Női Amatőr: Hosszabbításos Törekvés-bravúr a Csata otthonában
21
2023
2023. február 21.  |  09:12
Egyetlen, igaz, hatalmas meglepetés született a Női Amatőr NB I legutóbbi játékhetén: a fehér csoportban a Törekvés hosszabbítás után nyerni tudott a Csata otthonában. Ugyanitt a Sportdarázs a félidei hátrány után sebességet váltott, és biztosan verte az SzPA együttesét. A piros csoportban dupla-diadallal fejelte meg a bő egy hete kivívott Hepp-kupa győzelmét a PEAC II, a MAFC pedig színvonalas mérkőzésen győzte le a Baját. A zöld csoportban a TFSE-MTK az Ajka otthonában szerzett győzelemmel vigasztalódott az elvesztett Hepp-kupa finálé után.

NKA Universitas PEAC II. - TFSE-MTK U23 99-67

A szünetig szerzett 19 pontos előnyének és leginkább Kohn P. (17/6 p., 6 lep.), Halmágyi K. (16 p., 3 lep.), Piukovits D. (14/6 p., 4-4 lep. és gp.), Tóczik B. (13/3 p., 4 lep., 3 szl.), Nagy R. (11/3 p., 5 lep., 3 ea., 9 gp.) és Szentner-Durucz Sz. (10 p., 7 lep.) eredményességének köszönhetően biztosan nyert a Hepp-kupa friss győztese az ellenfeléhez és a feladathoz Kelemen B. (23/6 p., 12 lep., 3-3 szl. és ea., 4 gp.), Barbarics T. (11/3 p. - 13 mk. -, 4-4 lep és ea.), valamint Galli-Hirling B. (10 p., 5 lep., 3 ea) révén csak a harmadik negyedben felnövő fővárosiak ellen.

MAFC - Bajai NKK 84-74

A 27-13-ra megnyert első negyedre, valamint főként Aradi Zs. (20 p., 10 lep., 6 gp.), Hercze Sz. (15/12 p., 4-4 lep. és gp.) és Karlócai J. (14/6 p. - 16 mk. -, 10 lep., 3 szl., 6 ea., 5 gp.) kosaraira alapozva győzte le a MAFC a nagyrészt Tamás G. (28/18 p., 3 lep., 6 szl.), Istókovics A. (14 p., 3-3 lep., szl. és ea.) és Szakony K. (13/6 p., 4 lep.) találataira támaszkodó bajai együttest.

PINKK-PVSK U23 - Kiss Lenke KA 97-73

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, hatékonyabban játszva győzték le Kovács K. (28/6 p., 12 lep.), Bojtár B. (20/12 p., 4 lep., 3 szl., 6-6 ea. és gp.), Borbás P. (12/6 p., 5 lep.), Árvai N. (12 p., 7 lep., 5 szl., 3 ea.) és Vincze N. (11/6 p., 3-3 lep. és gp.) vezérletével simán a PINKK fiataljai a játékot elsősorban Keszte S. (20 p., 7 lep.) és Básti G. (10/3 p., 7 lep., 3-3 szl. és gp., 2-2 bl. és ea.) révén csak a páros szakaszokban kiegyenlíteni képes KLKA együttesét.

Szegedi KE - NKA Universitas PEAC II. 60-89

Egy nappal a TFSE-MTK magabiztos legyőzése után a pécsiek elsősorban Nagy R. (26/15 p. - 5/6 tr. -, 8 lep., 7 gp.), Bikicki M. (12/3 p. - 14 mk. -, 5 lep., 3 gp.) és Kohn P. (10 p. - 11 mk. -, 5 lep., 3 gp.) eredményességére építve, minden negyedet megnyerve Szegeden is könnyedén diadalmaskodtak. Hazai részről egyedül Felföldi L. (15 p., 4 lep.) jutott 10 pont fölé.

Fehér csoport

Csata DSE - Törekvés SE 65-67 hosszabbítás után

Az első negyedet megnyerő vendégek a második negyed közepén 6 ponttal jártak a Csata előtt. Ekkor azonban robbantottak, és egy 13-0-s rohamot bemutatva fordítottak a Kastl D. (19/3 p., 14 lep., 4 ea., 3 gp., 7 bl.)-Vladár R. (15 p., 9 lep., 4 ea., 3 gp.)-Jánosi V. (11/3 p. - 13 mk. -, 5 lep., 3 szl., 6 ea.) trió vezette vendéglátók, akik 5 pontos előnyről várhatták a folytatást. A félidő végi hazai fordítás nem törte meg a Törekvést, amely szünet után elsősorban Strbik F. (15 p., 5 lep., 4 ea.) és Molnár F. (10 p., 3 lep., 5 szl.) jóvoltából folyamatosan ott loholt vendéglátója sarkában, sőt a végjátékban egy triplával, majd egy duplával át is vette a vezetést, s végül 1 jó büntetővel a Csata mentette hosszabbításra a találkozót.

