p., 11 lep.) jutott 10 pont fölé.

Vasas Akadémia II. - DVTK U23 37-89

Az elvben a dobogóért küzdő két csapat összecsapásán Oláh F. (24/9 p., 3-3 lep. és gp.), Aho T. (15/3 p., 4-4 lep. és szl., 8 gp.), Albert Sz. (12/6 p., 5 lep., 3 gp.), Vég-Dudás A. (11 p., 8 lep., 2-2 bl. és ea.) és Papp L. (10-10 p. és lep.) vezérletével a diósgyőri fiatalok végig nagy fölényben játszva arattak 52 pont különbségű győzelmet. A hazai együttes legeredményesebb játékosa Gelei K. (8/3 p., 3 ea.) volt.

Ajka - Kecskeméti KC 79-35

Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban nagy fölényben játszva győzte le Varga A. (23 p., 10 lep., 7 gp.), Kovács O. (13/3 p.), Shirian F. (11 p., 15 lep., 2-2 bl. és ea., 4 gp.), Balogh J. (10/6 p. - 14 mk. -, 3 lep.) és Tápai A. (10 p., 4 lep.) kosaraira alapozva biztosan az Ajka azt a Kecskemétet, amelynek legjobb dobója Hévizi D. (7/3 p. - 13 mk. -, 3 ea.) volt.

DEAC - Zsíros Akadémia Kőbánya 77-87

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, csapategységének, valamint Zwick T. (17 p., 4 gp.), Szeles D. (15 p., 7 lep., 3 ea., 4 gp.), Tatár H. (14 p., 5-5 lep. és ea., 7 szl., 4 gp.), Sárközi F. (10/6 p., 4 lep., 3 gp.) és Tálas L. (10 p., 13 lep., 4 szl., 5 ea., 2-2 bl. és gp.) eredményességének köszönhetően nyert meg egy színvonalas mérkőzést a Zsíros Akadémia a nagyrészt Szabó G. (21 p., 3-3 lep. és szl.), Mezei D. (20/3 p., 6 lep., 3 szl., 5 ea., 8 gp.) és Baczuk V. (19/6 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp.) ponterősségében bízó DEAC otthonában.

Nyíregyházi Kosársuli - MTK-TFSE 69-71

A csoport két élcsapatának rangadóján az első három negyedben egyértelműen a Varga K. (17/3 p., 5 lep., 4 ea.)-Karakó D. (17 p., 7 lep., 2-2 bl. és gp.)-Dobó L. (15/3 p., 7 lep., 4 bl., 3-3 szl., ea. és gp.) trió vezette hazai együttes akarata érvényesült. A negyedik negyedben hatalmas hajrába kezdett az elsősorban Dúl T. (20/6 p., 5 lep., 4 szl., 3 ea.) és Király A. (12/12 p. - 14 mk. -, 8 lep.) találataira támaszkodó éllovas MTK-TF. Az izgalmas végjátékban váltva vezettek a csapatok, s végül az addig 2/8-as mezőnymutatóval álló Herman A. triplájával a vendégek nyerték a valóban csoportrangadóhoz méltó, színvonalas, izgalmas összecsapást.