Női Amatőr NB I: ELTE Fortis-bravúr a soproniak ellen
27
2023
2023. február 27.  |  18:55
Egy nagy meglepetés született a múlt héten a Női Amatőr NB I-ben: a fehér csoportban az alsóházban tanyázó ELTE Fortis legyőzte a dobogóra pályázó Sportdarázs együttesét. A piros csoportban érvényesült a papírforma, a zöldben pedig a Nyíregyháza érdekes északkeleti rangadón győzte le a Diósgyőr fiataljait.

Szegedi KE - BEAC Újbuda 39-76

A két középső negyedben nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékának, valamint leginkább Milkovics R. (15/6 p., 6 lep.), Bálint P. (11 p., 7 lep., 3 ea.) és Juhász A. (11 p., 6 lep., 3 szl.) kosarainak köszönhetően győzött biztosan a BEAC Szegeden. A hazai csapat legeredményesebb játékosa Bognár-Szabó R. volt 8 ponttal.

NKA Universitas PEAC II. - Kiss Lenke KA 75-66

A 28-13-ra megnyert harmadik negyedre, valamint A. Olawuyi (25 p., 14 lep., 2-2 bl., szl. és gp.) és Nagy R. (22/9 p., 5 lep., 7 szl., 3 gp.) ponterős játékára alapozva győzte le a PEAC II. a Básti G. (20/6 p., 5 lep., 4 ea.) és Keszte S. (12 p., 10 lep.) vezérletével nagyot hajrázó KLKA csapatát.

Bajai NKK - Szegedi KE 63-40

Minden negyedet megnyerve, a két középső etapban egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzték le elsősorban Tamás G. (18/12 p.) és Istókovics A. (15/9 p., 10 lep., 3 ea.) eredményességére építve a bajaiak azt a Szegedet, amelyből ezúttal egyedül Felföldi L. (12 p., 8 lep.) jutott 10 pont fölé.

Fehér csoport

Csata DSE - ELTE Fortis 65-39

A páros negyedekben fölényben játszva győzte le Vladár R. (23 p., 18 lep., 4 ea.), Jánosi V. (17 p.) és Bajzáth L. (10/3 p. - 11 mk. -, 4 lep., 8 gp.) kosaraira alapozva biztosan a Csata az ELTE Fortis együttesét. A vendégek két legeredményesebb játékosa Orosz Z. (9/9 p., 4-4 lep. és gp.) és Nagyi T. (9 p. - 11 mk. -, 6 lep.) volt.

ELTE Fortis - Sportdarázs-SMAFC 47-45

A szünetig szerzett 9 pontos előnyének, valamint elsősorban Bogdán R. (10/6 p., 6 lep., 4 ea.) és Vári A. (9 p. - 16 mk. -, 4 lep., 3 ea.) kosarainak köszönhetően ért el bravúros győzelmet a Fortis a Molnárová A. (14/6 p., 4 lep.)-Bakó P. (10-10 p. és lep.) kettős vezetésével későn hajrázó soproni csapat ellen.

ZTE NKK - Radobasket Törökbálint 94-52

Minden negyedet megnyerve, az első félidőben nagy fölényben játszva győzte le Kovács G. (20/12 p., 8 lep., 12 gp.), Szórád A. (17 p.), Horváth Fr. (14 p., 4 lep.), Balogh V. (13/3 p.) és Jurkó N. (11 p., 5 lep., 3 gp.) vezérletével a ZTE a Radobasket együttesét. A vendégektől egyedül a pontok csaknem felét szerző Budai D. (23 p., 9 lep., 5 ea.) jutott 10 pont fölé.

UNI Győr SzESE - Csata DSE 59-64

Bár hazai részről végül csupán Rozmán L. (11/3) ért el kétszámjegyű pontot, a Győr három negyeden át remekül tartotta a lépést a Csata csapatával. A negyedik negyed elején egy 12-4-gyel 10 pont fölötti előnyt szerzett a nagyrészt Gábor L. (28/3 p., 4 lep., 6 szl.) és Kastl D. (14/3 p., 17 lep., 4 ea., 2-2 bl. és gp.) kosaraira alapozó fővárosi együttes. Egy 7-0-lal a szakasz közepén visszajött 4 pontra a Győr, de a Csata újított, és ha a vártnál nehezebben is, de szívósan küzdő vendéglátója fölé kerekedett.