Ahogy a rendes játékidő, úgy a "túlóra" is fordulatos volt. A hosszabbítás derekáig, ha szűken is, de a vendégek vezettek. Ekkor egy triplával fordított a Csata, ám a Törekvés ezt követően bemutatott 6-0-s rohamára a ráadás hajrájában csak egy triplával felelt a Csata, így a vendégek óriási bravúrt bemutatva legyőzték a több NB I-es kerettag, korosztályos válogatott játékossal felálló Csata csapatát. Hiába nyerte 51-38-ra a lepattanóharcot, s adott el kevesebb (20, ill. 23) és szerzett több (15, ill. 11) labdát a hazai együttes, a jobb mezőnybeli dobóteljesítményével (dupla: 21/48, 43.75%, ill. 22/59, 37.3%, tripla: 4/11, 36.36%, ill. 3/18, 16.66%) ellensúlyozni tudta a Törekvés.

Sportdarázs-SMAFC - SzPA-HSE 86-58

Az ellentétes félidőket hozó találkozón szünetben 7 ponttal még a leginkább Opitz K. (13/3 p., 6 lep., 9 ea., 3 gp.) és Ecker V. (10/3 p., 3 lep., 4 ea.) pontjaiban bízó vendég SzPA vezetett. Térfélcsere után azonban ritmust váltott, nagyobb sebességre kapcsolt, és végül Szabó L. (22/15 p., 6 lep., 3 szl., 4-4 gp. és ea.), Molnárová A. (16/3 p., 8 lep.), Szeli K. (13/3 p., 7 lep., 3 ea.) és Bakó P. (11/3 p. - 15 mk. -, 7 lep., 4 gp.) kosaraira alapozva biztosan győzött a soproni együttes.

ZTE NKK - Százhalombattai KSE 74-63

A páratlan negyedekben valamivel eredményesebben, tudatosabban játszva győzte le Kovács G. (22/9 p., 9 gp.) és Jurkó N. (12 p., 11 lep., 3 szl.) vezérletével a ZTE a Bozsó K. (23/6 p., 9 lep., 6 szl., 4 gp.)-Evellei H. (10 p., 6 lep., 3 szl.) kettős vezette Százhalombattát.

Radobasket Törökbálint - ELTE Fortis 54-70

A szünetig szerzett 20 pont fölötti vezetésének, valamint jórészt Nagyi T. (24/3 p., 8 lep.) és Vári A. (12/6 p.) eredményességének köszönhetően nyerte meg az alsóházi rangadót az ELTE Fortis a második félidőre a Budai D. (16 p., 13 lep., 2-2 bl. és ea., 3 gp.)-Siklós D. (13 p.)-Török D. (12 p., 5 lep., 3 ea.) trió jóvoltából feljavuló Radobasket otthonában.

Dávid Kornél KA - UNI Győr SzESE 78-58

Az első három negyedet megnyerve, a záró etapot pedig 15-15-ös "tenisz döntetlenre" adva győzte le Zele D. (21 p., 8 lep.) és Vas B. (17/12 p., 6 lep.) ponterős játékával biztosan, kerek 20 ponttal a DKKA a főleg Rozmán L. (11/3 p., 5 lep., 3 ea., 6 gp.) és Chroméj H. (11/3 p., 6 lep., 4-4 ea. és gp.) találataira támaszkodó győri együttest.

Ajka - MTK-TFSE 52-65

A 20-10-re megnyert második negyedre és a hosszú sérülés után visszatérő Baa D. (12 p., 4 szl., 3 ea.), valamint Hermann A. (11/3 p., 4 lep.) és Burján L. (10 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea.) eredményességére építve győzött a TFSE-MTK a Munteán L. (11/3 p., 4 ea.)-Shirian F. (11 p., 12 lep., 5 ea.) kettős vezette Ajka otthonában.

Zsíros Akadémia Kőbánya - DVTK U23 61-88

A szünetig szerzett 10 pontos előnyüket a harmadik negyed közepén egy 12-2-es rohammal megduplázva döntötte el a találkozót a Diósgyőr Oláh F. (23/15 p., 5 lep., 6 gp.), Papp L. (14 p., 5 lep.), Vég-Dudás A. (13 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.), a hibátlanul dobó Fárbás E. (11 p.- 5/5 du., 1/1 bü. -, 8 lep., 5 gp.) és Albert Sz. (10/3 p., 10 lep., 3 szl., 4 ea., 6 gp.) kosaraira alapozó fiataljai a főként Tatár H. (13/3 p. - 14 mk. -, 4-4 szl. és gp., 5 ea.), Tálas L. (10 p., 13 lep., 3 ea.) és Pásztor A. (10 p., lep., 3 szl.) pontjaiban bízó kőbányaiak ellen.

Szolnoki MÁV SE - Nyíregyházi Kosársuli 30-100

Végig nagy fölényben játszva aratott magabiztos, kerek 70 pont különbségű győzelmet Karakó D. (31 p., 6-6 lep. és gp.), Arad Zs. (26 p., 21 lep., 5 szl., 6 gp.), a tripla-duplát elérő Mátyás E. (12 p. - 13 mk. -, 16 lep., 6 ea., 13 gp.) és Dobó L. (12 p., 3-3 lep. és ea., 5 szl.) eredményességére építve a Nyíregyháza a Szolnok otthonában. Hazai részről a pontok több mint a felét szerző, igaz, sokat is vállaló Márki L. (16/9 p. - 25 mk. -, 4 lep., 3 szl., 5 ea.) jutott 10 pont fölé.