Százhalombattai KSE - Dávid Kornél KA 53-90

Az első három negyedben egyértelműen rákényszerítve akaratát a Süle K. (19 p., 8 lep., 4-4 szl. és ea., 3 gp.)-Bozsó K. (10/3 p., 5 ea., 4 gp.) kettős vezette Százhalombattára magabiztos győzelmet aratott a nagyrészt Zele D. (26/3 p., 10 lep.), Frindt N. (25/6 p., 7 lep.) és Rozsics T. (11 p., 9 lep.) kosaraira alapozó DKKA csapata.

Kecskeméti KC - Vasas Akadémia II. 61-111

A nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben, de a két középső etapban is egyértelműen jobban játszva aratott Kádár O. (20 p., 12 lep.), Tóbel L. (18/12 p., 5 szl., 3 gp.), Villányi D. (16/3 p., 4 lep., 3 szl.), Igaz E. (11/3 p., 3 lep., 5 gp.) és Szilvássy L. (11 p., 8 lep.) vezérletével kerek 50 pontos győzelmet a Vasas a Hévizi D. (14/3 p., 5-5 lep. és ea.)-Pettner H. (11/3 p., 5 lep., 3 gp.)-Tózer-Nemes B. (11 p. - 12 mk. -, 10 lep.) trió vezette Kecskemét otthonában.

Vasas Akadémia II. - Szolnoki MÁV SE 104-30

Végig nagy fölényben játszva úgy győzte le simán a Vasas a szolnokiakat, akik közül egyedül Nemeskéri-Kutlán N. (11/3 p. - 28 mk. -, 5 lep.) jutott 10 pont fölé, hogy nem kevesebb, mint 7 játékosa - Kemény S. (17 p.), Gelei K. (16 p., 12 lep., 4 gp.), Glatz G. (13 p., 6 lep.), Szilvássy L. (12 p. - 13 mk. -, 21 lep., 4 gp.), Tóbel L. (11 p., 6 lep.), Igaz E. (11 p., 3 lep.) és Villányi D. (10 p., 5 lep.) is kétszámjegyű pontot szerzett.

DEAC - Kecskeméti KC 81-47

A nyitó és a záró szakaszban Kovács R. (18/6 p., 7 lep., 4 ea.), Holinka-Miklós H. (16/3 p., 5 lep.), Gaál G. (11/9 p., 5 lep.) és Mondi P. (10 p., 4-4 lep. és ea., 3 szl.) jóvoltából nagy fölényben játszva győzte le biztosan a DEAC a Pettner H. (16/6 p., 11 lep., 4 szl.), Rácz K. (11 p. - 13 mk. -, 5-5 lep. és szl.) és Hévizi D. (10/3 p. - 17 mk. -, 9 lep., 4 szl.) találataira támaszkodó kecskemétieket.

Nyíregyházi Kosársuli - DVTK U23 61-52

A csoportrangadó szünetére meglépett a remekül kezdő, és Dobó L. (20/3 p., 10 lep., 4 szl., 5 ea., 6 gp.), Arad Zs. (14 p., 13 lep.) és Mátyás E. (12/3 p. - 13 mk. -, 3-3 lep. és ea.) kosaraira alapozó Nyíregyháza. Szünet után szigorítottak a védekezésükön, és a negyedik negyed elején 2 pontra csökkentettek hátrányukat az Oláh F. (17/3 p., 3 lep.)-Albert Sz. (14/3 p., 6 lep.) kettős vezette diósgyőri fiatalok. Fordítani azonban nem tudtak, és a negyedik negyed közepén egy 10-4-gyel eldöntötte a rangadót a Nyíregyháza.